popravka daljinca

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Postoje razni kvarovi ali evo da vidimo kako popraviti onaj koji je vrlo čest.

Ne možete ostvariti kontakt pritiskajući dugme na daljinskom.

Za ovu popravku vam treba
1. super lepak
2. AL folija

Rastavite daljinski, skinite onu gumu gde se nalaze dugmići.
To lepo operite nekim sredstvom iz kuhinje. Dobro prosušiti.
Iseći male kvadratiće od Al folije.
Kanuti malo lepka, malo sačekati i zalepiti onaj kvadratić.
Kad se osuši, pritisnite prstom da višak ulegne pa da viri samo onaj deo na samom kontaktu.
Lepo se to ponovo sastavi i evo kod mene daljinac gde nije radio ni jedan kontakt kao nov.
Mislim evo već treći dan sam oduševljen. :D

ps. popravka je trajala jedan sat.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
6
Veoma lose resenje znam iz iskustva. Postoji bolje a to je samolepljiva aluminijumska folija.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
43
Mislim da moze i na ovakav nacin.Ukoliko su vam kontakti osteceni da daljinski nece da prebacuje kanale, pokusajte sledece.
Otvorite daljinski, i dobro ocistite kontakte sa MEDICINSKIM BENZINOM ili 96 % alkoholom.
Posto se kontakti osuse, uzmete iz neke stare baterije GRAFIT i na finoj smirgli nastruzete jednu kolicinu finog grafitnog praha. ( pola kasikice kafene)
Uzmete obican providni silikon, naspete malo u neku staklenu posudu, dodate cistog medicinskog benzina da se silikon rastvori u gelastu (zelatinastu masu) , i tu dodate fini grafitni prah i dobro izmesate.
Uzmete potom na stapic za usi, malo te smese i nanesete na prvobitne kontakte. (oko jedne kapi je dovoljno).

Kada medicinski benzin ispari i silikon se zalepi i osusi na kontaktima , ostace lep grafitni nanos.Treba da se susi 24 casa.Posle toga sklopite vas daljinski i mora da radi bolje nego kad je bio nov.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
10
Mislim da moze i na ovakav nacin.Ukoliko su vam kontakti osteceni da daljinski nece da prebacuje kanale, pokusajte sledece.
Otvorite daljinski, i dobro ocistite kontakte sa MEDICINSKIM BENZINOM ili 96 % alkoholom.
Posto se kontakti osuse, uzmete iz neke stare baterije GRAFIT i na finoj smirgli nastruzete jednu kolicinu finog grafitnog praha. ( pola kasikice kafene)
Uzmete obican providni silikon, naspete malo u neku staklenu posudu, dodate cistog medicinskog benzina da se silikon rastvori u gelastu (zelatinastu masu) , i tu dodate fini grafitni prah i dobro izmesate.
Uzmete potom na stapic za usi, malo te smese i nanesete na prvobitne kontakte. (oko jedne kapi je dovoljno).

Kada medicinski benzin ispari i silikon se zalepi i osusi na kontaktima , ostace lep grafitni nanos.Treba da se susi 24 casa.Posle toga sklopite vas daljinski i mora da radi bolje nego kad je bio nov.
Ovo je jedini nacin za vracanje daljinca u fabricko stanje,sto je potvrdjeno u dugogodisnjoj praksi,s tim sto mozete koristiti i grafit od cetkica za elektromotore,priprema je ista.
Evo jos jedne "cake":desava se da se od dugotrajne upotrebe iskidaku pojedini "dugmici"...Ne pokusavajte ih lepiti super ili nekim drugim lepkovima,sigurno necete uspeti,zbog specificnosti materijala od koga su izradjeni.
Resenje je - slicno!
Dobro operite povrsine koje trebate lepiti,apotekarskim benzinom ili 96% alkoholom.Zatim pazljivo nanesite tanak sloj istog onog obicnog providnog silikona,npr.cackalicom i fiksirajte u pravilnom polozaju.Za 24h imate nov daljinski!
 
Natrag
Top