Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
hard disk je seagate baracuda 500 gb
maticna ploca gigabyte g900 i procesor fx6100
Problem je sto racunar ne prepoznaje hard disk
u bios pokaze hard disk ali ga nema Menjao sata kabel i mesta i nista
Kad ka stavim u eksternu fioku i povezem preko usb onda ga prepozna
u cemu je problem
postojeci western digital radi normalno Sata 2 su oba
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Može biti problem u matičnoj ploči, npr. strada sata kontroler i onda od matične ploče nemaš ništa. Jesi li probao sa drugim hard diskom ili pokušaj optiku da priključiš na sata priključak. Taj drugi radi na istom kontroleru ali na drugom priključku.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Koji operativni sistem je u pitanju? Vidi li se hard disk u disk managmentu? Ako se vidi verovatno je potrebno isti formatirati i napraviti particije.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.762
proveri slucajno na hdd ima li dzampera za master/slave mozda zbog toga ne prepoznaje m.ploca hdd u biosu
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
hard disk je seagate baracuda 500 gb
maticna ploca gigabyte g900 i procesor fx6100
Problem je sto racunar ne prepoznaje hard disk
u bios pokaze hard disk ali ga nema Menjao sata kabel i mesta i nista
Kad ka stavim u eksternu fioku i povezem preko usb onda ga prepozna
u cemu je problem
postojeci western digital radi normalno Sata 2 su oba
Probaj da ga formatiras kad je na USB-u,ako nemas nista na njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Ja sam imao isti problem sa HDD, u BIOS-u ga je prepoznavao a ovako nije. Skinuo sam neki program za oporavak, to poprilicno traje i ne redi se u Winows-u, vec kad se pokrene racunar. To je pomoglo ali je sve sa HDD-a izbrisano. Posle sam uspeo slike da vratim sa programom za vracanje.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Upravo je ispred mene jedan koji pravi slicne probleme. Bios ga tu i tamo prepozna ali Windowsi nikada. Disk savrseno radi na tri vrlo slicne konfiguracije ali na musterijinoj nikako. Svi drugi diskovi besprekorno rade i na njegovoj masini ali ovaj... Zamenio sam plocu i sve je OK. Disk je inace 100/100.

Uradi format i ako ne pomogne znaces sta je.

Uzgred, nisam shvatio koju plocu imas.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
prvo da se izvinim za plocu koja je GA-990FXA-UD3
Proradio je a izgleda da je greska bila sto sam ga prvo formatirao na eksternoj fioci
Nakon toga sam ga stavio u racunar i nije mi pokazao format zato sto je vec formatiran
Nakon toga sam nasao na zvanicnom sajtu seagate acronis alat instalisao ga i isao na add disk pa format i proradio je
inace sa ovim programom mi je nasao disk i onda je bilo lako
mozda nekom pomogne.Hvala na savetima
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Koja drama a disk samo bio odjavljen :D:D...Kojim programom si ga formatirao pa si mu i MBR obrisao cccccccc
To što si uradio sa acronis alatom mogao si i iz samog windowsa da uradiš....
 
Natrag
Top