Pomoc oko zadataka c#,MySQL, UML

Učlanjen(a)
08.05.2014
Poruka
1
Zadatak 1

Napraviti (MySQL) bazu podataka i aplikaciju koja rukuje njome. Baza mora sadržati minimum jednu tablu sa korisnicima. Aplikacija mora imati mogućnost unosa, brisanja i ažuriranja korisnika (parametri mogu biti u samom kodu aplikacije).

Zadatak 2

Potrebno je uraditi model izabranog sistema primenom UML-a kao i Windows (Web) aplikacija korišćenjem nekog objektno-orijentisanog programskog jezika. Model sistema:

Nacrtati Use-case dijagram(e) sa minimalno 5 slučajeva korišćenja sistema i dati tekstualni opis svakog od njih.
Nacrtati dijagrame aktivnosti za kreirane slučajeve upotrebe.
Kompletirati UML dokumentaciju o sistemu - dodati dijagrame klasa kao i ostale dijagrame (interakcijske, dijagrame stanja, dijagrame paketa i dijagrame razmeštaja) zbog potrebe boljeg razumevanje sistema, tako da od svake vrste mora biti minimalno po 1 dijagram.
Napraviti aplikaciju u nekom OO jeziku (C#, Java) u kojoj bi bile prikazane neke mogućnosti sistema opisanog dokumentacijom.



Dokumentacija se dostavlja u obliku word dokumenta koji sadrži verbalni opis problema koji se rešava, navedene dijagrame i njihove opise, opis aplikacije sa korisničke strane (print-screenovi formi).

Zadatak 3

Prvo kreirati tabelu MyTable. U tabeli postoje dva polja: polje tipa int i polje tipa char. Pomoću rutine se potom deklarišu dve promenljive, promenljiva tipa int i promenljiva tipa char. Promenljivoj @LoopValue se dodeljuje vrednost jedan. Programski kod izvršava ciklus od jedan do sto.

Prilikom izvršavanja ciklusa, promenljivoj tipa char se dodeljuje tekst 'Iteration #' i sadržaj promenljive @LoopValue koji se prethodno pretvara u tip VarChar. Zatim se sadržaj promenljivih @LoopValue i @LoopText upisuje u tabelu. Na kraju se uvećava vrednost promenljive @LoopValue.

Kod pošaljite kao odgovor.


Zadatak 4


ImageProxy.mvc


ImageProxy.mvc


ImageProxy.mvc


ImageProxy.mvc


ImageProxy.mvc



Ako neko zna da uradi bio bih mu veoma zahvalan. Pocetnik sam u programiranju pa mi nista ne ide a studiram online tako da nemam bas nekog ko bi mogao da mi pokaze tako da par odradjenih primera bi mi dobro doslo da se vodim dalje i ucima programiranje :)
Unapred zahvalan :)
 
Natrag
Top