Pomoc oko odabira procesora :D

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Pa eto odes na ta dva linka i na svakom kliknes add to compare, videces koje su prednosti i mane jednog u odnosu na drugi. Samo obrati paznju da li ti ploca podrzava oba trebalo da podrzava aliopet proveri na oficijelnom sajtu za bas tvoj model, jer jedan je lga 775 a jedan plga 775, vecina ploca radi sa oba ali ipak proveri.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Hvala , gledao sam to ali idalje mi je jasno koji da uzmem jer su podjednaki.

Moja maticna podrzava PLG jel to znaci da ne moze raditi ovaj procesor sto je PLGA. Inace maticna je MS -7258
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Daleko je bolji E5200, samo sto ga ta tvoja ploca ne podrzava, odnosno BIOS ne podrzava, a taj D 945 podrzava u obe revizije steppinga C1 i D0, ploca je bas low profil, na MSI sajtu pise da podrzava cak i core seriju intela E6xxx, sto je meni zaista sumnjiv podatak, s obzirom da ne podrzava starije E5xxx procesore, iako je ista arhitektura Wolfdale CPU-a.
Ako hoces mozes da proveris, mada bih po chipset-u rekao da ta ploca podrzava iskljucivo Netburst (presler, Cedar Mill i prescot) arhitekturu, a to PLGA i LGA nema veze, radi se samo o reviziji ploca koje su se tada pojavile na trzistu, inace tvoja ploca je PT890 Neo-V ili F, sa VIA 890 Chipsetom, takodje povedi racuna o reviziji PCB-a, pise obicno na desnoj strani od slotova za RAM sitnim slovima npr. PCB Rev. 1.x ili 2.x.
Nije bas za neki upgrade
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Pa sad niste mi rekli da li jedan od ta dva procesora odgovara mojoj maticnoj ploci ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
E serije su mladje od pentium D
ja imam pentium D925 i nameravam ga zamijenit sa nekim e8xxx serije.
potrazi E8400 je dobobar cpu
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
E serije su mladje od pentium D
ja imam pentium D925 i nameravam ga zamijenit sa nekim e8xxx serije.
potrazi E8400 je dobobar cpu

Brate, znamo sta je bolje, nego je problem da li moze, i ti slabo citas prethodne postove, vidis da sam gore vec napisao coveku da BIOS na njegovoj ploci ne podrzava takve CPU-e, pogledaj Support prvo, pa onda pisi
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Hvala , razmislicu da kupim taj D 945 mislim da cu biti zadovoljan bezobzira sto je stariji .
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Brate, znamo sta je bolje, nego je problem da li moze, i ti slabo citas prethodne postove, vidis da sam gore vec napisao coveku da BIOS na njegovoj ploci ne podrzava takve CPU-e, pogledaj Support prvo, pa onda pisi
Sto se tice cpu-a Nikola ti je sve objasnio.
Sto se tice ovog posta, covek nije video, progutaj ga sad ako mozes, bitno da je hteo da pomogne.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top