Pomoc oko odabira Graficke kartice

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Kupujem sebi graficku karticu pa sam odabrao par u uzi izbor nisu nesto jake ni skupe , kupujem one za koje imama para .

Potrebno mi da ta mi neko ko se razumije kaze koja je najbolja od ovih graficki koje sam stavio ispod ↓↓↓↓↓↓

Graficke za odabir :

1) Asus nVidia GeForce 9500GT 1GB DDR22) MSI Nvidia GT210 1GB DDR3
3) NVidia GeForce 8800 GTS 512MB 256BIT DDR3
4) Nvidia GeForce 9500 GT GDDR3

I da li odgovaraju ovoj maticnoj ploci ↓

http://www.msi.com/product/mb/PT890-Neo.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
imas na ploci PCI Express x16 slot tako da ce moci, kazi koliko para bi da izdvojis, novo ili polovno? Ovo su sve stare kartice, mislim da u prodaji ima samo gt 210, (ona je bar ddr 3 ali je 64-bitna sto je cini slabijom od 9500gt) 9500 je nema nova u prodaji, najbolja je 8800gts ali to mozes naci samo polovno i ko zna u kakvom stanju, + ako imas kinesko napajanje od 350-400w onda moras i njega da menjas jer je slabo, treba joj 6pinski konektor iz napajanja, plus treba veliko kuciste jer je kartica ogromna (imao sam slicnu). Jos ako imas neki preslab procesor onda je zaboravi. Poredjane po snazi i jacini od najbolje ka najgoroj:
1. 8800 gts ( daleko snaznija od obe ali su uglavnom sve reparirane)
2. 9500 gt (sa ddr3 memorijom)
3. Gt210 ( koci je strasno slaba 64 bitna magistrala, za office, internet, muziku moze da prodje, i po neku malo stariju igricu)
Cuj jos necije misljenje pa odluci.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ovo je dobra ponuda, bas gledam sad na kupindu:
Kod:
[url]http://www.kupindo.com/Graficke-kartice/16884465_-R-VGA-Leadtek-GeForce-9600-GT-512MB-GDDR3-256bit[/url]
Ali, treba ti napajanje barem 400-450W i 6-pin power konektor da bi radila.
Samo ta ploca ti je bas njesra, vidim da hoces da uradis upgrade, pitao si za CPU prosli put, ako si uzeo onaj Presler D 945, onda ce ti stvarno trebati napajanje od 450W, samo on trosi koliko i ova grafika.
Mislim da na toj ploci bas i nije isplativ upgrade, losa podrska, da je bolja ploca da uzmes GT 640 (GK 107) idealna kupovina do 70 evra
Kod:
[url]http://www.itsvet.com/proizvod/palit-geforce-gt-640-1gb-gddr3-neat6400hd01-1070f/comp_comp_vga/507/3259[/url]
Vidi, razmisli, pa odluci, inace o onoj 8800 gts (G92) i ne pomisljaj, trebalo bi ti mnogo zesce napajanje
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Trenutno nemam para da bih kupio novu maticnu i sve nove komponente pa onda pokusavam pronaci najbolje sto moze na ovoj maticnoj sto imam a napajanje sam planiro uzeti neko preko 500W . Prvo sam odlucio pronaci sve komponente i sracunati koliko mi treba novca . STo se tice ovog procesora D 945 vjerovatno cu ga uzeti . A za graficku ima vremena .

Samo kontam sad da li da si nadogradim pc ili da skupljam lovu pa da kupim gotov .
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Upravo o tome i jeste rec, ulazes u nesto sto je mrtvo, a razlog je prevazidjena podrska, zatim losa optimizacija, savremene aplikacije zahtevaju noviju arhitekturu i platformu, jer je aplikacioni software novijih chipset-ova, ploca kao i samih CPU-a optimizovan i ima bolju akceleraciju za izvrsenje instrukcija kod novijih OS-a (Win 7 i Win 8/8.1).
E sad, ako ti to nije bitno, kao ni igranje novih igara, onda ce i to biti sasvim dovoljno.
Ako resis da uzmes nov racunar, bolje idi na custom resenje, jer ces ustedeti i kupices ono sto zelis od hardware-a za svoje potrebe, uglavnom, svaka vec sklopljena konfa ima nedostatak neki, a to su uglavnom losija napajanja i ploce sa slabom podrskom.
Sad sam malo procunjao na netu, ali bitno je da ti je ploca PCB ver. 2.1 i BIOS version 3.9, tako sam nasao, ako ti ploca sa PCB ver. 1.A i BIOS 1.5, onda se ne isplati upgrade.
Dakle, otvori kuciste i pogledaj na ploci sta pise, imas jevtinih Core 2 Duo i Dual Core CPU-a, znatno su bolji od Presler-a Pentim D serije i manji potrosaci, hajde javi pa da vidimo
 
Natrag
Top