Pomoc oko maticne

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Imas i jeftinijih maticnih.Pregledaj malo duze na K.P.,a i sigurnije je novu,mada ima na K.P.i polovnih a dobrih.Ja sam menjao kondezatore,samo kod mene je bili 5-6 komada naduvenih i u servisu su mi zamenili za dan,ali posle 2-3 meseca su ponovo otisli.Jesu oni menjani ali nije otkriven uzrok zbog cega,Pa je bolje uzeti novu plocu i miran si dugo.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
To i ja mislim. Na kupujem prodajem sam se cuo sa jednim deckom, radi sa tim prodaje to, i kaze da ima 3,4 ploce ali nisu Gigabyte nego neke druge. cene su od 2500 do 4500, rekao je da mu javim procesor i to..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Da samo mu javi procesor i on ce ti decko poslati maticnu koja odgovara.Ja sam vise puta pazario na tom sajtu i nisam imao problema,jos ako nema negativnu osenu onda super.I salju pouzecem,ako hoces.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Da, da , nema ovaj ni jednu ima 60 i nesto pozitivnih. i ja sam pazario dosta na tom sajtu
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Onda je sigurno,uzinaj slobodno,jer ne isplati se menjati te kondenzatore kada se ne zna uzrok zasto se nadimaju.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
MIslim da nije do kondenzatora nego imaju jos neki ti delici ne znam kako su mi rekli da se zovu, tesko bi se nasli kupiti a ii jos teze se menjaju.. Videcu sutra kad mi jave konfiguraciju ako treba maticna ako ne urade nista onda cu videti sa tim deckom.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Mislim da garancija vredi 1000-1500 dinara koje ces mozda ustedeti, 3 godine bar ne moras da razmisljas. Mozda je bolja solucija prodati taj procesor i memoriju i dodati jos para i uzeti novu konfiguraciju(maticna+procesor+memorija) Mislim da se da sastaviti nesto za mali dodatak para( s' obzirom da si bio spreman potrositi 4500). Nisam pratio cene u poslednje vreme ali recimo prosle godine sam uzeo nesto tako za 110 E (4gb ram posle sam dodao jos 4) s tim sto ploca podrzava i nove procesore i ddr3 tako da sledece godine vec mogu da dodam bolji procesor ako bude potrebno recimo neki i3 ili i5. Ja cak koristim i integrisanu graficku intel hd i nemam problema da poteram i neke novije igrice, naravno u losijoj rezoluciji ali ja ne patim od toga da sve mora na maksimum :) Tako da ako ti nije potrebno za igrice uzmi neku maticnu sa integrisanom grafickom ram i procesor. Ne znam kakv procesor i graficku i koliko ram imas ali preracunaj za koliko mozes da prodas i ako kupis novo dobices 2-3 godine garanciju i bice ti lakse da vremenom nadogradis po potrebi. Ovako ako budes hteo da dodas na primer 2Gb ram memorije platices kao za 4 Gb ddr3 memorije i kako vreme prolazi komponente ce biti sve skuplje i teze za nabaviti. Za ovo ti pricam iz iskustva jer koliko sam ranije ulagao u stari P4 mogao sam 2 kompjutera da kupim :)
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ma ja nisam neki gejmer :) Trenutno je u njemu samo 1gb rama i ne znam tacno koliko je procesor , uglavnom nije preko 2ghz. Dovoljno je to meni, jos cu mu dodati rama, otom potom i procesor i tako, samo da sredim ovu maticnu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Kada je popravis ako ti de ukaze prilika da je prodas nemoj razmisljati,a ako imas pare momentalno uzmi drugu i gledaj kako kaze Torgandwarf kupi nesto sa ddr3 Ramom,jer je ddr2vec zastarela,a i skuplja je od ddr3,a ova druga je mnogo brza i bolja.Jer je sve teze naci ddr2.Ima ih polovnih za oko 1800 din do 2500 din,u stvari oko 20 evra,a dodavanjem raznih programa su sve sporiji i istrajniji.Opet je na tebi kako odlucis.
 
Natrag
Top