Pomoc oko kablovskog modema Cisco EPC3208G

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Zdravo! Da li neko od vas, na kablovskom internetu kod nekog provajdera, mozda koristi kablovski modem Cisco EPC3208G? Imam mali problem sa ovim uredjajem. Kada otvorim stranicu za dijagnostiku i status uredjaja na adresi 192.168.100.1, trebao bih da ukucam username i password kako bih pristupio podesavanjima modema. Medjutim nijedna kombinacija za username i password koju sam probao ne radi i stalno pise Invalid username or password. Da li neko zna da li postoji neka podrazumevana kombinacija za username / password za ovaj modem?

A evo sta sam sve isprobavao, sto nije radilo:

Kod:
Username: admin, password: admin
Username: admin, password: password
Username: cisco, password: cisco
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
jesi proba
username - prazno
pass - admin

Isprobano, ali ni to ne radi! :) Jedino sto sam uspeo danas, je resetovanje modema na fabricka podesavanja. Posle toga, nekoliko minuta sam modemu mogao pristupiti preko adrese 192.168.0.1, umesto 192.168.100.1. Na ovoj stranici mi je uspelo da se prijavim u admin management, ostavljajuci prazna polja za username i password. Posle prijave, na stranicama za administraciju sam pronasao dosta korisnih podesavanja, a takodje i promenio username i password za pristup modemu. Medjutim, sto mi je malo neobicno. Adresi 192.168.0.1 sam mogao da pristupam nekoliko minuta, tj. sve dok je modem skenirao frekvencije i kanale, a cim je uspeo da se spoji na mrezu i dobije internet konekciju, adresa 192.168.0.1 vise nije radila, i uredjaj se vratio na stari nacin. Moze samo da mu se pristupi sa adrese 192.168.100.1, na kojoj se moze pronaci samo status modema i povezanost na mrezu, a ta stranica u sustini nema nista od podesavanja, koja su bila na 192.168.0.1! Ima li kakav lek za ovo, ili da odustajem? :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Isprobano, ali ni to ne radi! :) Jedino sto sam uspeo danas, je resetovanje modema na fabricka podesavanja. Posle toga, nekoliko minuta sam modemu mogao pristupiti preko adrese 192.168.0.1, umesto 192.168.100.1. Na ovoj stranici mi je uspelo da se prijavim u admin management, ostavljajuci prazna polja za username i password. Posle prijave, na stranicama za administraciju sam pronasao dosta korisnih podesavanja, a takodje i promenio username i password za pristup modemu. Medjutim, sto mi je malo neobicno. Adresi 192.168.0.1 sam mogao da pristupam nekoliko minuta, tj. sve dok je modem skenirao frekvencije i kanale, a cim je uspeo da se spoji na mrezu i dobije internet konekciju, adresa 192.168.0.1 vise nije radila, i uredjaj se vratio na stari nacin. Moze samo da mu se pristupi sa adrese 192.168.100.1, na kojoj se moze pronaci samo status modema i povezanost na mrezu, a ta stranica u sustini nema nista od podesavanja, koja su bila na 192.168.0.1! Ima li kakav lek za ovo, ili da odustajem? :)
kada si prikljucio internet,postoji papir,t.j. ugovor sa KDS-om i tamo ces pronaci i username i pasword,ako si sacuvao to,ako nisi,javi se telefonom provajderu i oni ce ti javiti kombinaciju tvog Cisco uredjaja.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
OK je sada oko username i password-a, sada ih znam posto sam uspeo da ih promenim. :) Jos se jedino borim sa modemcicem, kako da ga zamolim da promenim neka podesavanja, a necu svaki put da ga cimam i vracam na factory settings. :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Jeste PDF,ali je lepo opisano sve o kablovskom Cisco modemu:
Kod:
https://www.google.com/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8#q=uputstvo-za-ruter-za-kablovski-internet-cissco-epc-3825-1
Imas Adbe Raider verovafno i otvori snjim,pa pogledaj.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Sve je fino podeseno kako pise u uputstvu, jedini problem je sto ja sada ne mogu vise da pristupim adresi 192.168.0.1 i da menjam podesavanja uredjaja, moglo je samo kada je prvi put pretrazivao frekvencije. Sada radi samo IP 192.168.100.1, na kome ima samo status modema, bez podesavanja. Nema veze, pitao sam takodje i na Cisco forumu i videcu kakva su iskustva. :)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Sve je fino podeseno kako pise u uputstvu, jedini problem je sto ja sada ne mogu vise da pristupim adresi 192.168.0.1 i da menjam podesavanja uredjaja, moglo je samo kada je prvi put pretrazivao frekvencije. Sada radi samo IP 192.168.100.1, na kome ima samo status modema, bez podesavanja. Nema veze, pitao sam takodje i na Cisco forumu i videcu kakva su iskustva. :)

Naravno da nemožeš jer uređaj dobija automatski podešavanja sa servera IP Provajdera a namješteno je iz razloga kada nešto s***ete da njihovi majstori ne izlaze na teren da bi popravili odnosno otklonili razlog zbog kojeg nemate internet...Koliko se sjećam to je modem odnosno ruter namijenjen samo za kablovski internet. ....antena mu je smještena u sami uređaj...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
@Quronja, slican je modem kako si opisao, samo sto nema wireless i ima samo 1 ethernet port. Izgleda da je ipak nekako zabranjeno da se menjaju podesavanja, nego da se ona dobijaju automatski.
 
Natrag
Top