Pomoc oko jump menija

Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
3
Pomoc oko jump menija- Dreamweaver

Imam jedan mali problemcic.
radim sajt za moju skolu, ali imam problem oko jump menija, imam dva jump menija (jeda zavisi od drugog), treba kada kliknes na neku stavku u jednom meniju da ti prikaze drugi jump meni.
kako to da stavim da mi jedan bude ne vidljiv, i jer moram za bilokoju stavku u prvom meniju da otvaram novi jump meni za tu stavku???
ScreenShot001.jpgScreenShot003.jpgScreenShot002.jpg
kao na primer u ovom sajtu prvo izaberes koji deo sveta, pa onda on izbaci drzave u tom delu sveta
Sony Ericsson - Corporate - Products - Phoneportfolio

ScreenShot005.jpgScreenShot006.jpg
pencil.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
3
Vec sam probao, nece da radi, prvi jump meni mi radi ali drugi mi zato non-stop potamljen. Kako to da resim? Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruka
3
Koliko sam uspeo da vidim na sajtu Sony Ericsson-a, koristili su jQuery, i po meni bespotrebno pravili pet, ili koliko već, select-a. Ako trebaš da ih puniš opcijama iz baze bolje korisiti AJAX nego 5 select box-ova(ako ne znaš pitaj objasniću nije teško).
Copy/Paste-uj :) ovaj kod pa probaj, radiće ako imaš net pošto sam stavio link ka jQuery biblioteci na google-u. Druga opcija je da skineš sa njihovog sajta(open source) ili ovde desni klik -> save.

HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Serbian Forum</title>
<script type="text/javascript" src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.4/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
$( document ).ready(function(){
	
	var opcija1 = [{"label":"Prvi", "value":"o1"}, {"label":"Drugi", "value":"o2"}, {"label":"Treći", "value":"o3"}];
	var opcija2 = [{"label":"Jedan", "value":"o1"}, {"label":"Dva", "value":"o2"}, {"label":"Tri", "value":"o3"}];
	var opcija3 = [{"label":"Stavka 1", "value":"o1"}, {"label":"Stavka 2", "value":"o2"}, {"label":"Stavka 3", "value":"o3"}];
	
	function popuniListu2(opcija){
		var html = "";
		for(i=0;i<opcija.length;i++){			
			html += '<br/><option value="'+opcija[i].value+'">'+opcija[i].label+'</option>';
		}
		$( '#lista2' ).html(html).removeAttr('disabled');
	}
	
	$( '#lista1' ).change(function(){
		var lista2 = "";
		var opcija = $("#lista1 option:selected").val();
		switch(opcija){
			case 'o1': popuniListu2(opcija1); break;
			case 'o2': popuniListu2(opcija2); break;
			case 'o3': popuniListu2(opcija3); break;
			default: 
				$( '#lista2' ).html('<option value="o0">Izaberi opciju</option>').attr('disabled', 'disabled');
				break;
		}
	});
			
});
</script>
</head>

<body>

<select id="lista1">
	<option value="o0" selected>Izaberi opciju</option>
   <option value="o1">Opcija 1</option>
   <option value="o2">Opcija 2</option>
   <option value="o3">Opcija 3</option>
</select>

<select id="lista2" disabled="disabled">
   <option value="o0">Izaberi opciju</option>
</select>

</body>
</html>
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
3
Nije mi bas jasan kod, i kako mislis da preko Ajax-a napravim bazu? nikad nisam radio sa Ajax-om, ne znam kako se sa njim radi. jel ajax samo koristi neku bazu ili pravi svoju bazu?

zasto mi ne radi kod kad mu dodam samo ovo:
HTML:
var opcija1 = [{"label":"Prvi", "value":"o1"}, {"label":"Drugi", "value":"o2"}, {"label":"Treći", "value":"o3"}];
    var opcija2 = [{"label":"Jedan", "value":"o1"}, {"label":"Dva", "value":"o2"}, {"label":"Tri", "value":"o3"}];
    var opcija3 = [{"label":"Stavka 1", "value":"o1"}, {"label":"Stavka 2", "value":"o2"}, {"label":"Stavka 3", "value":"o3"}];
    var opcija4 = [{"label":"red1", "value":"o1"}, {"label":"red2", "value":"o2"}, {"label":"red3", "value":"o3"}];
HTML:
$( '#lista1' ).change(function(){
        var lista2 = "";
        var opcija = $("#lista1 option:selected").val();
        switch(opcija){
            case 'o1': popuniListu2(opcija1); break;
            case 'o2': popuniListu2(opcija2); break;
            case 'o3': popuniListu2(opcija3); break;
            case 'o4': popiniListu2(opcija4); break;
            default: 
                $( '#lista2' ).html('<option value="o0">Izaberi opciju</option>').attr('disabled', 'disabled');
                break;
        }
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruka
3
zasto mi ne radi kod kad mu dodam samo ovo:
Imaš grešku u imenu funkcije : popiniListu2 -> popuniListu2.

AJAX je javascript kod koji komunicira sa običnom MySQL bazom preko PHP-a.
Imaš dve varijante,
1. da u PHP-u pošalješ parametar o kojoj se opciji radi(id: selector.value), tamo proveriš sve i isprintaš html opcije ako ih ima:
Kod:
$.get("nekifajl.php", {id: selector.value}, function(data){							
	//prazniš select-box
	$("#lista2 option").remove();
	//ako ima povratnih podataka puniš select
	if(data.length > 0) {
		$("#lista2").append(data);				
	} 
	//ako nema puniš select sa 'Nema opcija'
	else {
		$("#s_opstina").append("<option value=''>Nema opcija</option>");
	}		
});

2. ili da u PHP-u isprintaš JSON niz sa podacima(echo json_encode($niz);) i dobiješ nazad podatke u JSON formatu.
JSON niz ti je opcija1, opcija2, opcija3, opcija4... umesto što ih tu ručno pišeš, PHP izvuče podatke iz baze popuni niz prebaci u JSON i barataš sa njima kao i sa pomenutim opcija1...
 
Natrag
Top