Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Pomoc oko injektora

Diskusija u 'Vodovod' započeta od Mitiki, 26.05.2017.

1. Mitiki

Mitiki

Zahvala:
    20
    Imam elektricnu pumpu vilager jgp100 koja ima protok vode 3600 lit. na sat i max. pritisak 4.4 bara i maksimalno povlačenje vode sa 8 metara.. Ona mi vuce vodu iz bunara na kojem nivo vode pocinje na 5 metara .Ulaz i okiten crevo na usisu je od 1 col a isto i izlaz i okiten crevo na izlazu je od 1 col. Kada je upalim odprilike dva tri minuta izbacuje vecu kolicinu vode posle smanji . Izgeda da obori nivo u bunaru pa joj teze da vuce. Mene interesuje sada da li kada bi stavio dole injektor na okiten koji mi je spusten na 13 metara u bunar da li bi mi izbacivala kolicinu vode koju izbacuje na pocetku kada je upalim. Unapred hvala

2. Zinko

Zinko Član

Zahvala:
    4
    Muči me sličan problem. Razmišljam da pored bunara na visini tla stavim još jednu pumpu koja bi pojačavala pritisak, gurala dalje i više nego samo jedna u bunaru. Ranije su mi se često kvarile pumpe ako su bile bez plovka zbog obaranja nivoa i pregrevanja. Ako usvojim ovo rešenje koja bi to pumpa bila pogodna, koji tip pumpe?
    Inače za injektor nisam siguran, verovatno bi nešto pomoglo (koristim ga u jednom bunaru)...

Preporučite stranicu