Pomoc-Blog Informacionih Tehnologija-vase misljenje

Član
Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
2
Cao,

Pre oko mesec dana sam zajedno sa jos 4 kolege sa faxa napravio blog vezano za novosti ( i druge stvari :D ) iz sveta informacionih tehnologija. Ubacili smo jos nekoliko starijih ljudi koji sa nama pohadjaju nastavu i koji imaju iskustva sa blogovima. Mi svakodnevno pisemo tekstove o najnovijim uredjajima, gadzetima i tehnologijama uopsteno pri cemu dajemo neko svoje misljenje ( bar ja tezim ka tome :) ). Dnevno objavimo po jedan-dva posta. Imamo dnevno posetu nekih 30-40-50 nekada i 60 ljudi :D . Btw student sam visoke skole za Informacione tehnologije ( Neka ComTrade-ova skola sa odlicnim uslovima :D ( programer ovo ono xD tease )).

Ovde sam dosao jer me zanima vase misljenje o izgledu, sadrzaju... Naravno blog je mlad ali ne stedite tastaturu i pisite kritike :) . Dizajn je ono srednje ok..moze se jos dosta poraditi na njemu... koje su vase ideje? Sta da se doda, oduzme? Svaka pozitivna i negativna kritika ce mi biti od koristi. Blog je radjen na platformi WordPress...

Naravno, usli smo u pregovore i sa dekanom. Fax je odlucio da nas podrzi i za sada pregovori teku kako treba ( cekamo samo da prodje ispitni rok pa da to zavrsimo :D ).

Adresa bloga je
Kod:
http://itarena.rs/

Postoji i tzv "fan" stranica
Kod:
http://www.facebook.com/ItArenars

sa nekih stotinjak "fanova" :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Dizajn je onako...ok(kao sto i sam kazes),fazon nije los(meni se svidja)....imam nekoliko predloga....promenite ikonicu sajta(favicon)....kada vec koristite taj fazon sa #,smiksajte ga sa logom......
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
2
- izgled (theme) podhitno promijeniti, loša kopija već viđene teme, možeš je naći na svakom koraku na internetu.
- početna stranica treba da sadrži dosta više ponuđenih postova, odnosno kategorija, što znači da svakom korisniku treba da omogući što lakši, pregledniji i bolji pristup tim postovima.
- tagovi, kalendar postova vam nije potreban, bespotrebno zauzimanje početne stranice, možete to dodati na ostalim pageovima pomoću nekog widgeta.

Uglavnom kao studenti morate mnogo više da znate o tome, nisam student ali godinama radim sa web prezentacijama, blogovima, aplikacijama itd.. Po meni je super to ako vas faks podrži, jer ćete imati "sigurno" neke olakšice, kad ste već krenuli sa tim, završite. Ne znam kako vas uče na tom faksu ali "korisnik je najvažniji" :D Tako da nećete imati neke posjete, ako ne sredite dizajn i optimizaciju za tražilice itd.. Nisam čitao postove, ali uglavnom to se radi C/P sa drugih news portala itd.. Napravite neki plan, odradite posao kako treba, postavite prvu verziju online, jer teško da ćete uspjeti nešto sa ovakvim, najjednostavnije da napišem "ograničeno je", sretno, poradite malo na tim detaljima.
 
Natrag
Top