Pomoć BIOS sata controlera prebacivanje na ACHI

Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
60
Imam maticnu ploču asus H-110M-R i ne mogu da nadjem u BIOSu sata controler da bi prebacio na ACHI zbog instalacije windovsa na SSD.Ploča je kupljena pre nedelju dana i u benchmark servisu je BIOS apdejtovan na najnoviju verziju . Unapred Hvala
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prvo proveri da li je sve uglavljeno kako treba. Imam neki osecaj da si ti to ovlas utaknuo. Zatim u Biosu proveri prijavljene drajvove. Najbolje je da ostale drajvove otkacis da te ne bi zbunili i iz buta podesis dizanje sa cd roma ili fleshke.
Znaci otkaci ostale hardove i ko covek instaliraj Win. Kasnije kad dodas ove sata ili ide diskove podesi da ti boot bude sa ssd drajva.
Ako ga i dalje nema taj ssd, potrudi se da nadjes opciju, Bios zapravo i nije veliki i nema padajuce menije kao neki programi, polako skljocni na svaku stavku i naci ces.
____________
-dodatak iz nuzde
Jbg, nadam se da niste otflesovali neki bezveze Bios, a i ne znam koj ti je djavo to trebalo.
P.S ...sta rade ribice u akvarijumu sa novim osvetljenjem.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam maticnu ploču asus H-110M-R i ne mogu da nadjem u BIOSu sata controler da bi prebacio na ACHI zbog instalacije windovsa na SSD.Ploča je kupljena pre nedelju dana i u benchmark servisu je BIOS apdejtovan na najnoviju verziju . Unapred Hvala

Ta ploca podrzava ahci samo zato i ne mozes da pronadjes sata i sl opcije!
Ona je po defoltu vec u Ahci modu!
Znaci cepni instalaciju OS-a i uzivaj!
 
Natrag
Top