Pomoc-Bezicne kamere

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jel moguce prikljuciti vise kamera i paziti uzivo snimke preko interneta, a da su kamere poprilicno udaljene od kuce, do 1000 metara ?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Mozea ih pratiti preko interneta i onda nemas ogranicenje sto se tice udaljenosti.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Problem je u tome sto hocu da prikljucim u selu, gde nema wireless interneta, pa sam mislio da uvedem wireless u kucu, ali ne znam da li ce moci da prima signal od kamere koja je udaljena mnogo od kuce ?
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Ako postoji optička vidljivost, stavi wireless kamere i jedan AP kod tebe i rešen problem. Ne treba ti internet.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nema opticke vidljivosti, bilo bi dosta drveca izmedju kuce i kamera. Jos nesto, ja bi zeleo da mogu da pristupim kamerama iz grada, zato mislim na selu ugradim wireless, da bi mogao iz grada da se povezem na te kamere, samo se ne razumem uopste i ne znam dal je tako nesto moguce uopste.
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
I principu bi morao experimentalno da probaš. Na najudaljenijoj tački na kojoj hoćeš da postaviš kameru, staviš kameru sa usmerenom antenom i probaš da li hvataš signal na AP-u ( na kom je takođe usmerena antena). Ako je OK, lako je posle da adresiraš kamere i i u tački gde ti je AP da se priključiš na internet. Samim tim signal od kamera bi ti bio dostupan na bilo kojem uređaju gde imaš internet. Ako nemaš iskustva sa wireless povezivanjem i umrežavanjem kamera, najbolje da konsultuješ stručnjaka, pošto u par rečenica nije lako objasniti. Evo ti jedan link da vidiš kako otprilike izgleda.

Kod:
[media=youtube]V3J3eDbTwiE[/media]
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Hvala, ali ova kamera je ipak morala da bude prikljucena za nesto, ja sam mislio na potpuno bezicne, da bi mogle da budu i daleko od kuce.
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Ovo je samo primer, kamerama u principu treba samo napajanje, potpuno se bežično kontrolišu, ali zbog udaljenosti bi trebalo ( umesto ove male antenice ) da imaju usmerenu antenu. Videćeš oko 6 minuta na snimku da je samo napajanje priključeno. Normalno, ako ih stavljaš izložene atmosferskim uticajima, ima i model koji je otporan na niske i visoke temperature , kao i na padavine.
 
Natrag
Top