Помоћ око интернрт експлорера

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.543
Компјутер ми је повукао IE10 кроз update. После тога више нисам могао да приступим налогу за електронско плаћање а на овом форуму није више било могуће одговарати на постове јер се прозор за одговор није отварао, једино кроз напредни едитор. И у напредном едитору је тешко писати јер не дозвољава започињање новог реда, постављање слике на одређеној позицији и слично. Отворио сам update листу и обрисао IE10. Сад је дошло до другог проблема. Вратила се инсталација IE9 али неће да отвори ни почетну страну. Ресетовао сам сва подешавља и ништа. Обрисао сам и IE9, вратио се IE8 (који је дошао са самом инсталацијом windows-a) али и он неће да отвори ни почетну страну. Oнда сам поново инсталирао IE9 и опет ништа. Једноставно неће па неће. Све што ми се чинило логичним пробао сам али без резултата. Није ми јасно шта може да га кочи ако сам урадио потпуно нову инсталацију IE9 и све ресетовао на почетне или подразумеване вредности?
Молим вас само без савета, инсталирај Google Chrome и слично. То знам, интересује ме одговор зашто неће да се покрене IE9?
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
IE 10 treba nekim zakonom zabraniti !
ovo nije tvoje resenje ali cisto informativno:
Ja sam probao gotovo sve varijante instalacije IE 10
IE 8 pa kroz update IE 9- rezultat: IE 9 pokrecem normalno
IE 8-update IE 9-pa IE 10-rezultat:IE 10 crash-uje cim ga pokrenem ali mogu da vratim restore update
ista situacija je: IE 8 pa odmah update na IE 10
e sada sve ovo vazi dok sam imao Win 7 Starter

od skoro testiram neki Win 7 Ultimate gde posle instalacije IE 10 (brljave dosta funkcija)promenjena totalno vecina podesavanja(iskljucen Aero i sl)i naravno takodje crash-uje kod pokretanja.Vratio sam update restore na IE 8,ali pomenute funkcije vise nisu bile stabilne-nisam mogao da ukljucim.Odmah sam uradio"System Restore"i sada je sve ok.
IE 10 instalira neki drajver-(mislim za ActiveX ili sl.)-znam da mi je izlazila neka greska(upozorenje) kad sam hteo da ga"pregazim"-ali ko sada da se seti...

Kod tebe je sada verovatno vec kasno da se uradi "System Restore"na period kada je bio IE 8.Mozda da pokusas sa instalacionim diskom: "System Repair"
Ili probaj :
Control Panel-Programs and Features- pa gore levo otvori: turn windows features on or off - decekiraj Internet Explorer 8 i ove ostale internet stavke(ako su cekirane)-sve to potvrdi-kad OS sve ovo odradi, posle ponudjenog restarta pokreni IE 8.

internet.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Vrati IE10 ponovo, kada ga instaliras, otvori i pritisni taster F12, otvorice ti se mali prozor na dnu stranice IE10, nadji opciju Browser Mode, klikni na nju i odaberi iz izbornika Internet Explorer 9, zatvori taj prozor i proveri da li ces imati i dalje problema sa logovanjem.
Dosta ljudi je imalo problema sa update-om na IE10 zbog drugacijeg Document mode-a i kompatibilnosti ActiveX Control i HTML sa prethodnom verzijom, zato sto se ActiveX i flash aplikacije azuriraju kroz sam explorer i OS, a ne zasebno kao kod Win 7, na Win 8 tih problema nema.
ActiveX kontrol se moze uporediti sa Java apletima: programeri su dizajnirali oba mehanizma kako bi omogucili internet pretrazivacima da ih skinu i pokrenu. Java apleti se mogu pokrenuti na skoro svakoj platformi, dok se ActiveX komponente mogu pokrenuti samo na Windowsima i to u Microsoftov-om Internet Explorer-u.
Dakle, probaj da sa promenom Browser Mode-a na IE9 pristupis tom nalogu, najverovatnije da te zeza ActiveX.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ja nemam problem sa IE10. Iako IE već nekoliko godina ne koristim kao podrazumevani pretraživač, pogledam svaku novu verziju i kod mene na WIN 7 ultimate radi veoma korektno. Na WIN 8 je oduvao sve druge pretraživače u pogledu brzine. Na Win 7 nije toliko brz. Za sve poslove, radim web dizajn pomalo, a naročito za elektronsko plaćanje izbegavam bilo koji IE zbog sigurnosnih propusta. Moji pretraživači za tu namenu su Opera i Safari.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.543
Решио сам проблем, највише захваљујући nikolajub-у. Вратио сам поново IE10 кроз update и поново обрисао у листи update. Вратио ми се IE9 који сад ради. Вероватно да се првом приликом нешто пореметило приликом деинсталације IE10.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
73
Burazer skini sa neta Google Chrome:Dosta je brz jednostaavan je 99% ljudi njega koriste...:) skines ga i nema zime sto se tice broswera :D
 
Natrag
Top