Podizanje Windowsa?

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ma to je za mene visa matematika :(
Probacu jos ovaj put pa ako ne uspe neka ga nosi kod nekog majstora.
Jbga ja mu vise nista ne mogu oko ovoga.
Opet isto.
Odustajem.
Hvala ti na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mani tog XP-a, radi testa probaj Win7, mada ako ne detektuje disk, onda ..hmm,
...nego ajde cisto radi promene..

Ma nesto imam osecaj da si ti zeznuo oko podesavanja,
prosto mi se istancao taj osecaj ...ne znam zasto!
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ne moze sedmica ima samo 512 mb rama :(
Mozda sam i zeznuo oko podesavanja ali isto tako mislim da sam isprobao sve moguce,ako znas sta bi jos mogao da probam kazi?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sve smo vec rekli, inace da je znao covek uopste i da ne reinstalirava, jer sa toliko memorije i bilo je za ocekivanje da ce da koci.

Pa da sam ja u pitanju i da su mi odresene ruke, probao bih sve moguce kombinacije. Testiranje harda, drugo napajanje, kablove bih proverio, okrenuo bi ih kontra, onda te iglice na hardu ima li ih sve.
Gomilu testova bih sproveo, cak bi i procesor otvara da vidim kako stoje iglice, ali posto je situacija takva kakva je, nek odnese u servis i to je to.
Zatim bios cas vidi hard, cas ga nema, to je ozbiljan incident...

Ja bih u stvari odmah stavio drugi hard, sve posebno bih testirao.
Vama jedino preostaje neki LIVE linux, da ga malo samarate posle radnog dana uz dobar adult scenario sa drusnim kriskicama.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ne znam sta da kazem,da nisu nesto zeznuli kada su stavljali termalnu pastu na procesor?
Tu nisam ucestvovao pa ne znam da li su tu mogli nesto da zeznu.
Na hdd-u se ovako od spolja ne vide nikakvi nedostatci.
Komsija koji mu je stavljao pastu kaze da je i on probao instalaciju ali da je i njemu isto vrteo instalaciju u krug.
Vidim da posle restarta kada ponovo pocne instalaciju i stigne do dela gde pokazuje hdd i njegovu velicinu i nudi da se formatira hdd na njemu je zauzeto 650mb od prosle instalacije koju je resetovao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
I bez paste ne bi smeo da se gubi hard u biosu.

Uzmi taj hard i testiraj ga kod tebe, znaci zakaci tvoj hard normalno ko dosada i zakaci taj drugi.
Zatim u biosu kod tebe podesi da ti se sistem dize sa tvog harda i snimi.
Kad krene radnja, testiraj taj disk sa HD Tune pro da vidimo koje mu sanse daje program, kapiras.
To nek ostane neko vreme kod tebem, zanimljivo je da windows tokom rada detektuje hard pa ces ga verovatno videti uvek. Ali nas zanimalju rezultati testova iz ovog programa, pa postavi par slika iz HD tune da vide ostali, a i ja ako budem navratio posto idem u podne za Madagaskar.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Jel mozes pritiskom na neki taster (F12, F11, F9.... ) da "pozoves" boot meni?
Ako moze u biosu stavi hdd prvi (i proveri kabl ili promeni ata slot a i kabl za napajanje hdd-a hoce da se "razglavi") a cd drugi i pusti instalaciju sa cd-a pa ce pri restartovanju nastaviti sa hdd-a.

Koja ploca je u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
@Bazilik - ne mogu vise da se bakcem sa njim vec tri dana se patim hoce glava da mi pukne od nerviranja a i mrzi me da svaki cas raskacinjem moj monitor i tastaturu i misa pa kaci na ovaj i tako u krug.
@colecl1 - Ploca je Asus P4B533,vec sam bio probao da zamenim kabal od napajanja hdd-a i opet isto :(
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ne znam sta da kazem,da nisu nesto zeznuli kada su stavljali termalnu pastu na procesor?
Tu nisam ucestvovao pa ne znam da li su tu mogli nesto da zeznu.
Na hdd-u se ovako od spolja ne vide nikakvi nedostatci.
Komsija koji mu je stavljao pastu kaze da je i on probao instalaciju ali da je i njemu isto vrteo instalaciju u krug.
Vidim da posle restarta kada ponovo pocne instalaciju i stigne do dela gde pokszuje hdd i njegovu velicinu i nudi da se formatira hdd na njemu je zauzeto 650mb od prosle instalacije koju je resetovao.
Ako nece tako.Prikaci prvo tvoj HDD,a taj neka bude drugi(Sleve).Idi desni klik na ikonicu My Computer.pa na komandu Mange.kada se otvori sledeci veleiki prozor,sa leve strane odaberi komandu Disk Managment i malo sacekaj da se otvori sledeci prozor,gde ce biti virtuelno prikazana obad HDD-a.kada se otvori idi na C particiju desni klik,pa na komandu Format.Formatiraj C particiju.kad zavrsi.izadji iz tih komandi i ugasi komp.Raskaci tvoj HDD i podesi BIOS da krene sa podizanjem sa CD Rooma,a taj HDD ne mora nista dzamper da dira,jer je i bio drugi po redu,pa probaj ponovo podici OS.Onda kad budes probao kod tog coveka postavi dzamper na HDD-u na Primary(prvi) i podesi u BIOS-u da se OS pokrece sa njega.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Baci pogled i na samu plocu, ako su se kondenzatori napupili na onim krsticima, onda moze i to da bude.
Takodje kad reinstaliravas promeni format particije radi testa, udari mu fat za promenu da vidimo.
Postoje jos i neke gluposti, da promenis baterijicu za bios. Mozda ne drzi konfiguraciju, pa uvek nesto bezveze ucitava.
Znaci, kondenzatori, drugi fat, baterijica, hd tune slikice, pa cemo do tamo nekad da ga resimo, hahaha ...
 
Natrag
Top