Podesavanje addona za prevod u XBMC

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Postovani,
Imam problem sa prevodima u xbmc na android tv box-u.
Citao sam teme po ovom pitanju ispostovao neke procedure ali kada nakon startovanja filma u xbmc kliknem na dugme subtitles stoji "please wait...." i tako stoji.Napominjem da sam odabrao Opensubtitle,Podnapise i titlovi.com kao servise za prevod da sam u podesavanjima odabrao Opensubtitle kao default za filmove i serija kao i to da sam svaki od servisa podesio,odnosno uneo user i pass sa kojima se logujem na sajtovima ovih servisa.Bice da negde gresim ali ne znam gde.
XBMC je verzija Gotham 13.1.

P.S. Malo je off za ovu temu ali evo da priupitam.Na Android TV box sa prikopcao bezticni mis koji radi.e,sad kako da mu se konfigurise desni taster odnosno da se desnom tasteru dodeli neka komanda jer u XBMC-u pritiskom na desni taster funkcija je "korak unazad" a hteo bih recimo da se otvori neki meni kao na racunaru....

Nađi skriveni folder i obriši sve skripte i addone što imaj veze sa subtitle.
Ponovo instaliraj Svaki posebno (Plugin.Opensubtitle ; Plugin.Titlovi.....)- mozda je script ili addon nemam pojma više napamet.
Obavezno isprobaj u osnovnom skinu Confluence jer neki skinovi imaju grešku baš za subtitlove.
Proradiće

Odgovor za PS
https://github.com/dhead666/xbmc-custom-keymaps
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Nađi skriveni folder i obriši sve skripte i addone što imaj veze sa subtitle.
Ponovo instaliraj Svaki posebno (Plugin.Opensubtitle ; Plugin.Titlovi.....)- mozda je script ili addon nemam pojma više napamet.
Obavezno isprobaj u osnovnom skinu Confluence jer neki skinovi imaju grešku baš za subtitlove.
Proradiće

Odgovor za PS
https://github.com/dhead666/xbmc-custom-keymaps
Hvala za brzi odgovor !!
Citao sam na forumu da ima problema sa titlovima u odredjenim skinovima pa zato i koristim default Confluence skin.
Cim stignem do tv box-a javljam rezultate.
Hvala jos jednom
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Nađi skriveni folder i obriši sve skripte i addone što imaj veze sa subtitle.
Ponovo instaliraj Svaki posebno (Plugin.Opensubtitle ; Plugin.Titlovi.....)- mozda je script ili addon nemam pojma više napamet.
Obavezno isprobaj u osnovnom skinu Confluence jer neki skinovi imaju grešku baš za subtitlove.
Proradiće

Odgovor za PS
https://github.com/dhead666/xbmc-custom-keymaps
Hmm,ovo mi bas nije jasno...
Sta i kako sa ovim
Odgovor za PS
https://github.com/dhead666/xbmc-custom-keymaps
 
Učlanjen(a)
09.03.2014
Poruka
26
ima li jos neko preoblem sa Podnapisi.net, osim mene?
Ne radi mi uopste. ne moze da nadje ni jedan prevod a o download-u da i ne pricam...do toga i ne dodje. To mi se desava zadnjih mesec dana mozda a vidim da i titlovi.com ima problem u pronalazenju prevoda.
Pozdrav...
 
Učlanjen(a)
01.03.2011
Poruka
433
ima li jos neko preoblem sa Podnapisi.net, osim mene?
Ne radi mi uopste. ne moze da nadje ni jedan prevod a o download-u da i ne pricam...do toga i ne dodje. To mi se desava zadnjih mesec dana mozda a vidim da i titlovi.com ima problem u pronalazenju prevoda.
Pozdrav...
Da i kod mene open subt. i podn.znaju štekat.Neznam što je.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poruka
40
Dodaj u advancedsettings.xml sledece redove:
Kod:
    <video>
        <subsdelayrange>100</subsdelayrange>
    </video>


Ovako bi trebalo ceo da izgleda na primer:
Kod:
<advancedsettings>
    <network>
        <cachemembuffersize>34603008</cachemembuffersize>
        <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>
    </network>
    <gui> 
        <algorithmdirtyregions>3</algorithmdirtyregions>
        <nofliptimeout>0</nofliptimeout>
    </gui>
    <videoscanner>
        <ignoreerrors>true</ignoreerrors>
    </videoscanner>
    <video>
        <subsdelayrange>100</subsdelayrange>
    </video>
</advancedsettings>


Tako ces moci da motas prevod do 100 sekundi, uglavnom za serije imas na opensubtitles najcesce dobre prevode. Ja sam gledao ove nove iz primewire(1st channel) addona i svi prvodi su radili.

A gde ja ovo da nadjem u gotam-u?
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Da li neko može da mi pomogne sa ubacivanjem prijevodi-online.org u xbmc, ako uopšte postoji mogućnost za to? Koristim XBMC 13.2 na IOS 8, pa ako može da uputa bude za iPAD, ali može i za Android, a i za Win7.

Takođe, iako sam instalirao OpenSubtitles.org i Podnapisi.net, oni ne funkcionišu, odnosno skripta puca.

Hvala unaprijed
 
Natrag
Top