Podesavanja automatskog odrzavanja postavki u Windows 8

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Po defaultu, Windows 8 se automatski pokrece i obavlja odrzavanje na dnevnom rasporedu kada ne koristite racunar. To ukljucuje poslove kao sto su azuriranja softvera, sigurnosno skeniranje i dijagnostiku operativnog sistema. Ovo odrzavanja ce se izvoditi svaki dan, ako ne koristite racunar u vreme koje vi odredite. Ako vas racunar je u upotrebi u zakazano vreme odrzavanja , automatsko odrzavanje ce se pokrenuti sledeci put kada se racunar ne koristi. Ovaj tutorial ce vam pokazati kako promenitiautomatsko odrzavanje postavki u Windows 8 te morate biti prijavljeni kao administrator da bi mogli napraviti korake u ovom tutorialu.



Potrebno je kliknuti misem na zastavicu koja se nalazi na alatnoj traci....broj 1,a zatim takodje klikom misa izabrati Open Action Center.....broj 2

StTFx.png


U novootvorenom prozoru u delu Maintenace....broj 3,klikom misa odaberite opciju Change maintenance settings.....broj 4

Jm2AdbtjF.png


U novom prozoru u padajucem meniju odaberite vreme u koje biste zeleli imati automatsko odrzavanje dnevno..broj 5 , a zatim cekirajte opciju Alow scheduled maintenance to wake up my computer......broj 6.Posto podesili zeljeno vreme za dnevno odrzavanje da bi usnimili promene preostaje jos da kliknete misem na dugme OK.....broj 7

JuA1WG.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211902&authkey=ACs6CNJbltN4WGQ&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
1.184
Ja ovo kad uradim posle nekog vremena,opet se pokrene ovo odrzavanje??? Tako,bezbroj puta u toku dana ja iskljucim a on se ponovo pokrene,nije mi se pre to desavalo ili bar nisam video obavestenje? Ima li leka za ovo ponasanje?
 
Natrag
Top