Plasticni zupcanicic od pinjona upao u menjac. Pomoc!

Učlanjen(a)
29.11.2011
Poruka
5
Naslov je sve rekao,samo me zanima ako neko moze da mi kaze,mogu li preko poluosovine da ga izvadim,tj.da izvadim jednu od dve poluosovine i onaj deo gde ulazi poluosovina u menjacu,pa da ga iscackam,ili mora da se skida ceo menjac? Par poznalavaca su mi rekli da vozim slobodno auto,da ce ga smrviti zupcanici posto je plastican,ali mi menjac glavi u prvoj,drugoj i u rikvercu,bojim da je zaglavio na nekom nezgodnom mestu,pa nece ni stici do zupcanika.Ako neko moze da me posavetuje sta mi je ciniti,a da ne moram da skidam ceo menjac,to mi je vec posao.Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Koliko se meni cini moraces ne samo da ga skidas vec i rasklopis.Skidanje nije bas toliki problem vec rasklapanje i sklapanje.
Jer tu strogo svaki delic mora da se pamti pozicija.Najmanja greska moze sve da zezne
Ne znam samo koji je auto u pitanju
Znaci ili ekstra majstor i rasklapanje ili polovan menjac pa mozes i sam
Srecno
 
Učlanjen(a)
29.11.2011
Poruka
5
Daj bre covece,nemoj me toliko plasiti.Nije to toliko strasno kao sto izgleda,za sada glavi samo prva :D Plastican je,trebao bi da se zdrobi.Ima li neko dobar mehanicar ovde koji se razume u ove stvari,da mi da dobar savet? Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
14.02.2013
Poruka
7
na žalost , ja mogu samo da te razočaram . ako ti se i posreci i zupčanici ga " samelju " , šta misliš , gde ce završiti svi ti sitni plastični delovi ? naravno , ostat ce u menjaču i cirkulisati zajedno sa uljem . što ce se desiti kada ti se zaglave unutar pokretnih zupčanika ? razletece ti se menjač u paramparčad . video sam kako izgleda menjač kod kojeg je došlo do uzupčenja dva para zupčanika ... ( treca i peta konkretno ) ... nemoj se zavaravati , skini menjač i lepo ga očisti ... ako je od " keca " mogu ti pomoci ....
 
Natrag
Top