Pitanje za Jehovine svedoke:

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte uzastopne postove, jer se takvi postovi brišu!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sto :)
Istrazila sam okolne stihove i iz konteksta se vidi da ne mogu biti to andjeli :)
Pa ako ucite da su andjeli bogovi titulom onda imate paradoks. Jer djavo onda ne bi imao razlog da se pobuni jer bi vec bio bog.

S druge strane ako to ne ucite onda vecina mojih pitanja nema smisla..

Opet slozili smo se da se ovde radi o ljudima. Ali trebas zapaziti da on te ljude ne naziva "bogovima" vec im se ruga kada kaze: "ja rekoh bogovi ste... ali cete kao sinovi ljudski pomreti svi".

Oni su zapravo za sebe tvrdili da su kao bogovi, odnosno "sudije" a Bog im se ruga i kaze da ce "pomreti", tj. da iako smatraju sebe "mocnim" da su u stvari oni nista u Bozjim ocima!

Odatle proizlazi, da Bog nijednog coveka nije nazivao "bogom" i da ne postoji ta "titula" u bibliji!

Ni Mojsije nije nazvan "bogom" vec tekst kaze "ti ces mu biti namesto boga.. a on ce biti tvoj prorok".

Dakle "nije bog" nego "predstavlja boga"!

Ja dakle ne nalazim u Svetom Pismu da postoji "titula bog", niti ljudi, niti andjeli niti iko u bibliji se ne naziva "bogom"!

A to znaci da ni Isus "andjeo" nije mogao dobiti tu "titulu" osim ako ju je vec posedovao!

Pa ako idemo dalje, vidimo da niko i ne moze biti nazvan "bogom" ako to nije, jer bi smo onda imali "politeizam" a biblija nije politeisticka knjiga!

Bog kaze: "Ja sam Bog i NEMA DRUGOGA osim mene, NIKO MI SLICAN NIJE!"

Dakle, ne mozemo imati "dva boga" u bibliji, jednog "veceg" i jednog "manjeg", jer to protivreci "monoteizmu" i jevrejskom proncipu "jednoga Boga"!

Tekst takodje porice ideju da neko moze biti "slican Bogu", dakle ni Hristos mu ne moze biti slican!

Jedini izlaz iz ove zavrzlame je ako je Isus "oduvek bio Bog" i ako je "jedno sa Ocem", onda nemamo "vise Bogova" i ne gubimo jedinstvenost Boga!

I na kraju, ako je Isus "dobio titulu bog" , zar nije nepravedno od Oca da nekog andjela "proizvede u boga" a kad je satana trazio to pravo, da mu to uskrati?

To pokazuje da se "bogom ne postaje" , vec svi oni stihovi koji Hrista "proizvode u boga" se odnose na njegovo rodjenje na zemlji, a ne na njegovo stvaranje na nebu, to i kontekst pokazuje.. (zapravo nigde i ne pise da je Isus stvoren).

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako je usred skupstine Bozje to "bogovi" se odnosi na ljude...
Iz konteksta se ne moze to odnositi na andjele.

Baš je kontekst obraćanja anđelima tj. demonima, jer spominje da će kao svaki kanez pasti i umrijeti, šta ima ljudima da govori da će da umru kao ljudi, kada oni to znaju.

Postavljam pitanje. Kako pozivate na moralno življenje,a da ne treba držati Zakon (a mislite na 4. zapovijest)?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Baš je kontekst obraćanja anđelima tj. demonima, jer spominje da će kao svaki kanez pasti i umrijeti, šta ima ljudima da govori da će da umru kao ljudi, kada oni to znaju.

A sta ima da im pominje knezove?
I da sude narodu ispravno? Ako nisu ljudi.

Kako god, ako JS ne tumace da se to odnosi na andjele, onda ne vazi argument.
Postavljam pitanje. Kako pozivate na moralno življenje,a da ne treba držati Zakon (a mislite na 4. zapovijest)?

Optereceni subotom po obicaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zato im i spominje jer nisu ljudi, spominje i ljude, pa je ljudima spominjao ljude po tvojoj logici.

Tekst kaze:

"Sudite ubogom i sirotom, nistega pravdajte"

Jel to rade andjeli? Jel oni sude?
Pa ti uopste nisi citao psalam izgleda.
Jel tebi upućeno pitanje? Ne budi nekulturan. A opterećen je onaj ko napada, a ne ko je brani.

I sad ces da je napadnes zbog subote?
I na onoj temi si isto o suboti i zakonu pisao.

Dobro je napisala, ako ljudi odlaze, "onda je problem u vama".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tekst kaze:

"Sudite ubogom i sirotom, nistega pravdajte"

Jel to rade andjeli? Jel oni sude?
Pa ti uopste nisi citao psalam izgleda.

Jel baš hoćeš odg.


Psalam 82,6 Rekoh: bogovi ste, i sinovi višnjega svi. Psalam 82,7 Ali ćete kao ljudi pomrijeti, i kao svaki knez pašćete.“

Ovdje Bog naziva demone bogovima, jer se tako predstavljaju ljudima. Jasno je da govori demonima jer ih poredi sa ljudima (ali kao ljudi ćete pomrijeti).

Šta je ljudima rekao da će pomrijeti kao ljudi?

Ma begaj bre.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jel baš hoćeš odg.


Psalam 82,6 Rekoh: bogovi ste, i sinovi višnjega svi. Psalam 82,7 Ali ćete kao ljudi pomrijeti, i kao svaki knez pašćete.“

Ovdje Bog naziva demone bogovima, jer se tako predstavljaju ljudima. Jasno je da govori demonima jer ih poredi sa ljudima (ali kao ljudi ćete pomrijeti).

Šta je ljudima rekao da će pomrijeti kao ljudi?

Ma begaj bre.

I sta si ti sad odgovorio?

Cista ignorancija, jos kazes "begaj bre"! Eto kakav si!

A tekst kaze:

"Sudite ubogom i sirotom, nistega pravdajte"

Jel to rade andjeli? Jel oni sude?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
I ja mislim da se ovde odnosi na ljude ovaj stih. Zato što "moćnici" misle da neće nikada umreti i da su večni. Oni zapravo izgube pojam o svojoj smrtnosti i vladaju tako. Zato im Pslamista i kaže da će pomreti kao ljudi...tj. kao i svaki običan čovek.

Nemoguće je da se anđelima obraća u kontekstu ovog stiha:"Dokle ćete suditi nepravo, i bezbožnicima gledati ko je ko", Psalam 82,2. Kad su to anđeli dobili pravo da sude u ljudskim parnicama:). Dakle, sve je jasno.

Gledam prepisku sa JS i nadam se da će Arijanna ovde biti konkretnija:)
 
Natrag
Top