Pitanje za disk plocice i problem sa njima

Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Da li mi moze neko reci iz svog iskustva kojeg su kvaliteta "ICER" disk plocice.Neko ih hvali a neko kudi.Moj problem je sto sad ove koje imam vec nekoliko godina u voznji cvile.Nekad prestanu pa opet pocnu.Nekad opet zavisi i od polozaja automobila, tj. kad je krivina pa se volan okrene u jednu stranu, na drugu nece.Kasnije bude obrnuto.Ispravim volan, stane.Nekad opet bilo kako da je volan okrenut, cuje se zvuk.Dodje momenat da skroz prestane pa se ne cuje duze vremena.Isao sam majstoru, sve je gledao, radio_Odem od njega, ne cuje se, pa onda opet pocne.Jedino sto jos nisam promjenio disk plocice, jer me je majstor odvracao, kaze dobre su ti.Auto stvarno koci bez problema i nekih trzaja.Kad su nekad davno stavljene,nikada ih nisam cuo.Da mi ne vracaju kljesta, tockovi bi mi se zagrijavali.Ovaj problem ja imam na Alfi, a kolega mi iste simptome ima i na Mercedesu.Mijenjao diskove, plocice i opet se cuje.I ranije sam imao druge modele auta, nikad nisam imao ovakav problem.A sto pitam za Icer marku plocica.Dobio sam informaciju da su one mekane i da mi se mozda nece cuti.Na jednom od foruma procitao sam za neku bakrenu mast, za mazanje kocionih dijelova.Sta se sa njom podmazuje i gdje tacno ne znam, a i pojedine majstore sam pitao u vezi nje, pojma nemaju o njoj.
Zato, javite se forumasi i napisite neko svoje iskustvo ako ste imali isti problem.
Hvala.
 
Natrag
Top