Pitanje u vezi zadanih prograama,odgovorite po mogucnosti sto prijee!

Učlanjen(a)
26.07.2014
Poruka
8
Znaci ovaakoo jaa sam zelio otvorit program nekim drugim programom i ispod mi je bilo oznaceno za otvaranje ove vrste datoteka uvijek koristi ovaj program,sto znaci da se meni sad svaki j****i program otvara Ccleanerom i sad kad naprimjer hocu nes otvorit nemogu jer mi se automatski otvara Ccleaner,jel neko zna kak da to maknem i da mi se programi ponovo mogu normalno otvarat,evo dat cu vam sliku da to vizualno vidite posto nisam bas najbolje objasnio al ajde :)
Kod:
http://goo.gl/arbOIp



Bez vulgarnosti, molim...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Moras ponovo da prekopiras putanje do zadatih programa!Znaci ides na C drajv ako je sistemski otvoris Program Files i zeljeni folder gde se nalazi program i zatim kopiras tu putanju na primer
bandicam 2014-07-26 17-04-03-615.jpg

u zeljenu ikonicu na desk topu ides desniklik properties i u sekciji start in kopiras putanju!
Tako za svaku ikonicu uradis posebno!

bandicam 2014-07-26 17-14-27-027.jpg
 
Učlanjen(a)
26.07.2014
Poruka
8
@Komsija76 nisam te bas najblje razumio sta zelis rec al evo sad cu ti ja pojasnit,znaci ja ova 6 programa moram maknut iz zadanih programa.10382169_10202161267463618_839268284801115489_n.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ne znam da li sam dobro razumeo, ali... vidiš da toj slici koju si postavio, u donjem levom uglu stoji čekiran box 'Za otvaranje ove vrste datoteke uvijek koristi odabrani program', e tu je problem. Dakle, ti pokušavaš da otvoriš neki, recimo, txt fajl, a računar ga vidi kao CCleaner? Ako je tako, onda uradi sledeće: stani na aplikaciju koju želiš da pokreneš, desni klik i u padajućem meniju odaberi 'open with', ili 'otvori sa' (pretpostavljam da tako piše na ovim našim jezicima), otvoriće ti prozor kao sa tvoje slike, idi na 'browse' ili 'pregledaj' i uputi aplikaciju na odgovarajući program/extenziju. Ako si siguran da je to to, onda čekiraj onaj box u donjem levom uglu. Recimo: ako otvaraš txt, notepad, fajl onda klikni na 'Blok za pisanje' i uvek će biti otvoren pripadajućim programom.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ali time ništa ne postižeš, btw ne znam kako se to uklanja. Tebe zanima da program bude otvoren odgovarajućim resursom? E onda u tom prozoru moraš da ga uputiš na njegovu aplikaciju, nema druge. Ili da u cmd tu aplikaciju asociraš sa odgovarajućim programom. Recimo, ikonice Skype i TuneUp će biti uklonjene kad te programe budeš deinstalirao, isto kao i Daemon tools, ali one ti u toj priči ne prave problem. Problem je što ti, kad želiš da pokreneš *mp3 dobiješ CCleaner? Ako je tako, onda uputi taj fajl na Mp3 plejer i on će uvek biti otvaran njime. A možeš i da iz naziva tog fajla koji vidimo, iza extenzije Mp3 ukloniš oznaku shortcut-a, ink
 
Učlanjen(a)
26.07.2014
Poruka
8
Ma da vidim da si me skuzio sta zelim rec,i ja sam si razmisljo da deinstaliram tih 6 programa pa ih ponovo instaliram samo sto ne znam jel se notepad moze deinstalirat? pogkusat cu ovo tvoje isprobat sad...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma da vidim da si me skuzio sta zelim rec,i ja sam si razmisljo da deinstaliram tih 6 programa pa ih ponovo instaliram samo sto ne znam jel se notepad moze deinstalirat? pogkusat cu ovo tvoje isprobat sad...

Notepad ne mozes ukloniti on je sistemski program koji dolazi sa Winom!
To ti je drugo resenje koje je naveo Peca023 mozes i tako to odraditi!
 
Učlanjen(a)
26.07.2014
Poruka
8
Pricekat cu jos jednog lika koji mi zeli pomoc da vidim sta on kaze ako ne ondaa cu tako kako je peca reko :) jedino ako mi neko hoce preko teamwievera pomoc
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top