Pitanje oko zvuka

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Spojio sam monitor preko VGA kabla sa kompom. I sad sam spojio TV preko HDMI kabla. E sad posto cu da gledam TV preko kompa interesuje me jel postoji kakva mogucnost da pustam zvuk na TV-u a ne na kompu. Video sam u podesavanjima zvuka da mi pise da prebacim na HDMI i kad prebacim nemam zvuk na TV. Jel to izvodljivo? Jel mi moze neko pomoci. Unapred zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Jovane,ako na TV-u ima prikljucak za audio dzek,onda mora taj audio kabl za zvuk
Imam na TV-u vise tih dzekova. Kontam da nije obican za slusalice. Jel ide neki poseban dzek ili samo spojim sa 3.5 mm na 3.5mm. (2+1 zvucnici od kompa) Nisam strucnjak pa bih hteo da mi neko to pojasni. Bez ljutnje. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Obicno je crni dzek za slusalice,a za zvucnike,moze biti razlicitih boja,plavi,zuti zeleni.Uzmi baterijsku lampu i videces pored tih dzekova,ima znak ili pise skraceno zasta je sta.Ako ti TV ima 2 zvucnika,onda trazi kabl za stereo,ako ne onda mono.To se vidi na uticnici ,ako je mono ima jedna crta,ako je stereo ima dve.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Spojio sam monitor preko VGA kabla sa kompom. I sad sam spojio TV preko HDMI kabla. E sad posto cu da gledam TV preko kompa interesuje me jel postoji kakva mogucnost da pustam zvuk na TV-u a ne na kompu. Video sam u podesavanjima zvuka da mi pise da prebacim na HDMI i kad prebacim nemam zvuk na TV. Jel to izvodljivo? Jel mi moze neko pomoci. Unapred zahvalan

Pretpostavljam da računar odnosno grafička karta ima HDMI izlaz, da nema ne bi mogao spojiti. Ti treba samo da instaliraš HDMI Audio drajver koji se nalazi u sklopu drajvera za grafičku kartu i imaćeš zvuk na tv-u samo sa jednim kablom.
 
Natrag
Top