pitanje marihuana

Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruka
5
Zanima me dali neko zna kako se ponašati kad otkriješ da ti dete od 14 g.konzumira marihuanu?Dali treba uput za Drajzerovu za savetovalište?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ma, kakav uput! Trči odmah do najbližeg doktora koji se bavi s time, pa makar morao provaljivati u kancelarije i rješavaj to hitno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Svako drugačije shvata korišćenje marihuane.

Zapitajte se da li ste i šta ste sve probali kad ste bili u istom periodu a šta još uvek koristite. Ne znam nikoga ko se nije makar opio.
Da je moje dete u pitanju ja bih pre svega otkrila zašto koristi marihuanu. Možda ima problem za koji Vi ne znate. A to je korak za koji Vam nisu potrebni stručnjaci.
 
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruka
5
Vi rekoste da ste imali sličan problem,moj sin se nalazi u društvu najvećih propaliteta u naselju.Deca koja su izacivana iz škole u 6,7,razredu u druge škole.Želi da bude u centru pažnje da ga se boje ,da ga svi gledaju,a tad se može napraviti i glupost zbog koje će žaliti ceo život,a od učenja naravno nema ništa...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
A da li ste preispitali sebe i pronašli da ima i Vaše odgovornosti? Današnji roditelji obično optužuju društvo za preusmerenje njihovog deteta na loš put. Tačno je da ima istine u tome, da je ovo turobno i oskudno vreme nateralo roditelje da kidišu na svaki dinar i da u tom jurcanju nemaju vremena da se posvete deci. Deca su onda prepuštena sama sebi, okruženje ume da ih napravi zlim a tu su i medijski nemani koje ih vrlo često pretvaraju u čudovišta. Ipak, mislim da su to u mnogo slučajeva izgovori i da roditelji beže od svoje krivice. Uvek se mora pronaći vremena za svoju decu. Ja sam odrastao u jednom šizofrenom vremenu gde je inflacija likovala a nemaština carovala. Duvalo se, fiksalo, šmrkalo, kriminal cvetao, pa zahvaljujući svojim roditeljima nikada nisam došao u iskušenje da krenem lošim putem i nešto što će me udaljiti od svoje moralne vertikale. Današnje generacije su previše razmažene a roditelji previše popustljivi prema svojoj deci. Gledam kako te generacije danas imaju mnogo toga što ja nisam imao, ali ja svoje detinjstvo nikad ne bih menjao za njihovo. Sve im je na dohvat ruke, zafejsbukovali se već sa 10 godina. Sećam se svog detinjstva i kako nije bilo mobilnih telefona, fejsbuka, interneta...fejsbuk je bio jedna ulica u kraju na kojom smo nalickani šetali i upoznavali curice, internet je bio fudbalsko igralište. Jurcao sam za pločama rok grupa, novina Tempa, knjiga...U tom jurcanju sam sazrevao brže i upoznavao život. Čak kad sve ovo nabrojano nije bilo u mom gradu, vozom sam sa klincima putovao do drugog grada. A ta putovanja su mi nezaboravna, priče seljaka iz voza koje smo vrlo rado slušali, a bogami vrlo rado smo krkali kad nas ponude pogačom, sirom, paradajzom, ajvarom koje su nosili u svojoj korpi.

Ja Vam želim da uspete da dete sklonite sa puta kojim je krenulo, samo, možda ću zvučati grubo, nekad otrežnjenje roditelja u vezi deteta ume da bude kasno.
 
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruka
5
Eto nekad nije ni to u pitanju,što ste naveli,ja sam privatnik od 30 god,kada sam njih dobila i ostala sama sa njima došla sam kod roditelja,radim od kuće i to samo u vreme kada su u školi,kada se njima završava smena i ja sam u pravcu ka kaući ako sam morala da izađem,manje zarađujem,ali eto sa njima sam,a to je uslovilo da smaram.Meni je sve bilo zabranjeno kada sam bila u njegovim god,lagala sam da bi otišla do drugarice koja živi u drugom kraju.Njemu sam dala poverenje,da izađe,ali da dođe po dogovoru.Da može sve da kaže bez osude.Ali on je počeo da kasni,da ode u 13h i dođe u 23h da isključuje tel.I šta ja dalje da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Šta dalje? Iskreno, trenutno ne bih mogao da izmozgam odgovor na to pitanje. Poznajem neke momke iz mog kraja koji su sa isto toliko godina konzumirali marihuanu, krenuli lošim putem. Posle nekog vremena sami su sebi pomogli, lupili se šakom po čelu i rekli - dosta! Pa možda to uradi i vaš sin.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Deluje da dečak ipak ima problem i da Vi znate i koji. Možda je najbolje da se ova tema premesti na psihologiju. Ako se ne varam, tamo ima stručnih ljudi koji bi mogli da daju pravi savet.
Mislim da problem i nije marihuana, da je to samo posledica. Na žalost, danas deca traže najlakši način da pobegnu i često biraju pogrešan način. Kao što Delija reče, neki uvide da greše a nekima treba pomoć.
 
Natrag
Top