Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani, poslednjih dva meseca imam konstantne bolove u stomaku tj crevima, naduvavanje i zatvor su takodje prisutni. Bila sam na snimanju i svi organi su u redu ali sam dobila tri vrste lekova: espumisan, digestal i famotiolin. Receno mi je da ih pijem mesec dana pa zatim kontrola i najverovatnije da im moram piti oko tri meseca. Medjutim doktor mi uopste nije rekao sta to nije u redu i tri meseca na lekovima mi zvuci previse. Znate li sta nije u redu i da li je stvarno neophodno piti lekove toliko dugo. Takodje su mi zabranjene stvari koje dovode do naduvavanja.
Unapred zahvalna

Poštovana ana 86b,izgleda da je Vaša ishrana loša.Možda je nastala infekcija creva gljivicama,ča se remeti varenje.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2010
Poruka
67
Postovani, imam 18 godina i sinoc oko 23:00h imala sam svoje prvo seksualno iskustvo. Medjutim, nismo koristili zastitu tako da je penis usao, probio himen i izasao odmah, istog trenutka jer je mene jako boljelo. Svrsio je van vagine. Krvarila sam sat vremena nakon toga. Vise ne krvarim ali me je strah od trudnoce. Kupili smo pilule ESCAPELLE.
Ne znam da li je dobro resenje da je popijem pa sam htjela da pitam Vas za savjet.
Prosli put sam dobila menstruaciju 01.maja, a pretprosli 25.marta (tako da mi je neredovna)... Sada bih trebala da dobijem krajem ovog ili pocetkom sledeceg mjeseca, pa me zanima da li ce da mi kasni ako popijem tabletu i da li je smijem popiti na svoju ruju jer ne zelim ici kod ginekologa. Strah me da ne izazove neke stetne posledice ako je popijem. Molim vas da mi pomognete. Unaprijed zahvalna.
 
Član
Učlanjen(a)
24.05.2013
Poruka
2
panicni poremecaj

intresujeme posto vec godinu dana pijem seroxat i povremeno i rivotril dali smem to da koristim i u trudnoci posto bih volela da zatrudnim ali bez ovih lekova nemogu
 
Učlanjen(a)
30.05.2013
Poruka
1
pozz... Moj slucaj je veoma komplikovan. Vec duze vreme me boli glava. (2 meseca) Isao sam kod raznih doktora, i ne pomaze. Sta bi ste mi Vi preporucili? hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Postovani, imam velikih problema sa peruti, ne znam da li je seboreja ili nesto drugo, u svakom slucaju koza na tjemenu strazno brzo odumire i pretvara se u velike ljuspice, pojavile su se i neke crvene fleke. ne mogu reci bas da je koza suva jer kosa se umasti nakon 2-3 dana sto je po meni relativno brzo. dok sam brijao glavu fleke su nestajale, al cim kosa poraste opet mi se javlja isti problem. da li je moguce da je nedostatak nekog vitamina?
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2011
Poruka
0
Postovani, imam ogroman problem i unapred se izvinjavam sto cu ga toliko opsirno opisati ali stvar je u tome sto ga vucem vec godinama a simptomi (a samim tim, i moje stanje) su se samo pogorsavali. Imam 31 godinu a sve je pocelo davnasnjim strahom da sam jednim rizicnim seksualnim kontaktom iz proslosti zaradio HIV. Godinama nakon toga su mi se javljali teski strahovi praceni placom, mucninom, povracanjem, diajarejama, potpunim gubitkom apetita, suicidalnim idejama... Svaku najobicniju prehladu sam posmatrao kao simptom toga, mucio me kratak dah i zamor, redovno sam opipavao zlezde i unistavao sebi zivot time. Strah bi me prolazio i na po par meseci ali se ipak uvek vracao svakom zdravstvenom promenom ili bilo cijim pomenom HIV-a. Dugo nisam mogao da skupim hrabrosti da se testiram. Konacno sam to uradio i test je bio negativan. Kao da sam se ponovo rodio tog dana! :) Ali... i posle toga me je mucila dijareja (ili kasasta stolica). Nisam imao cvrstu stolicu godinu i po dana (pio sam sve moguce lekove za nervozu zeluca) a uz to mi se javio i ogroman, nesnosan svrab u i oko anusa. Testirao sam se na crevne parazite, radio ultrazvuk abdomena (dvostruko presavijena zucna kesa ali ostalo ok), davao urin, krvi u stolici nema, vadio krv (sve u redu sem holesterola 6,75, visoko rizican), radio rektoskopiju... Prvo pitanje doktora je bilo "izuzetno takticno": da nije HIV? Umalo se nisam srusio, strahovi su se vratili a iako su me na studentskoj poliklinici uveravali da test ne moze da pogresi, testirao sam se ponovo - opet negativan. Tek tad sam saznao da crevni paraziti i bakterije nisu isto pa sam rekao doktoru da zelim stolicu da testiram i na to. On mi je rekao da za tim nema potrebe jer mi bakterija ne bi napravila toliko hronican problem ali sam to svakako uradio u privatnoj laboratoriji. Rezultat - salmonela. Pio sam Baktrim, testirao se 3 puta posle toga i sve je bilo ok. Stolica se popravila ali svrab je ostao. Isao sam i kod proktologa, kod dermatologa, radio testove na gljivice i sta sve ne, mazao svim kremama za tu svrhu, koristim ph neutralan sapun i pamucni donji ves ali pomoci nema... i tako vec do dana danasnjeg! Sam sam odustao od daljeg tretmana i pomirio se s tim iako je sve to jako neprijatno. Problemi nisu tu stali... Kao da me je visegodisnji strah od HIV-a promenio, okidac koji me je pretvorio u hipohondra, usadio ogroman strah od bolesti, vec dugo mi se iz cista mira (a narocito kad sam pod strahom) znoje dlanovi i tabani, nedavno su poceli da me svrbe i laktovi, pojavilo se crvenilo na njima sa ispupcenim tackama (mozda psorijaza), proteklih 6 meseci sam svakodnevno pusio marihuanu (1-3 na dan) jer me je ona smirivala i smanjivala napetost zbog koje vise nisam mogao da funkcionisem sve dok pre 20 dana nisam zavrsio u Hitnoj. Iznenada, dok sam sa curom gledao tv i neobavezno caskao, zacrnilo mi se pred ocima, osetio sam jaku napetost u grudima i smrkavanje svesti, cuo sam svoje srce kako mi bubnja u usima nezamislivom brzinom, na kolenima sam uleteo u wc i obucen pao pod tus ocajnicki pokusavajuci da se povratim, ostajao sam bez daha, poceo nerazgovetno da pricam i imao sam osecaj da se gasim i da mi je dosao kraj, napad je trajao 3-4 minuta i nekako sam uspeo da se povratim. Dok sam curi zbunjen objasnjavao sta mi se desilo, napad se ponovio, prosao pa za njim stigao i treci. Tek kad sam iole dosao sebi, otisao sam u Hitnu gde su mi izmerili pritisak 130/80, secer 7,7 puls 149. Rekli su mi da tahikardija zna da pogodi korisnike marihuane ali pravo pitanje je koliki mi je tek puls bio u toku napada. To me je toliko prestravilo da sam odlucio da kazem zbogom marihuani. Iako ne koristim nista od tada, napadi panike su i dalje tu, puls mi NIKAD nije ispod 90, strepnja ne prolazi, nekad me panika i ubrzan rad srca toliko unezvere da me jedino 6mg Bromazepama privremeno smire. Uz sve to, sebi ne pomazem ni time sto svakodnevno guglam simptome, merim puls i osluskujem srce iako znam da mi to samo pojacava strah. Ne znam sta da radim, osecam da ludim! Da li da odem kod kardiologa, dermatologa ili psihologa??? Kako vreme prolazi, simptoma je sve vise a ja niti znam dal su povezani niti mogu da razlikujem realne od onih koje svojom ludom glavom izazivam! Moram, za kraj, da napomenem da alkohol pijem jos od srednje skole, ne svaki dan ali cesto, ne pusim ali koristim nargilu svakodnevno vec 2 godine i imam genetske predispozicije za psihosomatske probleme, majka mi je zbog svojih zaradila i stitnu zlezdu i dijabetes. Hvala unapred!
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
4
Dobro jutro doktore,
interesuje me kako preparat koji sadrzi glukozamin, hondroitin, hyaluron i msm utice na poviseni pritisak. Uzimala sam taj preparat zbog gonartroze skoro dve godine i bilo mi je zaista dobro, tako da sam prestala sa uzimanjem. Nakon otprilike godinu dana posle jedne stresne situacije pojavio mi se problem povisenog pritiska i vec dve godine uzimam tablete za poviseni pritisak. U medjuvremenu opet se pojavio problem sa zglobovima, nabavila sam ponovo preparat sa glukozaminom, medjutim bojim se da pocnem sa koriscenjem jer ne znam kako ce to delovati na pritisak. Vec mesec dana uzimam magnezijum i vitamin D, lekar mi je prepisao dekristol 20.000 jedanput nedeljno, medjutim nakon prve uzete doze meni je povecao pritisak koji se smirio nakon dva sata tako da sam na svoju ruku pocela uzimati vitamin D sa namerom da kasnije pocnem taj dekristol. Lekar kaze da dekristol ne moze povisiti pritisak ali meni se to desilo, desilo mi se da mi je i ACC povisio pritisak i sada se bojim svake nove tablete koju treba da uzmem.
Inace imam gonartrozu i poliartritisas, i pritisak koji varira u stresnim situacijama a inace je 120 sa 80, uzimam svakodnevno tablete za pritisak.
Hvala unapred
Pozdrav
 
Natrag
Top