Pitajte doktora

Član
Učlanjen(a)
24.02.2013
Poruka
1
Acnae papulopustulosa

Poštovani!Imam 26 godina i nikad nisam imala problem sa aknama do pre 6 meseci! Nalaze se na čelu i to većinom na levoj polovini! Bila sam kod dermatologa i nalaz je sledeći Dg: Acnae papulopustulosa, Acnae steroidal.suspp... Th: Lokalno Sebamed face sapun, Clyndamicinski losion bistri i mixtura, Stanicid ung na gnojanice! Terapiju primenjujem duže od mesec dana i čim mi se sasuše jedne odmah izađu druge akne! Nadam se da imate neki drugi predlog za mene! Unapred zahvalna
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
1
Mom ocu je u junu otkriven karcinom na limfnim zlezdama. U julu je operisan na VMA i nakon toga je imao 40 terapija zracenjem i hemoterapiju (kombinovano). Terapiju je zavrsio u novembru i do sada je imao dve kontrole na VMA gde su mu rekli da je sve u redu. Medjutim, poslednjih mesec dana on ima povisenu temperaturu (37-38) i iako je primao antibiotike preko infuzije ona nije spala. Zanima me da li je to, ako se tako moze reci, normalno, ili je pokazatelj pogorsanja njegovog stanja? Da li je moguce da je u pitanju metastaza?
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
0
Pozdrav ! par pitanja u vezi Epilepsije... Kako moze biti izlecena i kako izvuci jezik osobi sa epi - napadom (da se ne ugusi) ??? Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Mom ocu je u junu otkriven karcinom na limfnim zlezdama. U julu je operisan na VMA i nakon toga je imao 40 terapija zracenjem i hemoterapiju (kombinovano). Terapiju je zavrsio u novembru i do sada je imao dve kontrole na VMA gde su mu rekli da je sve u redu. Medjutim, poslednjih mesec dana on ima povisenu temperaturu (37-38) i iako je primao antibiotike preko infuzije ona nije spala. Zanima me da li je to, ako se tako moze reci, normalno, ili je pokazatelj pogorsanja njegovog stanja? Da li je moguce da je u pitanju metastaza?

Poštovana Marija 019,povišena telesna temperatura je znak sinteze proteina upale koji imaju zadatak da u imaunom odgovoru neutrališu uzročnike bolesti bilo koje vrste. Šta je uzrok povišene temperature može da identifikuje mikroskop sa tamnim poljem,darkfild mikroskop.Davanje antibiotika smatrajući da je uzrok bakteriska infekcija je opasna greška.
Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2013
Poruka
1
Postovani,
imam veliki problem. Pre tri dana sam radio neke vezbe za kifozu koje sam nasao na internetu( Vezbe za prevenciju deformiteta - YouTube ), a posle toga sam igrao nekih sat vremena fudbala.

Sledeceg dana sam dobio jaku upalu listova, koja traje do danas. Tesko hodam a upala me jos drzi. To nije najveci problem, nije mi ni prva ni poslednja upala koju sam imao. Problem je u tome sto nemam snage u rukama, odnosno sakama. Ne mogo jako da ih stisnem kao da nisam dovoljno jak, kao da sam izgubio kontrolu nad njima. Najgore od svega sto ne osecam nikakvu bol u rukama, odnosno da sam nesto istegao verovatno mi be nesto bolelo. Da li je moguce da sam povredio neki nerv dok sam vezbao ili je samo u pitanju nekakva upala.

E sad ono glavno poceo sam malo da panicim. Deda mi je umro pre dve godine od als-a. Znam da je to nasledna bolest i da su siptomi ove bolesti upravo malaksalost u rukama i nogama. Da li je moguce da ovo moje stanje nema veze sa fudbalom i vezbanjima nego da je u pitanju als.
 
Član
Učlanjen(a)
21.07.2012
Poruka
2
Promena kontraceptivnih pilula

Danas sam bila kod ginekologa da promenim pilule. Do sada sam pila Lindynette 20, a sada sam uzela Legravan, ali ne znam treba li da pravim pauzu od sedam dana kada zavrsim sa Lindynette pa da krenem sa novim pilulama, ili odmah da krenem da pijem Legravan cim zavrsim sa Lindy, da ne pravim pauzu. Molim vas pisite, hitno je, a nije mi doktorka rekla.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Danas sam bila kod ginekologa da promenim pilule. Do sada sam pila Lindynette 20, a sada sam uzela Legravan, ali ne znam treba li da pravim pauzu od sedam dana kada zavrsim sa Lindynette pa da krenem sa novim pilulama, ili odmah da krenem da pijem Legravan cim zavrsim sa Lindy, da ne pravim pauzu. Molim vas pisite, hitno je, a nije mi doktorka rekla.

poštovana emma frost,mislio sam da sam odgovorima klijentima savetovao da žive zdravo.
Upotreba kontraceptiva je štetno po zdravlje.
 
Učlanjen(a)
14.04.2013
Poruka
1
Postovani, poslednjih dva meseca imam konstantne bolove u stomaku tj crevima, naduvavanje i zatvor su takodje prisutni. Bila sam na snimanju i svi organi su u redu ali sam dobila tri vrste lekova: espumisan, digestal i famotiolin. Receno mi je da ih pijem mesec dana pa zatim kontrola i najverovatnije da im moram piti oko tri meseca. Medjutim doktor mi uopste nije rekao sta to nije u redu i tri meseca na lekovima mi zvuci previse. Znate li sta nije u redu i da li je stvarno neophodno piti lekove toliko dugo. Takodje su mi zabranjene stvari koje dovode do naduvavanja.
Unapred zahvalna
 
Natrag
Top