Pioneer DEH-2100UB problem sa zvukom

Član
Učlanjen(a)
17.09.2010
Poruka
3
Kupio sam CD plejer za auto sa USB priključkom i kada sam ga ugradio sve je funkcionisalo perfektno oko godinu dana... Međutim oko mesec dana u nazat počeli su da se javljaju problemi sa zvukom... Moram napomenuti da ni�ta nisam radio na autu �to bi uticalo da se to desi i čini mi se da je to počelo samo od sebe... Problem je sledeći: Kada uključim uređaj zvuk radi neko vreme (neodređeno vreme - nekad 10 min. a neka i satima) i onda prestane na svim zvučnicima istovremeno... Onda ga takođe nema neko vreme i pojavi se sam od sebe... Pri tome tjuner, CD plejer i USB funkcioni�u normalno, tako �to na displeju prikazuju kao da je sve normalno... Ako radi tjuner pronalazi stanice, RDS radi; ako radi CD/USB takođe prikazuje pesmu i vreme, samozvuka nema... Konsultovao sam se sa ortakom koji se bavi time i rekao mi je da proverim da nije �ica "MUTE" mo�da negde dodirnola masu, proverio sam i to nije (dobro je izolovana)... Zatim sam primetio da ponekad kada zalupim
vrata ili gepek zvuk proradi, pa sam prelemio sve no�ice od audio kola i jo� mnoge druge kontakte za koje sa sumnjao da mo�da imaju hladan lem i ni�ta, uređaj se i dalje pona�a isto... Vi�e zaista ne znam �ta da poku�am, ako bi neko imao neku ideju ili mo�da sličan problem koji je uspeo re�iti bio bih vrlo zahvalan da to podeli samnom...


unapred hvala...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Jednom sam procitao *hladan lem - rak rana savremenih uredjaja*. Po tome kako si opisao najverovatnije je hladan lem u pitanju. poz
 
Član
Učlanjen(a)
17.09.2010
Poruka
3
Jednom sam procitao *hladan lem - rak rana savremenih uredjaja*. Po tome kako si opisao najverovatnije je hladan lem u pitanju. poz

Hvala ti na savetu, ali posle du?eg tra?enja problema uspeo sam da ga lociram u vidu spoja na masu ?ice od zadnjeg desnog zvučnika i čim sam to eliminisao zvuk je proradio bez problema.
 
Natrag
Top