Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
Kako mogu da zastitim komp od drugih zlomisljenika? Juce kada sam dizao sistem desilo mi se nesto jako cudno, moj komp mi je trazio da se spoji sa drugim kompom jos mi je dao i kod za spajanje! Zato bih teo da se im ako je moguce, a zce samo ako se hoce! E sad kako i koliko je to sigurno!? Pomagajte molim vas!
Unapred zahvalan Berlinac!
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
objasni malo to, tvoj komp. je hteo da se spoiji sa drugim komp. dali na komp imas instalirano "TeamViewer" ili sl.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Da nisi pri podizanju sistema,kada se kacis na net,obelezio firmu umesto home ili private,pa ti zato trazi konekciju sa drugim kompom
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
I meni nije jasno to "daje ti kod za spajanje" jer koliko vidim još imaš izbor hočeš li ili nečeš da se spojiš, problem je kad računar radi bez tvog pitanja, dobro pitanje je postavio drakula, da nemaš slučajno instaliran Team viewer?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
Ne nemam Team viewer! Sta da vam objasnim pogledajte novosti u nemackoj kako se ubacuju u komp i uzimaju informaciju! A da li mi je prikljucen ne firmu jeste jer ja koristim ovaj komp i za firmu pa se ovde nalazi informacija o bankama i mojim kontima ioi kontovima...
Sta se ustvari desilo pre dva dana ili tri blikirao mi je komp, nisam mogao na njemu nista da otvorim, pa sam instalitao neke programe za ciscenje ali nije pomoglo. Pa sam onda te veceri digao sistem i prikljucio se na moje ostale komp. i opet sve prekrasno zarabotalo, ali problem se pokazao kasnije kako je moj komp hteo da se prikljuci drugoj firmi i dao mi je opet onu sifro sto koristim za spajanje komp., ali ja sam sve to odradio ranije... Kasnije sam procitao u Nem. novostima kako se traga za hakere koji su krali informaciju sa komp. ...
Eto to bi bilo ukratko objasnjenje i sta sad da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
@georgievski pa Firewall treba da te štiti od neovlašćenih pristupa , prekontroliši potove i sve što ti je nepoznato blokiraj u Firewallu ili prosto zatvori taj port. Zazštiti podatake enkripcijom a sam folder u kome su podaci zaštiti nekom lozinkom.
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
kako ti je "zoxy888" rekao potreban ti je firewall. ranije si postavio temu oko antivirusa pa se ispostavilo da koristis i bitdefender i avast. nesto si deinstalirao neznam sta. sada ako koristis "avast free" onda on u sebi nema ugradjen firewall pa proveri dali ti je ukljucen windowsov firewall. ili vrati se opet na" bitdefender total security" postavio sam ti link za licencu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Najbolji je PrivateFirewall7. Malo je dosadan ako podesiš da ti javlja svaki izlaz ali je majka.
 
Natrag
Top