PC trazi osnovni pasvord

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Na HP vectra vl 420 htio pokusao sam zamijeniti Hard disk.
osnovna podesavanja su na F8 a podesavanja boot meniija na F2
pc ne reaguje na F8 nego ispise boot meni entering ali ako pritisnem enter nista se ne desava!
Na Esc izlista podatke o konfiguraciji i na kraju mi trazi PASSVORD_
Mislim mda se radi o fabrickom passvordu i ne znam kako da ovo rijesim
Hvala
Ovo dobijema kada poslije trayenja pasvorda pritisnem Enter
about advpm.com
verzija 3.48
date 28.09.1999
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj formatiraj ga ko nekog drugara.Ako si uzeo polovan HDD,neko ti je dao zakljucan.Vidi kontaktiraj ga da ti nadje kljuc,sem ako nije maznut.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ako si kupio original negdje na kutiji ili u papirima od HDD-a bi trebale pisati šifre za određene marke i tipove kompjutera osim ako kutiju nisi već bacio,
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ma to je pc nabavljen negdje 2004 ali nije dugo koristen jer je bilo problema ..bio je nenormalno usporio.
Juce sam pokusao instalirati novi xp i sve je pocelo dobro da bi negdje oko 32 minuta do krja instalacija zablokirala i posije par sati morao sam iskljuciti prisilno.
Stavio sam drugi disk ,provjeren,i tad se pojavio problem sa pasvordom.
Postoji li nacin da ga vratim na odnovno stanje ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Ako se ne varam u pitanju je intel maticna ploca. Kod njih to ide ovako:

Ugasite racunar, izvucite kabl. Otvorite kuciste, pronadjite cmos pinove. Trebalo bi prebaciti pin za cmos na pozciju 1 ili ON. Onda se upali racunar, i u meniju se izabere, reset password, ili samo sacekajte dok ne iznaci poruku da je cmos resetovan. Zatim vratite pin na pocetnu poziciju, i posle toga udjite u BIOS, ucitajte default podesavanja(trebalo bi da su vec podesena, ali opet za svaki slucaj), zatim restartujte, pa podesite bios.

EDIT:
Evo i uputstva an engleskom:
Kod:
http://www.manualslib.com/manual/436599/Hp-Vectra-Vl410.html?page=29
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Otvori komp,pa izvadi CMOS bateriju i vrati BIOS na fabricko podesavanje.Podesi da ti se pokrene OS sa CD ROM-a.Stavi taj stari HDD,ako je ATA napajanje pogledaj pozadi na HDD-u kako stoji Dzamper,ali ako je to isla onstalacija dotle trebalo bi da je sve u redu.Hoce to na XP-u ponekad da zeza.Ako se opet desi pokreni instalaciju odmah ponovo.Meni se ranije desavalo tako dok sam radio sa XP i vise puta,pa na kraju odradi instalaciju i bude sve u redu.Budi malo uporan.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Otvori komp,pa izvadi CMOS bateriju i vrati BIOS na fabricko podesavanje.Podesi da ti se pokrene OS sa CD ROM-a.Stavi taj stari HDD,ako je ATA napajanje pogledaj pozadi na HDD-u kako stoji Dzamper,ali ako je to isla onstalacija dotle trebalo bi da je sve u redu.Hoce to na XP-u ponekad da zeza.Ako se opet desi pokreni instalaciju odmah ponovo.Meni se ranije desavalo tako dok sam radio sa XP i vise puta,pa na kraju odradi instalaciju i bude sve u redu.Budi malo uporan.

Ovo je brand konfiguracija, sa intel plocom. Kod tih konfiguracija, i samo otvaranje kucista, pa naravno i izmena hardware-a aktivira taj login/pass. Kada je aktivan password za BIOS, ne moze se pristupiti ni quickboot ni BIOS podesavanjima, bez kucanaj lozinke... Ne dozvoljava boot bez password-a.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Otvori komp,pa izvadi CMOS bateriju i vrati BIOS na fabricko podesavanje.Podesi da ti se pokrene OS sa CD ROM-a.Stavi taj stari HDD,ako je ATA napajanje pogledaj pozadi na HDD-u kako stoji Dzamper,ali ako je to isla onstalacija dotle trebalo bi da je sve u redu.Hoce to na XP-u ponekad da zeza.Ako se opet desi pokreni instalaciju odmah ponovo.Meni se ranije desavalo tako dok sam radio sa XP i vise puta,pa na kraju odradi instalaciju i bude sve u redu.Budi malo uporan.
Samo da nadjem Cmos ponove pa se javim.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Ovo sam nasao negde na netu.Izgleda da moras koristiti Live OS


"Probaj sljedece:

Start -> Run
U prozor upises Control Userpasswords2

Otvori se novi prozor kod kojeg trebas uraditi uncheck kod "Users must enter a user name and password to use this computer."

Klikni na "Apply""
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ovo sam nasao negde na netu.Izgleda da moras koristiti Live OS


"Probaj sljedece:

Start -> Run
U prozor upises Control Userpasswords2

Otvori se novi prozor kod kojeg trebas uraditi uncheck kod "Users must enter a user name and password to use this computer."

Klikni na "Apply""
Ma nema sanse na ovaj nacin jer ne mogu podici sistem.
Ipak hvala
 
Natrag
Top