PC se gasi

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Promjenio sam steker i opet se gasi.
Ali ako ga mrdnem, zalupim sto itd on se odmah momentalno ugasi...

Proveri srafove na maticnoj da li su dotegnuti!
Probaj stavi ako imas neki drugi kabal od napajanja pa probaj sa njim!
Proveri onaj 24-pin konektor na maticnoj da li je dobro nalegao izvuci ga pa ga opet ubodi kao i sve ostale konekcije!
Ovo naravno radis sa ugasenim racurom i izvucenim kablom iz struje!
Proveri ram memoriju izvadi pa ubodi je ponovo mozda neki modul nije dobro nalegao meni se to desavalo isti simptomi!
Ako je sve ovo gore navedeno ok onda jedino ti ostaje da probas sa nekim drugim napajanjem pa da vidis kako ce da se ponasa!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dobro, ja sam se malo nasalio u zadnjem postu, kakvi stekeri kakvi bakraci. Nego, ja sam imao slican problem sa monitorom, kad god ga mrdnem, on se ugasi. Problem bio u napojnom kablu. Znaci sa zadnje strane pogledaj onaj debeli crni napojni kabl da li se klati, pa mu podbaci nesto ispod, parce kartona.
Inace tu se garantovano nesto otkacilo, najgore bi bilo da maticna zakacinje u kuciste, jel ce crkne nesto. Ako si pokusao sve sa prve strane, pa onda ovo sa ovim kablom i opet nece, odnesi ga u servis, sta se moze.

Znaci proveri onaj debeli crni kabal, sto ulazi u napajanje, mozda mu je los spoj.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Možda je Fibi? :D

Kod:
http://www.youtubecutter.com/watch/f238c6ce/

Pregledaj ti taj napojni kabal ponovo ili zamjeni sa onim što ide u monitor pa probaj. Ja imam dva nova i kad ih ubodem u napojnu klackaju se i lako ispadnu, nekad čak i ne rade nikako a novi su, tako da može biti da se izgubi kontakt.

I nemoj više lupat! :D
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
Dobro, ja sam se malo nasalio u zadnjem postu, kakvi stekeri kakvi bakraci. Nego, ja sam imao slican problem sa monitorom, kad god ga mrdnem, on se ugasi. Problem bio u napojnom kablu. Znaci sa zadnje strane pogledaj onaj debeli crni napojni kabl da li se klati, pa mu podbaci nesto ispod, parce kartona.
Inace tu se garantovano nesto otkacilo, najgore bi bilo da maticna zakacinje u kuciste, jel ce crkne nesto. Ako si pokusao sve sa prve strane, pa onda ovo sa ovim kablom i opet nece, odnesi ga u servis, sta se moze.

Znaci proveri onaj debeli crni kabal, sto ulazi u napajanje, mozda mu je los spoj.
Čovek je u svom prvom postu ove teme lepo napisao da nije do napojnog kabla :D
I kakva je ono fotomotaza sa mojim avatarom? :confused:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa kao kobajagi slikano na ringispilu, gde ti i ovaj jasete konjici i reklamirate ovo.
Auuuu, stvarno....covek reko da mu ispravan kabl, mada mozda nije mislio na ovaj od monitora, ajd izvinjavam se na nesporazumu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
@Bazilik -Šta ti sve vidiš kroz ove tvoje >>>
neosunglassesNEW3.jpg
matrixeyewear :beee:
Ovo sa dugmencetom ON/(i nekada ne preporučljivim OFF) vrlo lako može biti problem.
Torg je pomenuo kao mogući razlog nastalog problema.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Bio je na servis, i kazu "greska na hdd i formatirali ga", uzeli 20e.
A ssd je star mjesec dana i svi podaci su mi ostali ???
 
Natrag
Top