Pc Klinika ~ Doktori za vas kompjuter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
25
Windows cannot read from this disk.The disk might be...

problem je u sledecem:
Imam dvd-e koje sam sama rezala.I normalno sam ih otvarala.Proslo je neko vreme i kad sam ponovo htela da pogledam neke diskove izbacuje mi:

"Windows cannot read from this disk.The disk might be corrupted,or it could be using a format that is not compatible with windows"

Napominjem da mi se to ne desava sa svim diskovima vec samo sa pojedinim.Svi su uredno cuvani na istom mestu,ispravno rukovano sa njima (nije bilo masnih ruku ;) ).
Ako moze neko da pomogne ali "step-by-step".
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
el su diskovi stari?diskovi valjda imaju svoj vek od 4-5 godina,mada je meni GTA IV(dva dual diska od 8.5gb)propao posle godinu dana.Nije hteo da kopira ni jedan ni drugi,a probao sam i da napravim image preko nera i nece,izbacuje gresku.Neznam zasto se ovo desava.Diskovi su uredno cuvani,nisu imali ogrebotina........A neke diskove koji su mladji i puni dubokih ogrebotina rade bez problema,samo malo sporije kopiraju.Ja sam sad odlucio da napravim image svih diskova,stavim na HDD od 320gb,i u fioku,pa kad se neki pokvari....... :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
25
O.k.To je jedno od resenja za diskove koji jos uvek funkcionisu.Ali meni treba pomoc za eventualno spasavanje snimka.Znacilo bi mi jer su to snimci na kojima je moj drug koji je preminuo decembra meseca.
Znam da ova informacija nece pomoci u resavanju mog problema ali...samo sam htela da dam na znacaju mojoj potrebi da eventualno spasem snimke.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
25


Citala sam malo ovo pa mi nisu jasne neke stvari.

-Da li ovaj program podrzan samo u Visti? Tamo pise ("Vista compatible interface").Nisam u Visti.

-..."Recovers deleted files from CD/DVD-RW media"...Da li znaci da spasava samo sa RW ili?

-"if your system is not UDF compatible you will have to install InCD Reader in order to see the recovered files."...
UDF? InCD?Sta je to?
Ocigledno je da nisam DR za kompjutere smile3
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
cita li ti dvd player te diskove.

da ne zaboravim , kad ubacis dvd u rom, otvori my computers i desni klik na disc pa na properti i napisi koji je format dvd-a, pa da nadjemo s cim ga narezati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
25
cita li ti dvd player te diskove.
Koje diskove da li mi cita?
Znam da mi cita CD,DVD i RW.Da li si na to mislio?

"if your system is not UDF compatible you will have to install InCD Reader in order to see the recovered files."...
Sta mu znaci ono UDF InCD?
Ne znam da li cita te diskove.
Kazite mi iskreno ako na osnovu mojih pitanja zakljucujete da sam beznadezan slucaj.Bojim se da ne unistim i ono sto bi mozda neko strucan mogao da spasi.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
mislim na diskove koje imas i koje hoces ponovo da narezes.nemozes da unistis ono sto je zapisano na disku, jedino da ga isparas.


evo ti adresa da vidis za taj inCD.
Kod:
http://www.brothersoft.com/nero-incd-reader-60423.html

pogledaj ovde za UDF


Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Disk_Format
imas i tabelu da vidis koji ga operativni sistemi podrzavaju a koji ne.

pa cemo dalje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Citala sam malo ovo pa mi nisu jasne neke stvari.

-Da li ovaj program podrzan samo u Visti? Tamo pise ("Vista compatible interface").Nisam u Visti.

-..."Recovers deleted files from CD/DVD-RW media"...Da li znaci da spasava samo sa RW ili?

-"if your system is not UDF compatible you will have to install InCD Reader in order to see the recovered files."...
UDF? InCD?Sta je to?
Ocigledno je da nisam DR za kompjutere smile3
1.Ne vec, se naglasava da podrzava vistu, pored XP-a.
2.Ne, vec sve tri vrste.
3.Pogledaj post iznad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top