PC Hladjenje

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
eheh ne bih sjekao kablove ali uvjek nesto smislim :D Uglavno mznam kolko koji kabal daje V i prema tome spajam :D
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Dakle imam PC koji je dosta jak i imam problem jer kad pokrenem zahtjevnije igre jako jako se grije zadnja strana kucista tamo gdje su oni svi prikljci u maticnu toliko je vruce da se ne moze zadrzati ruka par sekundi , ubacio sam dva ventilatora koja upuhuju zrak unutra i nemam ideju gdje bi i kako usmjerio da izlazi vruci zrak. I takodje me zanima mozeli li ta temperatira osteti ti taj dio :D Inace Procesr ima obican cooler i jako je bucan ali mu drzi temperaturu oko 50 sto je sasvim okej :D

Hladniji vazduh je tezi nego topliji tako da ce topliji uvek ici ka gore ja bih taj gornji vent ako je ono slika tvog kucista stavio da izbacuje vazduh napolje!Ventovi su ti pogresno postavljeni!
E sad zavisi taj gornji vent koji je i koja mu je brzina!
Po meni je uvek bolje imati ako treba malo brzi vent koju izbacuje nego ovi sto ubacuju na taj nacin sprecavas nagomilavanje toplog vazduha u kuciste i pregrevanje!
Ako mozes ubaci jednu 12-ticu gore npr f12 arctic cooling ili nesto slicno!
Po meni to bi trebalo da ti resi problem temperature!
Mozes takodje pozadi na kucistu postaviti vent da ubacuje vazduh tako da imas ovaj sa strane i pozadi da ubacuju a gornji da izbacuje!
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Super , mogu reci da ste mi dosta pomogli :D Pa cu rijesiti nesto , uglavnom moram nabaviti puno ventilatora pa cu uraditi ovako nesto hahah - Slika :
Kod:
http://assets.overclock.net.s3.amazonaws.com/4/4f/4f80c4ee_vbattach125760.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dakle imam PC koji je dosta jak i imam problem jer kad pokrenem zahtjevnije igre jako jako se grije zadnja strana kucista tamo gdje su oni svi prikljci u maticnu toliko je vruce da se ne moze zadrzati ruka par sekundi , ubacio sam dva ventilatora koja upuhuju zrak unutra i nemam ideju gdje bi i kako usmjerio da izlazi vruci zrak. I takodje me zanima mozeli li ta temperatira osteti ti taj dio :D Inace Procesr ima obican cooler i jako je bucan ali mu drzi temperaturu oko 50 sto je sasvim okej :D
Mogu ti reci samo jedno da tolika toplota na tom mestu gde si opisao je nemoguca,ja sam sad tu gledao bas da vidim kakva je situacija i tamo ne sto nije vruce nego je ledeno,ne bih da te plasim al to moze da izazove havariju da izazoves pozar u kuci,medjutim sad se pitam dali govorimo o obicnom racunaru ili o laptopu,jel ako je obican racunar u pitanju opet kazem ne postoji mesto sa zadnje strane koje moze toliko da se zagreje,pada i na pamet samo jedno,a to je da graficka kartica ima neki tezak problem pa prenosi toplotu nekako na taj deo,tim pre sto si pomenuo da se to javlja kad raspalis igre,znaci prekontrolisi graficku karticu.Kad izlazis iz kuce obavezno gasi racunar dok ovo ne resis!
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
A koje je kućište u pitanju da nije ono premalo? Obično svako kućište ima mesta za ventilator pozadi. Kako si opisao kupio si novu grafičku i procesor. Da li je napajanje adekvatne jačine za nove komponente?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A koje je kućište u pitanju da nije ono premalo? Obično svako kućište ima mesta za ventilator pozadi. Kako si opisao kupio si novu grafičku i procesor. Da li je napajanje adekvatne jačine za nove komponente?
Ma evo dao covek link:http://s7.postimg.org/wazlqjwuz/ooo.png, nije ni bitno koje je kuciste u pitanju ,po izgledu se vidi da je moderno,nego tu nesto drugo nije u redu tolika temperatura bas u tom delu stvarno nije moguca ,nikako ,da se ugreje da ne moze rukom da drzis,pa proveri i sam kod sebe da vidis da je hladno,slika prikazuje da ventilator sa strane ubacuje vazduh,ventilator od pozadi izbacuje i to je to...jedino ako ventilator na grafickoj ne radi dobro ili onaj deo nije u dobrom spoju sa grafickom,pa umesto da predaje toplotu hladnjaku,ona se siri horizontalno i prelazi na zadnju stranu kompa...steta sto nije napisao kakva je situacija kad je kucuste otvoreno,jel po ovome ispada da i nije bitno dali je kuciste otvoreno...hehe,sem ako kuciste sa zadnje strane ima otvor velicine belog bubrega u tom slucaj ovo sve sto napisah pada u vodu.
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Ne bih se složio da je kućište nebitno zna se da ima kućišta boljih i gorih. A ako ja uguram zver od grafike koja troši i izbacuje temp kao mini grejalica naravno da manje kućište više zagreva vazduh unutar i ako ventilatori nemogu da izbace tu količinu toplote posle dužeg igranja sve će biti prevruce. Možda sama ploča ima nb blizu tih portova pa mu se i to greje ili je kućište toliko zatvoreno svugde da mu većina toplog vazduha ide oko portova pozadi
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ljudi nemojte izmišljati toplu vodu...

b614f6d2fd43ff549ff1dff9f3905eed.jpg
 
Natrag
Top