Paranoja ili visak vremena

Član
Učlanjen(a)
14.04.2012
Poruka
3
Ukratko cu objasniti o cemu se radi. Imam 15 godina, u pubertetu sam, milion promena, ali glavno je to sto sam , nzm. kako drugacije da se izrazim, paranoican. Imam u sustini dosta slobodnog vremena, i tako mi neka glupost padne na pamet, npr. kad se nesto zajebavam, imam osecaj da me neko cuo, video, snimio, i da e ako se to sazna da ce me neko ismevati, e u tome je problem, zato sto ja od nicega napravim problem, a i te stvari oko kojih se zajrbavam nisu nista posebno, ali ja napravim problem bez potrebe, nije to stalno nego mi naidje neki put, isto kada prolazim ulicom i neko me pogleda ja sam ubedjen da prica o meni ko zna sta... Molim za savet, msm. nije ovo do te mere da cu poludeti, ali ne treba mi bas mnogo u zivotu..... i da li je to zbog puberteta?.... HVALA :???:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Nije zbog puberteta, nego zbog razmaženosti i dokonosti. Hoćeš da skrećeš pažnju na sebe, glupostima i zajebancijama, kako i sam kažeš. To te može dovesti u ozbiljan problem , ako se ne potrudiš da poradiš na sebi.Što prije, to bolje. Nemoj nikada da imaš slobodnog vremena, ne traći život na zajebanciju, nađi nešto što te zanima, pa se time bavi. Ja sam matora pa mogu da ti kažem. U tvojim godinama sam se ubijala čitajući knjige, slušajući muziku,prevodeći strane pjesme mojih omiljenih rock grupa, ponešto trenirala od borilačkih sportova,ali ni mene to nije dugo držalo ,svirala klavir, šetala, čitala filosofiju, prevodila textove sa latinskog , ostajala do 4 ujutro nad prevodima i nisam imala slobodng vremena za razbacivanje. I šta ako te neko gleda na ulici, ljudi gledaju kad idu, nisu ćoravi pa da ne gledaju, upali bi u rupu na putu ,recimo. Nemaš rogove na glavi pa da bi bio nešto poseban ili ti sam želiš da budeš poseban , a nisi. No probemos, većina nas je osrednjih ljudskih sudbina , ali i takvu osrednjost treba živjeti i nositi. Ne treba se zbog nje kompleksirati. Ne možemo svi biti Niče ili Dostojevski.Uozbilji se i vidjet ćeš da će se pred tobom otvoriti novi putevi. Sada treba da budeš najveći istraživač, sada su ti najbolje godine za pronalaženje samog sebe. Ja se tražim već 45 g. i uvijek se iznenadim koliko novoga u sebi nalazim svakog dana. E, pa dosta sam filosofirala, možda ćeš nešto iz ovoga naći kao korisno, a ako je korisno, ne može da škodi.:)
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Ukratko cu objasniti o cemu se radi. Imam 15 godina, u pubertetu sam, milion promena, ali glavno je to sto sam , nzm. kako drugacije da se izrazim, paranoican. Imam u sustini dosta slobodnog vremena, i tako mi neka glupost padne na pamet, npr. kad se nesto zajebavam, imam osecaj da me neko cuo, video, snimio, i da e ako se to sazna da ce me neko ismevati, e u tome je problem, zato sto ja od nicega napravim problem, a i te stvari oko kojih se zajrbavam nisu nista posebno, ali ja napravim problem bez potrebe, nije to stalno nego mi naidje neki put, isto kada prolazim ulicom i neko me pogleda ja sam ubedjen da prica o meni ko zna sta... Molim za savet, msm. nije ovo do te mere da cu poludeti, ali ne treba mi bas mnogo u zivotu..... i da li je to zbog puberteta?.... HVALA :???:

Ovo je premalo informacija da bi ti netko mogao odgovoriti na pitanje je li to paranoja ili pubertet.
Posebno za ovakav komentar!!!

Nije zbog puberteta, nego zbog razmaženosti i dokonosti. Hoćeš da skrećeš pažnju na sebe, glupostima i zajebancijama, kako i sam kažeš. To te može dovesti u ozbiljan problem , ako se ne potrudiš da poradiš na sebi.Što prije, to bolje. Nemoj nikada da imaš slobodnog vremena, ne traći život na zajebanciju, nađi nešto što te zanima, pa se time bavi.

Besherat, ne postaju svi ljudi paranoični kad im je dosadno. Ne znaš je li on razmažen i dokon. Ne znaš gotovo ništa da bi dala ovakav sud.

Kad je to počelo, kako je počelo?
Je li nešto neobično/drugačije prethodilo tome?
Kada se to javlja, u kojim situacijama?
Koje ti misli prolaze tad kroz glavu, kako se osjećaš? Što tad činiš?
...

Ovo su samo neka od pitanja da bi se uopće tome pristupilo na adekvatan način. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Pa odmah sam skontala da dijete hoće da skreće pažnju, a on neka sam kaže da li je to tako. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2012
Poruka
3
Ne mogu da kazem da besheart nije u pravu... ali nisam tip osobe koja voli da privlaci mnogo paznje... tesko je objasniti ono sto stvarno hocu da kazem... ali za sad mogu da odgovorim na 4 pitanja koja je postavila Nuala... Ovako:
1.Ne mogu da kazem tacno kada je pocelo, ali u skorije vreme je intenzivno ali ne i toliko cesto.
2.Imao sam period u zivotu (6 razred) kada sam bio jako nervozan... to je bilo zbog toga sto se nisam uklopio u odeljenje... imam par osoba sa kojima sam se super, kao i tada, ali u ostatak odeljenja nisam bas imao zelju da se uklopim... duga prica...
3.Javlj se kad idem ulicom, kada neko prodje pored mene i nasmeje se, ja sam takoreci u tripu da se smeje meni, onda kada ucim nesto i krenem da se preslisavam, i ako se necega ne setim odmah se nerviram kako neznam nista, ili kada se glupiram sa stvarima koje nisu za javnost, i koje kad bi neko znao zaj*****o me, iako nije nista strasno ja u glavi napravim da bude, da nastavim, ako kada se glupiram mislim da me neko snima i da ce svi saznati za to iako nije toliko bitno, uspanicim se ali se brzo urazumim...
4.sve je navedeno pod brojem 3...
HVALA>>> :give_r:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Hehehe... dobar si Vampiru. Eto, stiže ti do deset postova, privatne poruke su tvoje.
Što se tiče problema koji si opisao ja ti predlažem da uradiš sljedeće:
- Kupi B - Complex (Beviplex) i pij te dražeje uz svaki obrok, tri puta dnevno. To su B vitamini, nije lijek ali može da liječi.
- kupi isto tako magnezijum u šumećim tabletama pa rastopi dva puta dnevno po jednu tabletu u čaši vode.
- Kada u periodu do 10 sati ujutro ili poslije 17 sati poslijepodne vidiš sunce, skini majicu i sunčaj se pola sata.

Radi tako desetak dana i osjetićeš se garantujem ti psihički mnogo stabilniji i poletniji. Probaj pa nas obavijesti o rezultatima. Nije to ništa strašno, malo treba da se takvo stanje popravi.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2012
Poruka
3
Opet ja.... ok stanje se naravno poboljsalo.... ja bih vole da kazem jos neke stvari... koje sam izbegavao (bilo mi je glupo) da kazem...
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2010
Poruka
892
Zašto "naravno"? Što je to dovelo do poboljšanja?
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2012
Poruka
3
Hvala na izdvojenom vremenu.... Do stanaj je poboljaslo to sto ceo dan radim nesto.. tako da nemam vremena da razmislajm o drugim stvarima... ali ima tu jos nekih stvarcica... pozz ;)
 
Natrag
Top