Parada ponosa ili srama?

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Parada... deluje mi da nije potrebna jer danas ionako svako radi šta hoće. Čemu onda parada?
Da služi političarenju?

Evo šta sam otkrila...
Moja stara prijateljica, koju dugo nisam videla, živi sa ženom u, može se reći, ljubavi (da ne kažem zajednici).
Njen suprug je stradao pre više godina u saobraćajnoj nesreći, ostala je sama sa dvoje dece i nakon nekog vremena upoznala tu devojku i.. eto.
Nekako nisam bila ni iznenađena, niti sam razmišljala o tome da li je prirodno.

Dakle, rodila je dvoje divne dece, preživela nesreću i nastavila drugim putem. Sa ove distance deca deluju srećno, zabavljaju se, uspešni su u školi... Samo im nedostaje tata ali to je već druga vrsta nesreće.

Šta mislite o ovome?


P.S. Zaboravih da kažem da žive u drugoj državi i da bi deca ovde sigurno bila izložena raznim oblicima maltretiranja zbog maminog izbora.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Zar na ovim prostorima nije tako oduvek?
Pošten svet se ne oglašava (možda u svakodnevnoj razmeni misli, po principu "kome je teže"). Na kraju svih predstava ostaje da će parade biti, samo je pitanje ko će sledeći da paradira!
Ja bih da to budemo mi Jurivaka, ako si raspoložen, samo da ustanovimo čime ćemo zajednički da se ponosimo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sad si me prinudila da duboko razmišljam o tome čime bi se mogli ponositi..., i što više razmišljam sve mi je manje jasno... - ako ne nalazim razlog za ponos što smo normalni, kako ovi pederi nalaze razlog da se ponose svojom devijatnošću?! Da se ramumijemo, nemam ništa protiv kako se ko hebe i s kim se hebe (ako hoće i sa konzervom), ali imam protiv da javno manifestira sa time, kao da je učinio neko herojsko djelo.
Kako god, idemo da paradiramo i mi, ako ne radi ponosa, a ono da izrazimo tugu zbog "ekološke" zagađenosti našeg društva! Ja ću napraviti transparente i ispisati parole (talentovan sam za to), a ti smisli slogane.:)
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Tačno tako Jurivaka! I mene ne zanima ko, kako i šta radi sa kim ali me zanima to što je neophodna parada u zemlji u kojoj se sve raspada, gde obični ljudi u starim ali ispeglanim odelima paradiraju pored kontejnera i misle kako da prežive.
Dodir sa ponosnima se može svesti na nepristojnu ponudu koju možemo odbiti, zar ne?

Pripremaj transparente, ja ću slogane pa možda i nađemo razlog da se ponosimo.:)
 
Učlanjen(a)
01.03.2011
Poruka
433
Čemu parada.Ima mnogo većih problema u ovoj regiji-nezaposlenost.Uvažavam sve ali mi ništa ne namečite.
 
Učlanjen(a)
27.04.2021
Poruka
103
Da takve osobe imaju prava kao mi ostali ne bi morali skretati panju na svoje probleme paradama, zato ja ih podržavam.
 
Natrag
Top