Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Prostor gde se može čuti od kad datira papstvo.
Koja je svrha postojanja istog?
Ko je bio prvi poglavar-papa?
Da li je Papa poglavar svih Hrišćana?
Da li Papa sme biti oženjen?

Vaše mišljanja i saznanja o papstvu:
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Otvarajući ovu temu zaista nisam mislio da odmah idu video klipovi to sam i sam mogao postaviti međutim to nije nikakvo rešenje i ne slažem se sa mnogim stvarima iz tih videa.
Zamolio bih da čujem znanje o Papstvu i pokušaj da odgovorite na gornja pitanja gde bi se mogla pokrenuti diskusija.
Nemam nameru da pišem blog već da čujem vaše znanje o toj verskoj instituciji ali i o ličnostima iz nje koje su tamo carevi i poglavari. Ponudite znanje i nemojte molim vas deliti video klipove jer u njima nema odgovora na gornja pitanja.

Laodikeja onaj video o ratu protiv fundamentalista je OK.
Onaj video što ga je ponudio Tripo nije mi po Bibliji.

Posledica ne izučavanja Biblije se sad pokazuje i te će se u punoći nesreće pokazati nad nesretnim narodom koji će biti zaveden.
Imamo danas oko 1,5 milijardi tradicionalnih od kojih bar 90 posto nikad nije pročitalo Bibliju a ni jedan procenat je ne istražuje i to onaj čovek u belom zna.

Naspram tog stoji znanje a ono broji jedna 40 miliona ljudi koji će zastupati Božju reč kako piše jer su so zemlji i ogromna manjina u odnosu na neznanje.
Da bi se vladalo svetom treba SVE prevariti i to se čini tako što se ponudi onima što nisu hrišćani LJUBAV i LAŽNA SIGURNOST u ujedinjenju.
Tako se dibija na kvantitetu koji je bitan za vladanje a tad će brojati skoro sedam milijardi te mase NEZNANJA i NEVERE naspram šačice MALOG STADA koje će DRŽATI ZAPOVESTI BOŽJE I VERU ISUSOVU kao što piše.

Zbog toga počinje vreme istrebljenja Božjih a gaženje Božje reči i to ći biti prvi uslov za život sa SVETOM gledano iz ,,verskog,, ugla.
Politički pogled će kasnije kad treći svetski rat bude pri traju i MNOŠTVO pobijenih jer se ujediniše u zlu biti uprt u verskog vođu koji će nuditi MIR i ujediniće sve osim preostalih šačicu vernika koje će teretiti za svo zlo koje ih snađe i juriće i njih da zatre a tad će Bog intervenisati i zemlja će se otvoriti i progutati vojsku tog vladara sveta.

Dakle, smisao teme je da opovrgne mnoge neistine o pastvu koje se plasiraju iz tog centra i pokaže da je to sve manipulacija i prevara kao najgori vid glume koja za poslediocu ima pogubljenje čovečanstva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Prostor gde se može čuti od kad datira papstvo.
Koja je svrha postojanja istog?
Ko je bio prvi poglavar-papa?
Da li je Papa poglavar svih Hrišćana?
Da li Papa sme biti oženjen?
--------------------------------------

Evo ja ću.

1. Svrha je da što više ljudi odvedu ka uništenju.
2. Ne znam i ne zanima me. Petar nije bio sigurno.
3. Naravno da nije, Hrist je poglavar hrišćana.
4. Za to imam stih iz Biblije.

1. Timotiju 4,3 Koji zabranjuju ženiti se, i zapovijedaju uzdržavati se od jela koja Bog stvori za jelo sa zahvalnošću vjernima i onima koji poznaše istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Адвентистичка пропаганда. Зато се у Америци сада католици (и сви хришћани) воде као терористи, као Ал каида. Ускоро ће се заиста јурити хришћани, ионако мржња према цркви расте. Тад ће се видети прави хришћани, не ови што пљују друге да би себе узвисили.


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Адвентистичка пропаганда. Зато се у Америци сада католици (и сви хришћани) воде као терористи, као Ал каида. Ускоро ће се заиста јурити хришћани, ионако мржња према цркви расте. Тад ће се видети прави хришћани, не ови што пљују друге да би себе узвисили.


Mir tebi brate i svako dobro.
Pre desetak godina (i više) ispraćajući jednog od braće govorio sam mu da će zbog dve stvari najlakše postaviti mikročip u ljude:
1.Zdravlje.
2.Terorizam
Po pitanju zdravlja pratim kako obećavaju život od 120 god. ako se bebi ugradi mikročip a sratijima kvalitetan život ako ga kao stariji prime.Kao, brzo u trenu imaju identifikaciju na sred ulice ko je osoba koja krvna rupa i koje bolsti...sve znaju i zaista čovek koji nezna šta je iza kulisa brzo poveruje da je razlog pomoć.
Terorizam je najlakiš vid za držanje ljudi u strahu stalno jer oni sami izazivaju-prave sve to i tu su kamere i ništa ne promakne da zabeleže.
To je genijalni vid vladanja i da va nebi oteli ili vam ukrali novac imate čip i sve je odjednom rešeno.

Svaki vernik koji veruje Božjoj reči će biti FANATIK kojeg će takođe tretirati kao opasnog teroristu upoređujući ga sa islamskim fanatičnim grupama i eto ga rešenje kako eliminisati Božje ljude.
Molim te nemoj nasedati na te medijske stvari jer oni SVI iz iste kuhinje dobijaj naloge šta da rade.
Hvala ti na razumevanju i zamolio bih nešto o temi da kažeš bio bih ti zahvalan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Prostor gde se može čuti od kad datira papstvo.
Koja je svrha postojanja istog?
Ko je bio prvi poglavar-papa?
Da li je Papa poglavar svih Hrišćana?
Da li Papa sme biti oženjen?

Vaše mišljanja i saznanja o papstvu:

Zasto na ovo ne bi odgovorili sami Katolici?

1. Svrha postojanja ''papstva''?
Zasto nije pitano -koja je svrha postojanja 'hriscanstva'?
Ono postoji od samih zacetaka, dakle proizilazi iz prve Hriscanske crkve, sto se ne moze reci za bilo koju drugu crkvu, osim jos i Pravoslavne koja ima isto poreklo.
Sta su protestanti, da li oni imaju neprekinuti apostolski kontinuitet, ne, nemaju!

2. Smatra se da je prvi Papa bio: Apostol Petar.

3. Sta znaci to ''poglavar hriscana''?
Papa jeste ''predstavnik svih Katolickih Hriscana'' danas, ali njega kao svog predstavnika ne priznaje Pravoslavna Crkva i druge protestantske crkve.
Da li on ima prava da se naziva ''poglavarem svih Hriscana''?
Da ima, ako to ne uzurpira autoritet Hrista, koji je nas jedini ''poglavar''.
Isto kao kada bi izabrali ''predsednika nekog drustva'' koji bi tu grupu predstavljao.
To nije nista pogresno.
Sem toga, Papa nije u tom smislu ''nepogresiv'' kako to protestani predstavljaju.
O tome ce najbolje reci i sami Katolici ovde..

4. Papa po tradiciji 'ne sme biti ozenjen'.
Ali ako pogledamo Bibliju, Petar je imao zenu.
Dakle nije neispravno 'biti ozenjen' , ali opet je prema Bibliji bolje biti bez zene.
To se tamo vise puta naglasava, pa cak i sam Hristos to tvrdi.
Dakle celibat se preporucuje, ali se ne zahteva..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire pozdrav.
Hvala ti na odgovoru i na odvojenom vremenu za iste,
Prvo pitanje je zapravo od kad datira Papstvo?
i još bih zamolio za odgovor ako si upoznat od kad je doneta zabrana da se Pape žene?
 
Natrag
Top