Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Paljenje Athlon AMD 2x2 bez hladnjaka...?

Diskusija u 'Pitanja i Odgovori' započeta od kuliakan, 13.09.2017.

1. kuliakan

kuliakan Član

Zahvala:
    100
    Da li smijem pokrenuti paljenje MB Gigabyte GA-MA78GM-S2H, sa CPU AMD Athlon 2x2 bez hadnjaka? Čisto da vidim da li radi MB i CPU, da ne kupujem hladnjak bzv, jer i ovako nije neka MB i CPU ali je OK za kućnu upotrebu, office mašina da se od njega sredi.

2. ocalinko

ocalinko Član

Zahvala:
    141
    Skini Speccy i pogledaj. Program je free.

3. kuliakan

kuliakan Član

Zahvala:
    100
    Šta, bolan ne bio, da pogledam??? Kakav Specy, šta će mi to? Ja sam pitao da li smijem upaliti na šrafciger ovu MB i CPU koji je na njoj ali bez hladnjaka/kulera za CPU! Onako, sve visi, povezano na otvorenom i te fore :) Plašim se da ne zvekne u sekundi ako upalim tako...

4. markotop

markotop

Zahvala:
    771
    Pol:
    Muški
    NE! iz iskustva znam, za manje od 10 sekundi sam procesor koji je bio ispravan ( jako brzo se pregrijao i poslje toga bio neupotrebljiv) Nakon toga drugi procesor stavim u istu ploču sa hladnjakom i upalio bez problema kao da se nikad ništa nije dogodilo. AMD procesori puno brže se griju od intelovih.

stavi bilo kakav hladnjak na nj prije paljenja mbo, jednom rukom držiš hladnjak na procesoru a drugom rukom šarafcigerom upališ ploču da provjeriš baca li sliku na monitor.

Torgandwarf i kuliakan se ovo sviđa.
  5. kuliakan

kuliakan Član

Zahvala:
    100
    Eh, pa i ja sam to pretpostavio. Nažalost, jedino da vadim iz i7 hladnjak, a to mi se ne radi, čitava je za*ebancija oko toga, skalamerija, nije običan... Hvala na savjetu, naravno!

markotop se ovo sviđa.
  6. DoMoga

DoMoga VIP

Zahvala:
    951
    Pol:
    Muški
    Naspi vodu iz frizidera u dzezvu ili nesto slicno sa oribanim dnom spolja. Polozi racunar na bok (da CPU lezi horizontalno) i stavi dzezvu na njega. Onda slobodno pali i isprobaj komp. Imas vremena dok kafa ne provri :)

P.S. Jos bolje ako ubacis kocke leda u vodu.

Poslednja izmena: 14.09.2017
  7. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    5.328
    Pol:
    Muški
    Sjedi, pet za improvizaciju :)

Salac UE se ovo sviđa.
  8. kuliakan

kuliakan Član

Zahvala:
    100
    Vjeruj da sam razmišljao i o toj opciji :) možda i probam tako. Ma, samo mi je bitno da vidim da li će upaliti, ništa više, da se ne cimam za cooler i da ne jurim i ne kupujem ako je MB rikavela i to...

9. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    5.328
    Pol:
    Muški
    Ma nosi ti to majstoru da ispita :D, ako ne znas gdje ima dobar majstor u Seher Sarajevu ja cu ti reci :D jer su redukcije u gradu pa mozda neces imati dovoljno vode ;)

Torgandwarf se ovo sviđa.
  10. kuliakan

kuliakan Član

Zahvala:
    100
    Care, za vodu se ne brini, jer jedina voda koju imam kad vode nestane - jeste ona u frižideru i zamrzivaču :)

HyperSnap i Torgandwarf se ovo sviđa.

Preporučite stranicu