Ovo sam slušao uživo na koncertu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Žao mi je što ove godine nisam otišla na koncert "Smaka". Bila je to poslednja prilika da ponovo čujem Borisa. :(
Ovo je jedan od koncerata na kom sam bila, '92. u Sava centru, njihov drugi po redu u mom životu.


Sa prvog, '86. nema snimaka, a bio je fenomenalan. Sećam se, koncert je trebalo da se održi negde na proleće na stadionu Tašmajdan u sredu, ali je kiša lila do subote. Na kraju je održan u subotu, u Pioniru. "Smak" godinama pre toga nije radio, Pionir je bio poluparazan, ali je bilo sjajno. Niko od mojih drugara ih nije slušao pa sam išla sa društvom mog starijeg brata, i bila među najmlađima na koncertu. Prišao mi je neki tip, pitao me šta ja tako mala tražim tu? :) Na kraju me izljubio, skinuo neku maramu sa svog vrata, vezao je meni i otišao dalje. Eto, setih se toga danas, kad ostadosmo i bez Borisa... :(
Borise, još jednom, hvala :give_r:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Još malo domaćeg jazza. :)
Stjepko Gut je 2011. napravio koncert koji se zvao "Srpska simfonijska jazz svita", gde je sa horom i simfonijskim orkestrom RTS-a, maestrom Bojanom Suđićem i još trojicom prijatelja iz inostranstva izveo jazz obrade starih narodnih pesama, mahom onih koje je i Mokranjac uvrstio u Rukoveti.
Sava Centar, odličan koncert, jeftine karte i sjajna atmosfera. Onako, baš koncert za prave fanove.
I opet, moji snimci...

 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.936
Moram priznati da sam bio razočaran, više je bilo plesnih performansa nego muzičkih, pola koncerta sam proveo u holu sa pivom u ruci.
David Byrne performs Talking Heads' Road To Nowhere at Sava centar, Belgrade. July 8th 2009
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
"Gotan project", Beograd, Arena, 2010.god.
Nedostaju mi, nikad ovoliku pauzu nisu napravili, slušala sam ih još tri puta pre toga i svaki put su bili sjajni.


 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.936
Bob Dylan Varaždin 13.6.2008.
Bob Dylan Beograd 6/6/2010
Prvi koncert je bio u sklopu Radar festivala, stadion Varteksa. Malo je reći da sam bio razočaran, sitna kišica, prohladno, vjetar koji je nosio zvuk , uglavnom ništa se nije čulo.Našao sam snimku sa tog koncerta, Dylan je bio odličan, nije do njega. E onda sam u Beogradu došao na svoje:) vrijedilo je platiti nešto skuplju ulaznicu za stajanje 2-3 metra od bine. SJAJNO!!!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
E ako ćemo već da dosađujemo sa onima koje naviše volimo, evo opet malo "Galije". :D
Šalim se, drago mi je da si ispunio sebi tu želju. ;)

Malo je loš snimak, al' nema veze.
Koncert u Sava Centru, 06.03.1998, fantastičan kao i svaki, a idem na sve njihove koncerte ovde od 1984.
Pola ovog koncerta sam preplakala, baš je bilo emotivno, ali to je tako svaki put.
Jednostavno ih obožavam!
2zthmq0.jpg


 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.936
METALLICA - Nothing Else Matters (Hippodrome Zagreb 16.05.2010)
Koncert je bio dobar ali ....blato do koljena :mad:nakon ovog koncerta sam kupio čizme, kabanicu.....
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Nešto na šta sam potpuno zaboravila, pa slučajno naletela na snimak.
Bilo je super, kao i uvek, jer su jedini pravi domaći reggae band. Ljudi jednostavno prave sjajnu atmosferu. :)


A sećam se prvog puta kad sam ih slušala uživo, bila je to svirka na ulici za Novu godinu, mislim da je bilo 2003/2004... Mi smo poslušali savet za "dim iz lule":rolleyes:, ali i oni koji nisu, a bili su samo u prolazu, đuskali su u hodu. Ovaj ritam ti definitivno ne da da miruješ. :dance2:
 
Natrag
Top