Outlok Express

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Kada pokrenem OE iskoči mi prozor Logon u kojem se nalazi moj user neim i password klikom na OK ne dešava se ništa kada kliknem na Cansel dobijem prozor u kojem stoji Error sledeće sadržine:

There was a problem logging onto your mail server. Your Password was rejected. Account: 'pop3.teol.net', Server: 'pop3.teol.net', Protocol: POP3, Server Response: '-ERR Authentication failed.', Port: 110, Secure(SSL): No, Server Error: 0x800CCC90, Error Number: 0x800CCC92

Nije mi prvi put da kreiram isti nalog nakon obaranja sistema ali mi se ovo dogodilo po prvi put, kako ovo popraviti
 

Sky

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
1.647
Parametri i podešavanja






Dva glavna parametra koje morate znati prilikom podešavanja email programa su serveri za primanje i slanje elektronske pošte. Prvi je "Incoming mail server" koji se korisni za primanje email poruka. Drugi je "Outgoing mail server" - to je računar na TEOL mreži koji šalje vašu elektronsku poštu.

  • Incoming mail server: pop3.teol.net
  • Outgoing mail server: smtp.teol.net
Sledeća dva parametra ste naveli prilikom registracije naloga:
Account name: vaše korisničko ime
Password: vaša lozinka
Vaša email adresa je vaše korisničko ime praćeno sa '@teol.net'.
Na primer maja@teol.net

Podešavanje Outlook Expressa

  1. Startujte Outlook Express.
  2. Kliknite na Tools (nalazi se na vrhu).
  3. Selektujte Accounts. Otvoriće se "Internet Accounts" prozor.
  4. Selektujte Mail stranicu.
  5. Kliknite na Add (nalazi se u gornjem desnom uglu).
  6. Selektujte Mail. Ova akcija ce startovati "setup wizard".
  7. Ukucajte vaše ime (kako želite da ga ljudi vide kada budu dobili poruku od vas). Kliknite na Next.
  8. Ukucajte svoju e-mail adresu. Kliknite na Next.
  9. Vaš "incoming" (POP3) server je: pop3.teol.net a vaš "outgoing" (SMTP) server je: smtp.teol.net. Kliknite na Next.
  10. Upišite svoje korisničko ime i lozinku (onako kako ste ih definisali prilikom otvaranja naloga).
  11. Nemojte da selektujete "Log on using Secure Password Authentication (SPA)".
  12. Kliknite na Next i potom na Finish.
  13. Kliknite na taster Close. Ovim ste konfigurisali Outlook Express za primanje i slanje pošte sa TEOL naloga.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
50
ma sta se zajebavas sa O.E , lepo napravi mail na nekom sajtu:google.yahoo,hotmail... i nemas potrebe da se mucis sa O.E...iskreno po meni je O.E konzervativna stvar
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
468
Kada pokrenem OE iskoči mi prozor Logon u kojem se nalazi moj user neim i password klikom na OK ne dešava se ništa kada kliknem na Cansel dobijem prozor u kojem stoji Error sledeće sadržine:

There was a problem logging onto your mail server. Your Password was rejected. Account: 'pop3.teol.net', Server: 'pop3.teol.net', Protocol: POP3, Server Response: '-ERR Authentication failed.', Port: 110, Secure(SSL): No, Server Error: 0x800CCC90, Error Number: 0x800CCC92

Nije mi prvi put da kreiram isti nalog nakon obaranja sistema ali mi se ovo dogodilo po prvi put, kako ovo popraviti
Mozda ce ti ovo pomoci.
Postovani korisnice,

Prilikom tehnicke realizacije novog sistema za e-mail doslo je do izvjesnih konfiguracionih promjena,
zbog cega je neophodno da svi korisnici koji imaju mail na domenu teol.net do 15. oktobra 2010. godine
izvrse odredjene promjene u programima za preuzimanje maila, kako bi mogli i dalje nesmetano koristiti svoj e-mail nalog.

Ove promjene odnose se na dodavanje '@teol.net' iza korisnickog imena u podesavanjima mail klijenata,
tako da ce se ubuduce umjesto korisnickog imena koristiti puna e-mail adresa (korisnik@teol.net).
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Hvala svima uspio sam pokrenuti OE morao sam nekoliko puta upisivati uzastopno u Login prozor userneim i password sada kada pokrenem OE više se ne traži Loging.
 
Natrag
Top