Otvaranje laptota Toshiba Equium

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Pozdrav, nije me dugo bilo haha :p Imam stari laptop Toshiba Equium A110. Pa bih da ga otvorim komplet da ocistim.. odvrnuo sam sve srafice i otvorio ga skoro, ali se negde na sredini drzi, pa ako je neko radio nesto slicno sa slicnim ili istim modelom da mi pomogne..
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ne ide to šablonski druže, nije isto za svaki laptop. Nađi na yt neki klip za svoj laptop i pogledaj. Očigledno da si previdio neki šraf, samo polako i otvorit ćeš ga.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Najverovatnije je u pitanju neki od "dubokih" tj. skrivenih srafova. Nalaze se ili ispod tastature ili sa donje strane laptopa ispod nekog od poklopaca. Cak i kada se vise puta dooobro zagledas veoma cesto se neki previdi.

Ponekad se limena ploca ispod tastature fabricki prilepljuje za donji deo laptopa dvostrano lepljivom trakom. Po pravilu pri sredini ploce. Tome se ipak relativno retko pribegava.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ne znam za kolege, ali ja iako sam otvorio gomilu laptopova uvek potrazim na youtube za tacan model disassemble. Ponekad neki sraf recimo drzi sa druge strane wifi karticu pa moze da se recimo nek zicica otkine ukoliko se ne pazi(primer samo, zasto ne treba ici na slepo, jer neki put jednostavno ne treba skinuti sve vidljive srafove)...
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Raskomadao sma ga danas komplet :) I sad sklopio sve upalim bez tastature i probam radi sve, prikacim tastaturu i palim on pisti kao blesav i crn ekran. mislim na tstaturu od laptopa.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Raskomadao sma ga danas komplet :) I sad sklopio sve upalim bez tastature i probam radi sve, prikacim tastaturu i palim on pisti kao blesav i crn ekran. mislim na tstaturu od laptopa.
Mora da postoji neki los kontakt u samoj tastaturi,ako vec nije i privela kraju.
 
Natrag
Top