Otrovana mačka

Član
Učlanjen(a)
23.12.2012
Poruka
1
Zdravo
Jutros mi je uginula mačka.Zatekao sam je iza kuće sakrila se grmlje i tu je lezala. Unio sam je u garažu bila je iscrpljena nervozna i uzrujano disala i na momente je glasno mjaukala kao da je nešto mučilo u stomaku. Nije se mogla kretati pokusavala je, ali zadnje noge je teško pomijerala.Nedugo poslije (oko 15min) je uginula. Interesuje me ako neko zna da li to zbog neke bolesti,virusa ili je otrovana s obzirom na to da do sada nisam primjećivao neke bolesti kod nje.
Unaprijed Hvala
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Sirota mačka, baš mi je žao.
Pazi, naši kućni ljubimci mogu da boluju od istih bolesti kao i mi, tako da bez obdukcije, teško može da se utvrdi od čega je uginula. Možda se otrovala, a možda je i nešto teže. Mada, kod mačaka koje se slobodno šetaju, najčešće je to neko trovanje. Pojela je nešto što nije trebalo, i to je to. Kad si je našao u takvom stanju, verovatno je već bilo kasno da se bilo šta uradi. Čak i da si odmah krenuo do veterinara, možda bi uginula pre nego tamo stignete.
Šta da se radi... telehjgone
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
69
I ja sam zbog trovanja izgubio par macaka, zato mi ove budu u kuci, a uvece ih nosim u garazu na spavanje.
 
Učlanjen(a)
24.03.2014
Poruka
22
i meni je uginuo macor od trovanja,komsinica je koristila otrov za pacove.To su velike traume i za gazdu i za zivotinju
 
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
404
meni je mačka uginula zbog trovanja miševa i parcova, nije se moglo ništa učiniti. Vjerujem nažalost da se i tvojoj mački isto dogodilo. Pojela nešto što nije smjela, otrovala se i nije se moglo ništa učiniti
 
Natrag
Top