Otkriven fosil koji povezuje čoveka s majmunom

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Adriane, brate, mili, pravi kreacionistički nastup! Mnoštvo neutemeljenih i proizvoljnih tvrdnji, a niti jedna potkrijepljena nekim validnim dokazom. O kakvom ukrštanju porodica govoriš? Zašto tadašnje običaje u Engleskoj - da se rođaci međusobno uzimaju (iz matrijalnih interesa, očuvanja posjeda i sl.), koji su postojali i prije pojave Darvina i njegove teorije o evoluciji vrsta, pripisuješ uticaju te teorije? Moram ovdje jasno reći, da je to obična manipulacija. Isto tako je smišljena manipulacija, ili tačnije rečeno, zamjena teza, kada govoriš o ugroženoj slobodi misli od strane evolucionista. Stvarno me zanima kako si imao hrabrosti da ovako nešto kažeš? Poznaješ li i malo istoriju religija? Znaš li šta je religija kroz vjekove radila sa slobodnomislećim ljudima? Palila ih na lomači, Adriane!

Današnja nauka je zasnovana na evolucionizmu, zbog toga što su najveći umovi svijeta prihvatili teoriju evolucije kao najvjerodostojniju i istini najbližu teoriju o nastanku ne samo čovjeka, nego svijeta uopšte. Mnoge pretpostavke iz teorije evolucije još uvijek nisu naučno dokazane, ali dosadašnja naučna saznanja ne negiraju njene osnovne postavke, naprotiv, ta saznanja govore u prilog toj teoriji, kako u smislu njene univerzalne primjene, tako i u mnogim naučnim otkrićima koja je potvrđuju.

I, po ko zna koji put..., niti Darvinova teorija o evoluciji vrsta, niti savremena nauka, ne tvrde da je čovjek nastao od majmuna. To maliciozno tvrdite vi koji površno, ili nikako ne poznajete tu teoriju. I čovjek i mjmun nastali su od vrste primata, te nam je po tome, sviđalo se to kome ili ne, majmun samo daleki rođak!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Одлично, религија је спаљивала на ломачи. Ето чисте замене теза. Имао си прилику да видиш моје постове и у њима сам тачно описивао оне који су у име Бога спаљивали на ломачи. Они немају никакву везу са Богом, тј. злоупотребљавају име Божије и у то име уништавају све што се не повинује са њиховим системом. Тако је и данас, с тим што се не спаљује буквално на ломачи него те "запале" са оптужбама као што су твоје и то на рачун оне најмоћније силе (утицајно и економски) која је та спаљивања и чинила. Та иста сила се и не буни против еволуције много, чак говори о животу ван планете, разговору са ванземаљцима и сл. Она делује без обзира шта ти говориш против хришћана јер и није Христова, већ има само обличје. Зато нас и стављате у исти кош са тим монструмом који је највише хришћане и убијао. Поготову оне који имају Библију код себе. Таман посла да ти нађу у кући Библију, одмах мучење (зверско) да се одрекнеш сотоне и признаш њиховог вођу и његов систем (звери). Само они су имали право да тумаче Писмо и да говоре о њему. Немаш права да хришћане стављаш у исти кош са онима који злоупотребљавају наше име.

У Енглеској, а и у читавој Европи се укрштало, али овај експеримент је био независан и стварање суперчовека и антропометрију су пригрлили нацисти касније да створе свог аријевца или суперчовека. Постоји документовано, а има сигурно и као видео окачен па претражи мало. Ја не могу да ти пошаљем јер је већи фајл.

43. А што си видео гвожђе помешано са калом лончарским, то ће се они помешати са семеном човечијим, али неће прионути један за другог као што се гвожђе не може смешати с калом. (Данило 2:43 - поклапа се зар не?)

Што се тиче концепта супермена: човече, имаш интернет сада па истражи мало. Не може се прихватити нешто без истраживања. Постоји брдо доказа, ја сам само површно напоменуо, а на вама је да гледате даље. Што бих ја сада презентовао овде брдо доказа када свако може самостално да погледа чију тезу брани и подржава. Ја сам истраживао чију ја тезу заступам и моја је дужност да реагујем на лажи о човеку-мајмуну или Христовом гробу. Ајд само један линк па остало ти сам гледај. И још један.

Мени лично није проблем што неко верује да су му преци мајмуни, нека верује и да је дошао са астероидом. Никакав проблем. Нема ни везе што се напада Божија истина, ни ту није проблем. Али не можете забранити да и ми са нашим веровањем учимо нашу децу. Ви вашу учите да су настала од мајмуна, моја нису.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne, sa takvima se ne može voditi nikakva ozbiljna rasprava. Rekoh li da ni teorija evolucije niti nauka ne tvrde daje čovjek nastao od majmuna, a ti i dalje pričaš istu priču, kao da nisam ništa rekao. To samo dokazuje koliko je uzaludan posao priča sa vama.
A tvoj pokušaj da se ogradiš od zlodjela koje je počinila religija, odnosno, njene oficijelne institucije, u ime Boga, besmislen je.
Ista je besmislica povezivati darvinizam i socijal-darvinizam Herberta Spencera, sa čijim učenjem se može povezati teorija o super čovjeku.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ne, sa takvima se ne može voditi nikakva ozbiljna rasprava. Rekoh li da ni teorija evolucije niti nauka ne tvrde daje čovjek nastao od majmuna, a ti i dalje pričaš istu priču, kao da nisam ništa rekao. To samo dokazuje koliko je uzaludan posao priča sa vama.
A tvoj pokušaj da se ogradiš od zlodjela koje je počinila religija, odnosno, njene oficijelne institucije, u ime Boga, besmislen je.
Ista je besmislica povezivati darvinizam i socijal-darvinizam Herberta Spencera, sa čijim učenjem se može povezati teorija o super čovjeku.

Немој тако, испадох још заглупљен и затуцан па се са мном не може ништа друго проговорити. То већ звучи као предрасуда. А још да испаднем ћорав јер тема гласи: "Otkriven fosil koji povezuje čoveka s majmunom". :beee:А још и твоје писаније:

Mnogi antropolozi smatraju da je upravo genetska mutacija o kojoj je riječ u mom postu br.19, stvorila, zapravo, današnjeg čovjeka. Smanjenjem vilične kosti kod jedne vrste primata, koja, inače, i danas zauzima veliki prostor u lobanji kod majmuna, stvoreni su uslovi za povećanje moždane mase kod tih primata, a samim tim i za nastanak i razvoj funcija mozga kakve danas poznajemo.
To je ujedno i odgovor na pitanje koje ovdje postavljaju neki kreacionisti - zašto današnji majmuni ne evoluiraju, ili, kako to da samo čovjek ima svijest o sebi?
Gledao sam svojevremeno jednu emisiju na NG o tome, gdje se kaže, da je do pomenute mutacije vjerovatno došlo kod jedne jedinke u određenoj vrsti primata, ali da je ona bila toliko jaka, da je vremenom preovladala u toj vrsti.

Није мајмун него примат, или народски: није шија него врат:beee:

Него шта него се ограђујем од "официјелне институције" јер нема никаве везе Христова наука са њеним деловањем, првенствено према хришћанима. Вас није дирала (оне који не верују у Бога), него сте попуњавали њене редове да будете нетакнути. Па то је сваком историчару јасно, не мора човек ни да буде историчар. Говориш оно што се учило раније по чика Марксу: религија заглупљује људе, потпуно разумем онда твој став.

Немој да ме тако осуђујеш да сам нефлексибилан, за нешто јесам и челик, али за комуникацију бар нисам.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, svezao si se za majmuna i ne odustaješ. I moje "pisanije" koje si citirao, jasno govri o čemu se tu radi? Objektivno, nema osnova da se tvrdi da je čovjek nastao direktno od majmuna, kada su i čovjek i majmun nastali od neke treće vrste - primata. Tako tvrdi nauka, a ja joj vjerujem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је сасвим ОК и немам ништа против. Свако може да верује по вољи. Управо то и говорим, само ниси разумео мој први пост где описујем како је систем просвете затворен за моје веровање. Добро, рећи ће неко, имате веронауку сада. Али то опет не убацује ту опцију у коју ми верујемо у научну. То је по принципу: оделење за бајке вам је на другом спрату, овде се уче реалне ствари. :) Зар није тако? Ако већ све религије оцењујеш на исти начин, онда и по процентуалном гледању имамо већину јер скоро све велике религије (световне) говоре да смо настали од Бога. Значи, имамо право да се наше веровање укључи у научну тврдњу, макар и као теорија. Не морате у њу ви да верујете. Најгоре од свега је што постоји: ми и ви. То је за мене велики проблем, поготову са психолошког гледишта. Да не започињем овде о томе.

Не брини, верујем ја и за тебе и за себе да смо дивна и узвишена бића по Божијем обличју (наравно, мисли се и на карактерне особине) која су набеђена да су у ствари звери и да тако треба да се понашају, а да су се током времена зверски и понашала.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Problem je u tome što se vjerovanje ne može uključiti u nauku ni u kom obliku, jer nauka ne funkcioniše po principu po kome funkcioniše vjera.
S druge strane, vi teisti imate problem sami sa sobom. Stoji lim ovo u Svetom pismu?
[FONT=&amp]Римљ. 13:1,2[/FONT][FONT=&amp] Свака душа да се покорава властима које владају; јер нема власти да није од Бога, а што су власти, од Бога су постављене. Тако који се супроти власти супроти се наредби Божијој; а који се супроте примиће грех на себе.[/FONT]
[FONT=&amp]Титу 3:1[/FONT][FONT=&amp] Опомињи их да буду покорни и послушни господарима и заповедницима, и готови на свако добро дело;[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је онај део који ви атеисти никако да схватите. Ако смо бацани лавовима, распињани по крстовима, набијани на кочеве, спаљивани на ломачама, мучени разним монструозним справама које само болесни ум може да замисли, убијани интелектуално и проглашавани за људе без мозга и сопствене личности, већ дрогирани религијом, шта још може да ме зачуди? Апсолутно ништа.

Ту се мисли на обавезе према световној власти која даје разне намете и законе. Све док се не успротиви Божијим законима, на нама је да поштујемо све, покоравамо се властима, будемо смерни и поштени према свима, а кад нас световни закон обавеже да се супротставимо Богу, ето нас међ` лавовима. Јер онда тај законодавац више не гледа Божију вољу и иде против Бога. Имаш много примера, прочитао си сигурно. Чак је и паганским краљевима Бог био добар, све док се нису супротставили његовој вољи. "[FONT=&amp] и готови на свако добро дело;" [/FONT]је пресудно за ово што си изнео.

Да не настављамо дубље, овде су примати пресудни. Имамо холивудске спектакле који су широм планете активни и не знам како људи купују те шарене лаже. После још хришћани испадају да су испраног мозга. Паралелно имамо разне летеће објекте који се појављују по већим градовима и залуђују народ, проналажење те карике која недостаје, и, наравно, проналажење Христовог гроба. Све по пропису и сценарију. Тај сценарио се знао давно, многи су упозоравали да ће баш тако бити, међутим, људи као да не виде све то.

Јој, брате Јури! Па и ти имаш веру, верујеш да си од примата настао! Како то није вера, а оно што ја кажем, да сам настао по вољи узвишеног бића, јесте вера? Видиш ли колико је контрадикторно? Ти верујеш у једно и то је наука, ја верујем у друго и то није наука.

Ја могу да поставим теорију да смо настали од шареног детлића и да скупљам научне доказе, и то је научна тврдња. Може се доказати и може се оспорити. Овде се ради о научној тврдњи која никако да нађе доказе (сад је као нашла опет, по ко зна који пут; много пута је раскринкана та превара) и такође научној тврдњи која се не узима у обзир. Па, све и да се узме као филозофска претпоставка, припада науци, колико ја знам.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne bih o Holivudu i Americi, jer ni sam ne mislim ništa dobro o tom bolesnom svijetu.
Ali, Adriane, pa vi ste se davno trebali pretvoriti u lavove! Sve napredne zemlje svijeta su odavno sekularne države.
E sad malo o vjeri. Ti kažeš: "Јој, брате Јури! Па и ти имаш веру, верујеш да си од примата настао! Како то није вера, а оно што ја кажем, да сам настао по вољи узвишеног бића, јесте вера? Видиш ли колико је контрадикторно? Ти верујеш у једно и то је наука, ја верујем у друго и то није наука. "
Ateističko poimanje svijeta nije vjera!
- Ja vjerujem da Bog ne postoji - netačno.
-Ja ne vjerujem da bog postoji - tačno.
Shvatio si šta sam htio da kažem?
Ti vjeruješ u Božije postojanje, a ja znam ono što je nauka egzaktno utvrdila.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
хахахаха, сад си променио реч:

"Ti vjeruješ u Božije postojanje, a ja znam ono što je nauka egzaktno utvrdila. "

Прво је писало: верујем науци у ранијем посту. Тако и ја знам да сам од Бога; потпуно исто знам као и ти што знаш да си од примата. Имам некад обичај да кажем: толико верујем да могу да тврдим да знам. Само се играш речима, то је као кад бих ја рекао: не верујем да Бог не постоји, што му дође потпуно исто као и: верујем да Бог постоји.

Није ствар у томе у шта не верујеш, него у шта верујеш. Не мораш ти да верујеш да Бог постоји, али верујеш (знаш) да си од примата јер тако неки научници тврде. Тако и ја верујем да сам од Бога јер тако неки људи који су умрли за своја веровања тврде. Нису правили компромис као ови у које си првобитно хтео да ме сврсташ - привидно религиозни. То су људи које могу да упоредим са неким научницима који мењају своје тврдње да се не би замерили свету. Ништа се ту не разликује.
 
Natrag
Top