Orion telekom

Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Evo, zelim da otvorim diskusiju o nasem novom operateru fiksne telefonije i interneta... Pre svega interneta jer je forum za internet!!!

Poceli su sa radom pre mesec dana, imaju ponude ali me nisu odusevili time... Nista jeftinije nije kako su najavljivali, ali to je biznis :)))

Sta vi mislite o sadasnjim ponudama koje imaju?

RING

U paketu dobijate:
Telefon Gigaset A klase
Internet brzine 64kb/s
Tarife
Lokalni pozivi: 0,4 din/min.
Međugradski pozivi: 2,0 din/min
Međunarodni pozivi: od 3,9 din/min
Mobilne mreže: 9 din/min

Internet 64kb/s

100 minuta razgovoraU nacionalnoj fiksnoj mreži i ka fiksnim mrežama USA, Kanade, Nemačke, Austrije, UK, Francuske, Holandije, Belgije, Italije i Grčke.

Identifikacija poziva

Vremenska prognoza

Uspostava usluge 7000 din.


Korišćenje usluge
za mesec dana 599 din.

bez PDV...


to je jedna od ponuda, mezi me sve da ubacujem sada... :yea: :D
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
65
Ponuda im bas i nije neka, s obzirom da je to nova firma mogli su bar malo da daju neke popuste pa recimo par meseci gratis usluga a oni odmah traze da se plati uspostava usluga od nekih 70 eura a i cene su im malo preterane,nece se oni od mene leba najesti.Trenutno koristim telekomov adsl i zadovoljan sam,cena bi mogla da bude i manja ali sta da radimo kad ne mozemo da uticemo na nju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ponuda im bas i nije neka, s obzirom da je to nova firma mogli su bar malo da daju neke popuste pa recimo par meseci gratis usluga a oni odmah traze da se plati uspostava usluga od nekih 70 eura a i cene su im malo preterane,nece se oni od mene leba najesti.Trenutno koristim telekomov adsl i zadovoljan sam,cena bi mogla da bude i manja ali sta da radimo kad ne mozemo da uticemo na nju.

Kad se nema alternative, konkurencije, prava na izbor, valjda ce ga prodat ove godine, telekoma.
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Početak nije baš nešto.
Što se tiče samog telefoniranja tj, resursa za fiksni telefon, u pitanju je CDMA tehnologija, koja se zasniva na bežičnom prenosu saobraćaja, tj slično kao mobilna telefonija.
A prenos podataka je omogućen, ali je smešan 64kb/s i to je ponuđeno usput, jer je CDMA tehnologija(Telekom je godinama realizuje) namenjena područjima gde nije omogućeno prenos preko žice...
A realizacija usluge u Telekomu je 5900, i plaća se u tri rate, i obavezan je telefonski aparat, mislim da je isto Gigaset...:)
U svakom slučaju, ko godinama čeka na telefonski priključak u Telekom-u, treba da proba sa drugim operaterom, ako ni zbog čega drugog, onda zbog samog Telekom-a, jer dok su bili monopolisti radili su šta su hteli, pogotovo monteri, a mogao si sve dfa završiš samo da imaš vezu ili da potplatiš...:vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
152
Početak nije baš nešto.
Što se tiče samog telefoniranja tj, resursa za fiksni telefon, u pitanju je CDMA tehnologija, koja se zasniva na bežičnom prenosu saobraćaja, tj slično kao mobilna telefonija.
A prenos podataka je omogućen, ali je smešan 64kb/s i to je ponuđeno usput, jer je CDMA tehnologija(Telekom je godinama realizuje) namenjena područjima gde nije omogućeno prenos preko žice...
A realizacija usluge u Telekomu je 5900, i plaća se u tri rate, i obavezan je telefonski aparat, mislim da je isto Gigaset...:)
U svakom slučaju, ko godinama čeka na telefonski priključak u Telekom-u, treba da proba sa drugim operaterom, ako ni zbog čega drugog, onda zbog samog Telekom-a, jer dok su bili monopolisti radili su šta su hteli, pogotovo monteri, a mogao si sve dfa završiš samo da imaš vezu ili da potplatiš...:vorred:

U potpunosti si u pravu za sve sto si naveo ovde...

Ja mislim da je njima sada ciljna grupa sela koja imaju jos dvojnike i nije stigao novi sistem digitalizacije... ovo ce se isplatiti takvim ljudima koji jos nemaju fiksni telefon i internet. Sve u svemu razocarenje je to sto od telekoma dobijaju njihove antene za koriscenje, znaci da je ipak sve to povezano na neki nacin, a mi nikada necemo videti internet kod svoje kice preko 5MB, tako da dzaba jos koji operater da se pojavi kada ce da stavi istu cenu kao sto je kod trenutnog... tako je kako je, valjda ce da se smiliju vise i da povecaju tu brzinu interneta kao u svim ostalim zemljama...
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
2
ja imam taj internet od 64kb/s i kada hocu nesto da skinem sa torenta nece da se pomeri sa 0.. moze te li da mi pomognete...


unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
9
Posto se na sajtu Oriona vidi da su za ova 2-3meseca pokrili samo mali deo Beograda bas me zanima kolko ce im vremena trebati da pokriju signalom celu Srbiju
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
ja imam taj internet od 64kb/s i kada hocu nesto da skinem sa torenta nece da se pomeri sa 0.. moze te li da mi pomognete...


unapred hvala

SEEDS = broj ljudi koji imaju 100% ono što želiš skinuti.

LECHERS = broj ljudi koji u tom momentu skidaju to isto.

Što ti je veći broj seeds-a to ti je brzina veća.
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2010
Poruka
13
problem

Koristim orion, na žalost , nisam zadovoljan uslugom.
Bez obzira što mi je jačina signala odlična , dešava se da ne mogu da otvorim ni facebook stranicu.
Imam sve moguće zaštite . Ne znam da li mi neko ,,krade,, protok ?
Postoji li neka dobra zaštita od toga ?
HVALA!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
gmeli jačina signala nema veze sa internetom protokom. već brzina a to je protok. Što veća brzina veći protok čista fizika. A brzina ti je onolika koliko ti skida download menadžer. Ja imam problema sa MADNETom. Imam 1 Mbps a oni mi ga spuste od 11.00h na 756 kbps ceo dan a uveče padne još i više, a noću kada je duplirana ima 1.5 Mbps a treba dva. Sada su mi vratili ponovo kako treba samo pitam se dokle. Više volim da računam u kilobajtima. Imam instaliran ovaj Network Metar gadget i on ti u svakom momentu pokazuje brzinu. I kada ti provajder zatvori slavinu internet neće da povuče pa da si sveti Petar a ja sam ih promeni i napatio se sa njima dosta i probao svakakve kombinacije.
Orion daje sada 2Mbps internet ali ne znam da li je moj kraj pokriven. Čim mi istekne ovaj ugovor sa madnetom prešao bih kod njih za jedno godinu plus dana a i još su novi nemoj mo zaboraviti to. Treba to i tehnički dosta uraditi.
 
Natrag
Top