Optimalni operativni sistem za intel atom procesor

Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Potrebna mi je informacija koji operativni sistem da instaliram na Acer Aspire one d270. Pokušavao sam sa Windows 7 i 10, 32 i 64 bitni i sve mnogo sporo radi. Ubacio sam i 4 gb ram (vidi samo 3) ali ni to ništa ne pomaže... sve mnogo sporo otvara. Da li da probam sa nekim Linuxom?
Unapred zahvalan!
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
Linux naravno: Lubuntu, LXLE, Peppermint, Ubuntu Mate, Xubuntu.....

Kod:
http://www.makeuseof.com/tag/5-lightweight-linux-distros-ideal-intel-atom-processor-pc/
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Svaki Win. 32 bit-a ce ti pokazivati,manje od 4GB rama ier oni toliko i treose,a usput instalacioni aktivni programi i apdejti.Dok ce na 64 bit-a,pokazivati maksimum memorije.Skoro svaki Win. ce na pocetku da baguje,bas zbog tih apdejta na pocetku,ali na 64 bit-a to brze ide i krace traje.Pored Win,7 imam i Win.8.1 64 bit-a i radi savrseno.Mozes probati i neki laksi Linux,Ima dobrih OS-a medju njima.
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Instalirao Linux Mint Mate... Mislim da je to pravi naziv jer do sada nikada nisam radio ništa sa Linuxom i već sada osetim veliku promenu u radu ovog Acera. Ne znam da li grešim ali deluje da dosta brže radi. Čak šta više, pa ovo čudo ima sve pograme koje su potrebni tako da bukvalno ne treba ništa više da se instalira...
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
Naravno da ne gresis, samo treba probati, malo strpljenja i zbogom Windows. Bolje preporuke da ljudi probaju neki Linux od ovog nema. Samo jos da dodam da ima i odlicnih distribucija za jace ''masine''.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Malo ću da se igram, istražim šta sve može pa ako mi se svidi onda i sa moje dve mašine (Lenovo ideapad z580 i thinkpad x201) skidam windows i nabacujem jači Linux... Ako sam dobro shvatio, svi programi su besplatni a najvažnije mi je što ono što sam u wordu pisao mogu bez problema da otvorim u Linuxom "wordu" i obrnuto. Pročitao dam na forumu da su kof Linuxa jedini problen igrice što meni apsolutno ne predstavlja problem jer ne ugram ništa... Bitno mi je samo da mogu da pišem, otvaram bez problema stranice i video snimka... Sa Linuxom nema više traženja krekovanih programa i slično E sad, koja bi verzija najbolje odgovarala mojim mašinama sa i7 i i5 pricesorima?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Sa Linuxom nema više traženja krekovanih programa i slično

Može objašnjenje. Nemam pojma. Kako to misliš?
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Sa Linuxom nema više traženja krekovanih programa i slično

Može objašnjenje. Nemam pojma. Kako to misliš?
Na primer dok sam pronašao offis, instalirao ga i namestio srpski jezik morao sam da skidam sa torenta pa aktiviram, što je sve nelegalno... Onda ppsle određenog vremena program više nije radio... i tako u krug sa većinom programa. Za Linux sam pročitao da je sve legalno i besplatno, znači nije potrebna nikakva nelegalna aktivacija... Na to sam mislio.
 
Natrag
Top