Opterećenje hard diska 100%

Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Može li neko da mi objasni zašto mi je preopterećen hard disk 100 posto kada je otvoren samo google chrome i dva taba(dešava se da tako poludi i onda se vrati u normalu)
100%20posto_zpsbgaq0ohm.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Vidim u vrhu search da pravi neko zauzece. Idite na start, indexing options, advanced, rebuild cache. Pisem iz glave, pa mozda nije bas tacno tako ali verovatno cete naci...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To ti je uključen onaj Search Index service koji skenira disk pa pravi index fajlova za pretragu. Možeš ga isključiti u Servisima i neće te više mučiti.
 
Učlanjen(a)
06.10.2014
Poruka
18
A ako ti i to nije pomoglo probaj sa ovim jos:
1. Iskljucis superfetch
Otvoris cmd kao administrator i otkucas
Kod:
net.exe stop superfetch

2. Iskljucis diagnostic track (zna da pravi usage u win10)
Takodje u cmd (administrator):
Kod:
sc config "DiagTrack" start= disabled

sc stop "DiagTrack"
 
Učlanjen(a)
31.12.2009
Poruka
8
Isti problem sam imao sa laptopom koji je vrtio windows 10. Nakon nekog vremena laptop bi se usporio te počeo paliti ventilatore do maximuma a hard disk je očitavao 100% korištenja. Pokušao sam više različitih metoda ali nisam uspio razriješiti problem. Odlučio sam pokušati snimit Linux na laptop i svi problemi su nestali. Laptop radi brže nego ikad i ventilatori se ne pale nepotrebno. Već pola godine koristim Linux Ubuntu i prezadovoljan sam.
 
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Isti problem sam imao sa laptopom koji je vrtio windows 10. Nakon nekog vremena laptop bi se usporio te počeo paliti ventilatore do maximuma a hard disk je očitavao 100% korištenja. Pokušao sam više različitih metoda ali nisam uspio razriješiti problem. Odlučio sam pokušati snimit Linux na laptop i svi problemi su nestali. Laptop radi brže nego ikad i ventilatori se ne pale nepotrebno. Već pola godine koristim Linux Ubuntu i prezadovoljan sam.
Isti problem sam imao sa laptopom koji je vrtio windows 10. Nakon nekog vremena laptop bi se usporio te počeo paliti ventilatore do maximuma a hard disk je očitavao 100% korištenja. Pokušao sam više različitih metoda ali nisam uspio razriješiti problem. Odlučio sam pokušati snimit Linux na laptop i svi problemi su nestali. Laptop radi brže nego ikad i ventilatori se ne pale nepotrebno. Već pola godine koristim Linux Ubuntu i prezadovoljan sam.
Koji si linuks instalirao? koliko se razlikuje od windowsa?, da li postoje programi kao što su fotošop i soni vegas za linuks, može malo detaljnije o tom sistemu pošto ga nikada nisam koristio :)
 
Učlanjen(a)
31.12.2009
Poruka
8
Koji si linuks instalirao? koliko se razlikuje od windowsa?, da li postoje programi kao što su fotošop i soni vegas za linuks, može malo detaljnije o tom sistemu pošto ga nikada nisam koristio :)
Ja sam instalirao Linux Ubuntu. Linux se dosta razlikuje od Windowsa. Postoje programi koji su zamjena za Photoshop ali mislim da nisu toliko napredni kao Photoshop. Postoji mogućnost da se instaliraju i Windows programi na Linuxu uz pomoć programa Vine. Linux koji je najsličniji Windowsima je Linux Mint. Ovo je link njihove stranice. https://www.linuxmint.com I još jedna stvar Linuxi su potpuno besplatni.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Koji si linuks instalirao? koliko se razlikuje od windowsa?, da li postoje programi kao što su fotošop i soni vegas za linuks, može malo detaljnije o tom sistemu pošto ga nikada nisam koristio :)
Nije Linix za tebe, veruj mi. Ti si odraso na Windowsu i tako ce da bude. Ako hoces zamenu za taj fotošop koristi GIMP, koji je besplatan, ..ako si na to mislio.

Windows i nije tako los, neko profiterizam koji se krije iza njega, a i ljudi koji menjaju gace kao Bili ideje, pa cak i sire. Od Asemblera do sterilizacione vakcine put krije mnoge krivine sa svojim malim Dwarfovima koji vrebaju iz prikrajka ili oko njega.
Znaci Gimp ...a ruku na srce ne moras bas i sve da kupis, mozes malo i da testiras programe za promenu.
 
Natrag
Top