Opravdanje verom - kako nas Bog spasava

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, ti ne vršiš oštru raspravu, već prosipaš neozbiljnost, sarkazam, ironiju, imaš svađalački duh, jednom rečju - neobraćen si, a takvi su najgori kada se formalno late reči Božje.
Da ima noge i razum bobegla bi iz ruku takvih ljudi.

Bitno je da si ti obraćen fudbalom. Znaš slučaj Ilije i lažnih proroka.

Tvoja viđenja mojih otkrivenja koja iznosim me ne interesuju.

Ovo je već drskost, ponositost i oholost. Znamo ko je tako govorio u Bibliji. Recimo faraon: "Koga da pustim, šta mene briga što vi hoćete da slavite Boga".

Taman isto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam kršten 2000 godine, a sedam godina pre krštenja sam doživljavao iskustva sa Bogom, dok me Gospod po svom proviđenju nije konačno pozvao da zvanično krštenjem učinim zavet sa njim.

Delo je odpočelo godinu dana kasnije, ja sam ga prihvatio 2002 jer me je on osvedočio da je to delo od Boga.
2004 me je on lično kroz otkrivenja pozvao u službu.

Tako ovo o čemu ti pišeš - nema dodirne tačke sa mojim obraćenjem, i ti nisi uopšte shvatio smisao onoga što sam iznosio, niti vremenski kontekst i razloge zašto Bog daje takvu vrstu simboličnih otkrivenja koja ukazuju na duhovne realnosti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Delo je odpočelo godinu dana kasnije, ja sam ga prihvatio 2002 jer me je on osvedočio da je to delo od Boga.

Da li je nešto od Boga ili nije, nije stvar ubijeđenja, nego smisla. Ono što ti iznosiš je besmisleno, jer nikakvu pouku nismo vidjeli iz toga. I Korej je bio ubijeđen da je od Boga njegova kritika Mojsija.

Tako ovo o čemu ti pišeš - nema dodirne tačke sa mojim obraćenjem, i ti nisi uopšte shvatio smisao onoga što sam iznosio,

Zato što to nema smisla. Da si obraćen ne bi to pisao. U Bibliji imaš i pseudoobraćenje, pseudopokajanje itd.

niti vremenski kontekst i razloge zašto Bog daje takvu vrstu simboličnih otkrivenja koja ukazuju na duhovne realnosti.

Pa sama tvoja usmljenost u sred tolikih advent. dokazuje da to nije od Boga. I nema nikakvog smisla to što iznosiš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, to su tvoja mišljenja, i u vezi mog obraćenja, i u vezi iskustava, i u vezi svega drugog, i prema tome - tu je naš razgovor završen.

Zamolio bih te da bezumlje prosipaš na svojoj temi, a ovde diskutuj o Opravdanju verom - kako nas Bog spasava, ako imaš nešto da kažeš suštinski o tome.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laodikeja, otvorio si jako dobru temu o Opravdanju verom, pa ne vidim nikakvog razloga da se ti i Tripo prepireta oko nevaznoga na temi Opravdanje verom.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja, otvorio si jako dobru temu o Opravdanju verom, pa ne vidim nikakvog razloga da se ti i Tripo prepireta oko nevaznoga na temi Opravdanje verom.

Sve je važno jer sve govori o stanju srca u čovjeku.

Uvek se nadje neki crv, cak i medju bracom, ali nisam se nadao da ce to biti Tripo.

Šta si očekivao da podržim nauku o minutima u golovima, tačnije okultizam i numerologiju kojom se baviš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta si očekivao da podržim nauku o minutima u golovima, tačnije okultizam i numerologiju kojom se baviš.

Nisam ni tražio, ali to nije razlog da pišeš na takav način.
Možeš jednostavno reći "ja se sa time ne slažem" i zdravo.

Ja kažem da nemaš svest o Božjem delovanju u ovo kako bi ga nazvao "vanrednom istorijskom trenutku" i tu je kraj,

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sve je važno jer sve govori o stanju srca u čovjeku.

Sloazem se Tripo, sve jeste vazno, ali sve se ne moze stavitu u jednu temu. Zato postoje razlicite teme. Nauka o opravdanju verom je jedna od najvaznijih i zato mislim da nije korisno da je razviodnjavamo obicnim prepirkama.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisam ni tražio, ali to nije razlog da pišeš na takav način.

Za takvu nauku tako je potrebno da pišem.

Možeš jednostavno reći "ja se sa time ne slažem" i zdravo.

To rade oni koji vrijeđaju zdrav razum i koji nisu u stanju da daju obrazloženje koje ima smisla.

Ja kažem da nemaš svest o Božjem delovanju u ovo kako bi ga nazvao "vanrednom istorijskom trenutku" i tu je kraj,

To sam već objasnio u prethodnom komentaru, dakle bio sam u pravu.

"Sloazem se Tripo, sve jeste vazno, ali sve se ne moze stavitu u jednu temu. Zato postoje razlicite teme. Nauka o opravdanju verom je jedna od najvaznijih i zato mislim da nije korisno da je razviodnjavamo obicnim prepirkama."

Mislim da smo o tome dosta rekli, a tema jeste važna. A ovdje sam samo davao odg. Laodik.
 
Natrag
Top