opcije interneta

Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
kako povecati protok podataka u internet opcijama na kompu dakle ne na modemu već direktno na kompu ima nešto ali sam to zaboravio HHTM TAKO NEŠTO SE POSTAVI KOLIKO SAM UPAMTIO??? jel neko zna možda???
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Win xp i win 7

start-run (za XP) ili u "Search" polje win 7

ukucajte gpedit.msc [enter]
+ pored "computer configuration"
+ pored "administrative templates"
+ pored "network"
otvorite "Qos Packet Scheduler"

tu ima jedno malo podesavanje koje može ponekad ubrzati download za skoro 20%

Dvoklik na "Limit reservable bandwidth"

Čekirajte "enable" i unesite 1 ili 2%. Ljudi su probali sa "0" pa im nisu funkcionisali neki sistemski procesi.

Restartovanje računara da bi sve ovo profunkcionisalo.

Da ne bih tupio kako i zašto ovo funkcioniše, pročitajte opis opcije "Limit reservable bandwidth". Sve lepo piše.
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
nisam mislio na to već na podešavanje bežične mreže unutar samog kompjutera..sjećam se da imaju neki paketi koji se podese in out pa je onda protok veći tako nešto,,,davno sam to radio na xp sad se više ne sjećam..a ovo tvoje što si naveo ne funkcioniše na windows 7 ..možda na xp ..ipak Hvala na trudu..
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
nisam mislio na to već na podešavanje bežične mreže unutar samog kompjutera..sjećam se da imaju neki paketi koji se podese in out pa je onda protok veći tako nešto,,,davno sam to radio na xp sad se više ne sjećam..a ovo tvoje što si naveo ne funkcioniše na windows 7 ..možda na xp ..ipak Hvala na trudu..

Za veci protok otvoris: control panel/device manager/ports(COM&LPT)/odaberes tvoj port imas dve"grane"(Aplication Interface(COM9) i (PC UI Interface(COM10),dvoklik na prvi,kartica/port setings/Bits per seconds;po defaultu ti je na 9600,postavi na najvecu mogucu to je 128000.Isto uradi i sa drugom tackom porta ovu sa (COM10):acute:
 
Natrag
Top