Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A obicaji su narodni koje crkva nije ni uspostavila...

Koji si ti mrzitelj i ignorant.

Ali koji su ostali, dakle crkva nije ispunila zadaću. Trebala bi da dobija otkaz.

Ja ako ne ispunim plan i program trebao bih da idem iz škole.

Opet ne možeš da osporiš moju nauku, pa se ponašaš kao klinac.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ali koji su ostali, dakle crkva nije ispunila zadaću.
Koji ostali?

Opet nepovezano pricas!

Opet ne možeš da osporiš moju nauku, pa se ponašaš kao klinac.
To je Tripo "koji ima rodove"!
Koji kaze da mi njega "vredjamo", a "on sam ponizava druge".

Pa kad mu covek odgovori istom merom, onda je Tripo Bozji sluga po recima Biblije ''kad stanu ruzno govoriti o vama..." , a taj sto je to rekao je "pokvaren"..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je Tripo "koji ima rodove"!
Koji kaze da mi njega "vredjamo", a "on sam ponizava druge".

Pa kad mu covek odgovori istom merom, onda je Tripo Bozji sluga po recima Biblije ''kad stanu ruzno govoriti o vama..." , a taj sto je to rekao je "pokvaren"..

Vaši rodovi se vide na mapama, ne čudim se nimalo kada se zna da podržavate oklutizam.

Mrtvi se javljaju ko na mobilnom, magijsko shvatanje obreda, idoli, padanje u trans kod ognja.

Kažete da ste Božja crkva, ali zato ima ovaj stih.

2. Solunjanima 2,4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sjesti u crkvi Božijoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
MOLITVA SVETOM VASILIJU: Izgovorite OVE REČI i spasićete se svake MUKE I BOLESTI

ostrog_vasilije-696x430.jpg

Advertisement

Pravoslavni vernici ovog svetitelja poštuju i svetkuju u svim srpskim zemljama, a njegova bezbrojna čuda prepričavaju se širom sveta.

U manastir Ostrog dolaze ljudi i drugih veroispovesti, među kojima ima i muslimana i katolika koji pred moštima Vasilija Ostroškog traže spas i isceljenje od teških bolesti i muka koje su ih zadesile.

Ovo je molitva koju trebati izgovriti kada se obraćate za pomoć Svetom Vasiliju Ostroškom:

Advertisement
Sveti Vasilije, veliki ugodniče Božiji, pomozi svima pa i meni. Veliki branitelju vere Pravoslavne, odbrani i nas koji tvoju Svetu veru držimo, i s nadom tebi pristupamo. Veliki arhijereju Božiji, pomoli se Bogu Svedržitelju za sve ljude tvoje, pa na posletku i za mene nedostojnog i poslednjeg. Tvrdoški viteže i Ostroški podvižniče, spasavaj nas od beda vidljivih i nevidljivih. Zapalila te je Srpska zemlja kao večnu sveću pred prestolom Boga Živoga, pa nam sada osvetli puteve i razagnaj tugu. Molitvama i suzama zagrevao si hladnu pešteru Ostrošku, pa zagrej sada Božijim duhom i srca naša, da se spasemo i proslavimo Boga svevišnjega i tebe Sveca Božijega. Sa svih strana sveta priticali su ćivotu tvome bolni i nevoljni, i ti si im pomagao: demone odgonio, veze đavolje raskidao, i zdravlje duševno i telesno ljudima darivao. Tako i sada pomozi, krštenim i nekrštenim, kao i uvek, svima pa i meni. Izmiritelj si bio zavađene braće, izmiri i sada sve zavađene, zbratimi razbraćene, oveseli tužne, ukroti samovoljne, isceli bolne. Sveti Vasilije Čudotvorče i Oče naš duhovni, čuj i usliši čeda tvoja duhovna u Hristu Isusu Gospodu našem. Amin.

Izvor: Srbijadanas.com

Ko kaže da se ne obožava Vasilije. Pročitajte ovo u crvenim slovima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hvala Bogu što je crkvi adven. 7. dana otkrio jednu od najopasnijih prevara kojima su ljudi izloženi.


Spiritizam


OKULTIZAM (PARAPSIHOLOGIJA)
Da bi doznali svoju budućnost ljudi koriste razne okultne prakse: prizivanje duhova da bi se razgovaralo sa mrtvim ljudima (spiritizam ili nekromantija), tumačenje snova (oneromanija), bacanje kocke (kleromanija), posmatranje zvezda (astrologija), gledanje u jetru životinja (hepatoskopija), idr...

Šta znači reč okultizam? Prema rečniku okultizam predstavlja skrivenu, tajnu mudrost van domena običnog ljudskog znanja. To su neobjašnjivi događaji, otkrivanje informacija koje su nedostupne ljudima. Vidovitost, telepatija, telekineza, hiromantija (gledanje u dlan), gatanje kartama, "magnetsko lečenje" ili bioenergija...

Dakle, okultizam je pokušaj ljudi da kontaktiraju sa natprirodnim silama, paranormalnim pojavama, od kojih ljudi žele da dobiju natprirodnu silu koja bi im dala moć nad drugim ljudima. Izvor okultnih sila je tajanstven. Pristalice okultizma koje pokušavaju da ovaj fenomen prikažu naučnim jezikom, nazivaju ga i parapsihologija.

Mistika privlači ljude. Mnogo časopisa i TV emisija popularišu okultizam, pa je uticaj okultizma danas ogroman. Po statistici u Nemačkoj danas ima više astrologa i vračara nego sveštenika. Mnogi biznismeni, političari, muzičari i sportisti konsultuju ličnog astrologa, vidovnjaka ili medijuma da bi gradili svoju karijeru. Štampa je pisala kako supruga američkog predsednika kontaktira sa mrtvima. Dakle, okultizam je veoma prisutan i uticajan.

Nju Ejdž pokret praktikuje i populariše okultne pojave, naročito preko holivudskih filmskih zvezda i popularnih muzičara. Oni praktikuju jogu, meditaciju, prizivanje mrtvih, i slično. Ljudi zatim imitiraju svoje ljudske idole misleći: "Ako on to radi, a pametan je, slavan i bogat, onda mogu i ja. Možda je to put da se postane slavan i bogat."

Nju Ejdž pokret ne veruje da Bog postoji kao ličnost, nego kao energija, sila. Smatraju da je Bog u svemu, da se emanacija Boga se nalazi svuda (panteizam). Cilj života je biti svestan o božanskom u sebi, samoostvarenje, spasenje, iluminacija.

Danas spiritizam izgleda kao anahronizam, nešto primitivno i zastarelo. Ljudi su očekivali da će napretkom nauke ljudi otkriti šta se dešava kod okultnih pojava i osloboditi se zabluda. Međutim, danas su parapsihološke pojave više nego ikada ranije tajanstvene i prisutne u štampi i na tv.

Dosta intelektualaca, a i religioznih ljudi veruje da su ove pojave pozitivne. Većina ljudi za natprirodne pojave kaže: "Nešto ima...". Ipak, malo ljudi je u stanju da objasni šta to ima. Za prizivanje duhova ljudi kažu: "To je izmišljotina, to nije ništa." Ili: "Čašu neko od ljudi gura prstom," "Ljudi dižu sto," itd. Drugi opet kažu: "kao da ima tri tone u toj čašici, svi se držimo za ruke, dakle neko drugi kuca," itd dakle, uvereni su da to nije ljudski trik.

Šta je SPIRITIZAM?
Spiritizam (nekromantija) je okultna praksa razgovaranja sa mrtvima, konsultovanja mrtvih ljudi, između ostalog da bi prorekli budućnost. Postoje osobe koje tvrde da su na razne načine razgovarali sa umrlim ljudima. Pošto reč spirit znači duh, spiritizam u širem smislu znači svaka povezanost sa duhovima (prizivanje duhova je jedna od njih).

Veliki broj ljudi je već imao iskustva sa nekom okultnom pojavom. Prizivanje mrtvih je česta pojava. Sve počinje od radoznalosti, znatiželje. Ljudi žele da saznaju budućnost: "Ko će mi biti mladić, ko će mi biti devojka, koju ocenu ću dobiti u školi", itd.

Međutim, postepeno se sve više ulazi u kontakt sa onostranim silama do te mere da neki svakodnevno komuniciraju sa duhovima, i pitaju za svaku sitnicu šta da rade. U početku može da bude zanimljivo, fantastično, da se ljudi osećaju superiornijim od drugih ljudi. Međutim, postepeno svi koji prizivaju duhove ulaze u velike psihičke krize. Nameštaj im se seli po sobi, predmeti lete, dešavaju se čuda koja primoravaju ljude da se pokore duhovima. Duhovi ljudima u toj fazi ne dopuštaju da prekinu kontakt sa mrtvima. Da bi se odbranili, neki ljudi pokušavaju, kao u filmovima da nose amajlije, da ispod jastuka stave nož i beli luk, ali uzalud. Ovo mučenje se često završava tragično.

Poreklo spiritizma
Spiritizam nije ništa novo. Okultizmom su se bavili u staroj Indiji, Egiptu, Asiriji, Vavilonu, Grčkoj i Rimu. Spiritizam je postojao tokom cele ljudske istorije, ali je posle izvesne pauze danas sve prisutniji.

Smatra se da je moderni spiritizam otpočeo 1848. godine u SAD, u državi Njujork. U gradu Hajdsvilu živela je porodica Foks. U svojoj kući su često čuli neko čudno kucanje. Često se događalo da se nameštaj premeštao. Nisu znali šta se zbiva, i bili su uplašeni.

Porodica Foks je imala dve kćeri: Margareta je imala 15 godina, a Katarina 12 godina. Jednoga dana Margareta je odlučila da nekako stupi u kontakt s tom misterioznom silom i onda je upitala glasno: "Ko si ti?" Onda se čuo jedan otkucaj. Zatim je i majka pitala: "Koliko moja starija ćerka ima godina?" Čulo se 15 otkucaja. "Koliko mlađa ćerka ima godina?" Čulo se 12 otkucaja. Tako je porodica Foks počela da komunicira sa duhovima. Taj duh se predstavio kao duh Čarlsa Rozme koji je bio ubijen. Duh im je rekao da se njegovo telo nalazi u podrumu njihove kuće. Kada su pozvali policiju, zaista je u podrumu otkriveno telo Čarlsa Rozme. Ovaj fenomen se pročuo i tako je počeo moderni spiritizam.

Moderni spiritizam je u početku bio ateističan. Međutim, danas je sve više medijuma koji tvrde da Bog deluje preko njih. Mnogi religiozni ljudi posećuju seanse i ljude koji čine čuda. "Materijalizacija" je pojava kada se preko medijuma stvara neka supstanca. Na primer Sai Baba iz ruku ispušta zlatni prah, ili spiritista dozove duha koji postane vidljiv. Tako se na nekim seansama pojavilo biće koje se predstavilo kao Isus Hristos i govorilo neke njegove reči zapisane u Bibliji.

NATPRIRODNE MOĆI
Na osnovu Biblije, čovek sam po sebi nema natprirodne moći, bilo da je reč o parapsihologiji, bioenergiji, ili komuniciranju sa duhovima. U Bibliji nigde ne piše da je Bog dao čoveku moć koja je drugim ljudima nedostupna. Bog je činio čuda preko nekih ljudi, ali ne da bi ljudi napravili kult od Božjih proroka, nego da pozove ljude da se obrate Njemu za spasenje. Čovek može biti kanal samo dve sile.

1) Čovek može biti kanal Božje sile. Bog je preko nekih ljudi činio čuda: trenutno je lečio bolesne, vaskrsavao mrtve, razdvajao reke i more, spuštao vatru s neba. Božji proroci i apostoli govorili su uvek u skladu sa Božjim karakterom objavljenim u Bibliji, i živeli su u skladu sa Božjim zapovestima.

2) Druga sila koja može delovati preko ljudi je sotonska sila.

Čovek sam po sebi ne poseduje nadprirodne moći.

Čovek može biti samo kanal dve sile, ili sotonske sile ili Božje sile.

ISKUSTVA
U jednom selu pored Negotina postoji vračara, kod koje su odlazili mnogi ljudi. Jednom čoveku su ukrali volove, i otišao je kod ove vračare. Ona mu je rekla: idi tamo i tamo. I čovek je našao volove na vašaru, negde u ]upriji gde mu je vračara rekla. I taj čovek kaže: "To je Božja ruka." Kad vide bilo kakvo čudo, mnogi ljudi kažu: Bog je to učinio.

Kako to da se neobrazovani medijum u transu služi stranim jezikom, ili čak i izumrlim ili vrlo retkim jezikom? Kako objasniti kako ženski medijumi govore muškim glasovima, sa stranim naglaskom?

U jednom francuskom časopisu pisalo je o Staljinovom susretu sa Volf Mesingom, hipnotizerom i telepatom. Staljin je želeo da testira moći telepatije, u želji da naturi misli drugim ljudima. On je zatražio od Volfa Mesinga da ukrade 100 000 rubalja iz Gos banke u Moskvi, tako što će telepatski da hipnotiše blagajnika. Mesing je došao na šalter u Gos banci s praznim papirom u ruci. On je blagajniku mentalno zapovedio da mu da 100 000 rubalja. Blagajnik je izvršio ovu zapovest bez razmišljanja. Mesing je uzeo novac i izašao van banke do Staljinovih ljudi, koji su gledali šta će se dogoditi. Kada su ušli u banku, blagajnik je sedeo u šoku, gledajući prazan list papira koji je uzeo umesto 100 000 rubalja.

Staljin je zatim zatražio od Mesinga da bez dozvole uđe u njegovu daču u Kunčevu, a da pritom prođe kroz nekoliko straža. Prva straža, telohranitelji, ali i svi kuvari i radnici bili su obezbeđenje. Mesing je prihvatio izazov. Nekoliko dana kasnije, Staljin je radio u dači i iznenada ugledao pred sobom Mesinga. On je ušao telepatski hipnotišući sve stražare govoreći im: "Ja sam Berija, vi me poznajete, ja sam šef tajne policije". Stražari su dobro poznavali Lavrentija Popoviča Beriju, šefa policije, ali su pustili Mesinga iako je njegov fizički izgled bio potpuno drugačiji od Berije.

Koja je to sila, čija je to moć, koja je jača od obezbeđenja najbolje čuvanog predsednika? Kada Hilari Klinton, supruga predsednika SAD, kaže da komunicira sa "duhom" umrle Eleonore Ruzvelt i od nje dobija savete, ko onda upravlja tom zemljom?

Ako jedan čovek sedi u Novosibirsku, a drugi u Filadelfiji i razgovaraju bez uređaja, ili pred tv kamerama jedna žena bez dodirivanja pokreće predmete snagom uma, ili čovek pod dejstvom alkohola sa daljine od 2-3 metra od foto aparata stvara sliku na filmu "mentalnom silom", onda moramo da razmislimo koja od ove dve sile deluje preko njih. Isus nam je rekao jedan od načina kako da proverimo ko stoji iza čuda: "Po rodovima poznaćete ih." Pogledajte da li žive po Božjim zapovestima, da li govore nešto što je suprotno od onog što je Bog objavio, i videćete ko govori preko njih.

Ikone i kipovi plaču, curi krv sa slike raspeća. Hiljade ljudi hrli da vidi čudo iako ne zna ko stoji iza čuda. Ko stoji iza "device Marije" koja u Međugorju prognozira ko će biti šampion u fudbalu? Jasno je da Bog za ljude ima mnogo važnije poruke od toga ko će biti prvi u fudbalu.

KONTRA ISKUSTVO
U SAD, za vreme vijetnamskog rata, jedan mladić koji je živeo samo sa majkom, bio je odveden u rat u Vijetnam. Odavno je izgubio oca, pa su majka i sin bili vrlo vezani. Živeli su u lepoj kući.

Sin je redovno pisao majci. Ali posle godinu dana, pisma više nisu stizala. Majka je naslućivala da se nešto dogodilo. Jednog dana, ispred kuće je stao vojni auto i vojnici su joj saopštili da je njen sin bio na teškom zadatku, da je nestao, i da svi podatci govore da je poginuo. Sahranjen je sa svim počastima. Majka je bila skrhana. Zapostavila je dvorište i svoju kuću, zapostavila je sebe. Nije bilo tužnije osobe od nje.

Jednog dana komšija joj je u prolazu rekao: "Gospođo, znam šta vam se dogodilo. Mi često razgovaramo sa dušama umrlih. I vi možete doći u sledeći utorak i razgovarati sa svojim sinom." Majka je poznavala Bibliju pa je rekla: "Ne gospodine, u Bibliji piše da kad čovek umre nalazi se u nesvesnom stanju. Ne želim da učestvujem na vašim sastancima prizivanja duša umrlih." I komšija je otišao. Posle nekog vremena ovaj komšija joj je opet rekao: "Sinoć smo razgovarali sa vašim sinom i znate šta vam je poručio? I komšija je rekao nešto što su samo majka i sin znali. Majčino srce nije izdržalo pa je rekla: "Doći ću."

Otišla je na seansu i tamo je medijum, iz polumraka prizvao osobu koja je izgledala isto kao njen sin. Ona je drhteći pitala: "Sine, zar si to ti?" "Da, ja sam mama." Razgovor je u početku bio vrlo napet, ali je od tada svakog utorka žena je bila na sastanku i razgovarala sa svojim sinom. Razgovori su postali toliko intimni da su čak planirali šta će popraviti na kući, šta će kupiti, šta će prodati. Kao da je njen sin ponovo bio tu.

Posle godinu dana, neko zvoni na vratima. Otvori ona vrata, kad - njen sin! Ona kaže: "Sine, otkud ti? Nismo se dogovorili da se danas vidimo." Sinu je trebalo vremena da shvati šta se dogodilo. Kasnije je majka tužila ove ljude.

S kim je ova žena razgovarala na seansama?

Sličan je slučaj Rože Mornoa. Morno je verovao da se na spiritističkim seansama javljaju duše umrlih. Međutim, na jednoj seansi je čuo glas još živog gradonačelnika Montreala, čiji je glas mnogo puta čuo na radiju. Imitacija je bila savršena. Jedino što to nije bila mrtva osoba, nego, kako je Morno protumačio, demon čiju je prevaru bilo nemoguće prozreti bez Božje pomoći.

Šta se zapravo dešava? "Jer takvi lažni apostoli i prevarljivi poslanici pretvaraju se u apostole Hristove. I nije čudo, jer se sam Sotona pretvara u anđela svetla." 2. Korinćanima 11.13-14 Dakle, Sotona se ljudima ne predstavlja otvoreno ko je, nego se prikriva, maskira. Takođe se i Sotonini saradnici (demoni) pretvaraju u nešto pozitivno (anđele), da bi prevarili ljude.

Po Bibliji, kad čovek umre nalazi se u nesvesnom stanju i čeka Hristov drugi dolazak, čeka sudnji dan. Mrtvi ljudi ne mogu da se javljaju živima, jer u Bibliji piše da mrtvi ne govore, nisu aktivni, nemaju misli, emocije - jednostavno nisu živi (Propovednik 9.5,6,10). Mrtvog imitira onaj ko se "pretvara u anđela svetla".

Dakle, čovek nema u sebi natprirodne moći. Čovek može biti posrednik (medijum) dve vrste sila: ili Sotonske sile ili Božje sile. Ko su mrtvi koji se javljaju na seansama?

ČULA ILI RAZUM?
Ljudi kažu: "Nema potrebe da sumnjam u postojanje duhova, bioenergiju, reinkarnaciju, isl. Ja verujem u ono što vidim. Doživeo sam to..." Međutim, nama je dat razum da ne bi bili prevareni onim što vidimo. Kada mađioničar izvodi trik mi vidimo svašta, ali nam razum govori da to nije istina. Mi vidimo na tv ekranu i Paju Patka i Deda Mraza, ali znamo da oni nisu ono što izgleda da jesu. Dakle, ne verujemo u sve što vidimo.

Neke druge stvari nismo videli ni doživeli čulima, ali nam razum govori da oni postoje. Na primer, čestice u atomu nisu viđene, ali atom pokazuje osobine koje nam govore kakve su to čestice. Dakle razumom treba ispitati ko stoji iza glasova i pojava mrtvih ljudi na seansama. Bog daje razuman, istinit odgovor, i treba imati poverenje u Boga koji sve zna. Potrebno je da budemo zrele osobe, da ne verujemo svojim čulima da mrtvi govore na seansama kao što ne verujemo mađioničarima i crtanim filmovima.

Zamislite dva proroka koji govore suprotno jedan od drugoga. Ili je jedan istinit ili drugi. Međutim, oba proroka naprave isto čudo. Kome ćete verovati? Takav primer imamo u Bibliji: preko proroka Ilije Bog je spustio vatru s neba, a prorečeno je da će u budućnosti i Sotona da učini da vatra pada s neba (Otk 13.13). Međutim, prorok Ilija je pozivao na iskreno pokajanje i život po 10 Božjih zapovesti, a sotonska čuda ostavljaju ljude da žive u grehu, ili za greh optužuju Božji narod.

Drugi primer je čudo hodanja po vodi. Osim Hrista, samo je apostol Petar ikada u istoriji hodao po vodi. Samo za sebe, ovo čudo je besmisleno. Međutim, u toj situaciji Hristos je napravio ovo čudo da bi pokazao apostolima da sve dok verujemo Bogu nismo ničim ugroženi. Kada se uzdamo u sebe i gledamo okolnosti života, počinjemo da tonemo i da se davimo. Zato Bog nikad nije u drugim situacijama učinio da neko hoda po vodi.

Biblijski stav
Šta o okultnim pojavama kaže Bog koji je stvorio naš svet? Ovaj tekst je pisan 1500 godina pre Hrista, ali su i tada ljudi imali slične probleme.

"Kada uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna dela onih naroda, Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik, ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar, ni koji pita mrtve, jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe. Drži se sasvim Gospoda Boga svojega." 5. Mojsijeva 18.9

Bog je obećao Izraelcima da će im dati zemlju naroda koji su se bavili okultizmom na razne načine (prinošenje dece na žrtvu, spiritizam, magija...). Bog kaže da su to gadna dela zbog kojih će ti narodi biti uništeni. Ovo je ujedno upozorenje ljudima koji se danas bave okultnim. Bog je upozorio Božji narod da se time ne bavi. Ovo je zapovedni način: "neka se ne nađe u tebe." Ko bi želeo da se bave okultizmom, morao bi da napusti zemlju ili da po zakonu bude ubijen. "Drži se sasvim Gospoda Boga svojega." Na žalost, ovaj stih je bio zloupotrebljavan od strane katoličke inkvizicije koja je tako ubijala radi svojih interesa, a ne po Božjoj pravdi. Tako su pomogli sadašnjem usponu pravih okultista.

"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svim lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom, koje je smrt druga." Otkrivenje 21.8 Ovde Bog jasno proriče budućnost onih koji se bave okultnim. Večna smrt.

"Pa će se onda javiti bezakonik, kojega će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svojega. Kojega je dolazak po činjenju Sotoninu sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima." 2. Solunjanima 2.8,9 Hristos je rekao: "Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa..." Matej 24.24

Pred Hristov drugi dolazak biće mnogo čuda, ali ne Božjih čuda. Bog je prorekao da će se pred Hristov drugi dolazak pojaviti čudotvorci i lažni hristosi koji će pokazati velike znake i čuda. Zašto će činiti čuda? Koji im je cilj? Isus nam je i to rekao: "Da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane. Eto vam kazah unapred" (Matej 24.24).

"Ne obraćajte se k vračarima i gatarima, niti ih pitajte, da se ne skvrnite o njih. Ja sam Gospod Bog vaš." 3. Mojsijeva 19.31

Ko je autor ovakvih "čuda"? Bog je to objasnio u Otkrivenju (12,9.13-14): "Stara zmija, koja se zove đavo i Sotona, koji vara sav vasioni svet.. i učini čuda velika... i vara one koji žive na zemlji znacima (čudima)". Obratite pažnju da je ceo svet prevaren ovim čudima. Po Bibliji okultizam nije igra, nego vrlo opasna zamka, na koju Bog ozbiljno upozorava ljude. Vernik stalno mora da bude na oprezu. Bez obzira koliko je istina bolna, koliko traži promene stavova, treba je prihvatiti. Moderni spiritizam je kult demona u novom obliku.

Sotona čini da se na seansama navodno pojavljuju ljudi koji su živeli bezbožno i tvrde da se nalaze na nebu i da su srećni. Na taj način navode ljude da misle da nema razlike između ljudi koji poštuju Boga i ljudi koji ne poštuju Boga.

Na vratima jedne prostorije u kojoj se održavala spiritistička seansa stajao je natpis: "Osobama slabog zdravlja i psihički labilnim ulaz se ne preporučuje!" Suprotno tome Hristos kaže: "Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti."

SPIRITISTIČKA SEANSA U BIBLIJI
Saul, prvi jevrejski car, dok je živeo po Božjoj volji istrebio je sve one koji su prizivali duhove, vračare i gatare (1. Samuilova 28.3).

Međutim, kasnije je Saul odbacio Boga. Tako se Saul našao u vrlo teškoj situaciji. Nije znao šta ga čeka u budućnosti, a želeo je da sazna da li će pobediti u bitci koja je bila pred njim. Pokušavao je da pita Boga, ali Bog nije želeo da mu odgovori, jer Saul više nije živeo životom po Božjoj volji.

Saul je tražio izbavljenje od neprijatelja, a želeo je da nastavi da živi u grehu. Međutim, Bog ne odgovara na naše molitve ako su neiskrene i sebične, pa tako nije odgovorio ni Saulu. Umesto da se pokaje i vrati Bogu, Saul je otišao kod vračare iako je znao da je ona na suprotnoj strani od Boga, i tražio da mu ona prizove "duh" umrlog proroka Samuila. Vračara je videla "bogove gde izlaze iz zemlje." 1. Samuilova 28.13 Ko su bogovi? Po Bibliji, bogovi su demoni, to jest pali anđeli, đavoli, koji se samo predstavljaju kao "bogovi": "Na revnost razdražiše ga (Boga) tuđim bogovima, gadovima razgneviše ga, prinosiše žrtve đavolima, ne Bogu, bogovima kojih nisu znali..." 5.Mojsijeva 32.16,17.

Saul se poklonio "proroku Samuilu", to jest demonu koji je imitirao proroka, i tražio savet. Umesto da prestane da greši protiv Boga, Saul je padao sve dublje.

Pravi prorok Samuilo je znao da Bog zabranjuje prizivanje mrtvih. Čak i kad bi mrtvi bili svesni i kad bi mogli da govore, pravi prorok Samuilo se sigurno ne bi odazvao vračari (medijumu), jer je znao da je Bog tražio da se istrebe takvi ljudi. To znači da kroz vračaru nije govorio prorok Samuilo, nego demon, anđeo koji se pobunio protiv Boga i želi da prevarom odvuče ljude od Boga. Pravi prorok Samuilo se sigurno ne bi u životu borio protiv vračara a posle smrti sarađivao sa vračarom.

Da se stvarno javio prorok Samuilo, on bi sišao s neba iz raja, ne bi "izašao iz zemlje" kako je opisala vračara. 1. Samuilova 28.13,14

Ako Gospod nije hteo da Saulu odgovori preko Božjih proroka, zašto bi mu odgovarao preko vračare? Bog je očigledno odlučio da ćuti, da ne odgovori Saulu da bi ga naveo da shvati da je nemoćan bez Božje pomoći. Ipak, Saul je naivno poverovao da Bog, koji nije želeo da mu odgovori preko proroka, sada njemu navodno govori preko medijuma "mrtvih" za koje je tražio da se istrebe. Bog nije nepostojan, Bog je nepromenljiv u načelima pravde, istine i ljubavi.

Zašto je Bog odbacio Saula? Ironija je da mu je demon koji je imitirao proroka Samuila rekao istinu: Bog mu je istrgao carstvo iz ruke jer nije poslušao Gospodnji glas. Sutra će poginuti on i njegovi sinovi. 1. Samuilova 28.16-19 Jedino što mu je demon istinu rekao tako grubo da Saul nije smogao snage da se vrati Bogu.

Dakle, evo šta je uzrok smrti cara Saula: "I tako pogibe Saulza bezakonje svoje, koje učini Gospodu što ne sluša reči Gospodnje i što traži da pita duh vračarski." 1. Dnevnika 10.13 Saul je poginuo, kaže Biblija, jer je tražio da pita duh vračarski. Dakle, spiritizam nije bezazlena kućna zabava, nego "zabava" opasna po život.

Kako vračara pogađa?
Kako je vračara u Negotinu rekla onom čoveku gde su mu volovi? Kako "duhovi" pogađaju ono što obični ljudi ne znaju? Kako se događaju čuda na seansama? Obratite pažnju, ovo je veoma važno!

Samo Bog poznaje budućnost. Bog Stvoritelj živi van vremena i prostora koje je stvorio. Za Boga ne postoji vreme, prošlost, sadašnjost ni budućnost. Pred Bogom je sve otkriveno.

Sotona ne poznaje budućnost, ali zna prošlost i sadašnjost. Sotona i demoni prate život ljudi, a onda kad odu kod medijuma on im navodno pogađa ko su, gde rade, kakve probleme imaju u porodici i sa zdravljem, kako im se zove čukundeda, i neke tajne koje znaju samo oni i niko drugi. Ljudi su šokirani jer su videli čudo. Zdrav razum se gubi kada su čula obmanuta. Tako čovek stiče poverenje u medijuma, to jest u demona koji je učinio čudo.

Na osnovu slučaja cara Saula, možemo da zaključimo da ljudi koji okrenu leđa Bogu ne mogu da očekuju da će Bog da ih vodi i zaštiti od prevara demona. Sotona zna prošlost i sadašnjost, ali ne zna budućnost. On nagađa budućnost, i neki put pogodi. Ako čovek veruje medijumu, onda je odbacio Boga koji nas je upozorio da su medijumi ustvari posrednici demona. Bog ne može da štiti čoveka koji nema poverenje u Njega. Tako Sotona daje čoveku proročanstva koja će on pomoći da se ispune. Ako kaže da ćete slomiti nogu, Sotona će pomoći da se to ispuni. Ako kaže da ćete imati "avanturu", pobrinuće se da je imate, bez obzira što to nije avantura nego preljuba, kršenje Božjeg zakona. Sotona može da pogreši u proricanju samo ako čovek kome je prorečeno veruje Bogu i živi po Božjoj volji.

Kako prepoznati pravog i lažnog proroka?
Već smo rekli da po rodovima, to jest po karakteru, možemo da prepoznamo da li nekog čoveka šalje Bog ili neko drugi.

Bog nikad ne greši u proricanju. Njegova tačnost je 100% jer je Bog sve zna, a onaj ko sve zna ne može da pogreši. "Ako li rečeš u srcu svojem: -Kako ćemo poznati reč koje nije Gospod nije rekao? Što bi prorok rekao u ime Gospodnje, pa se ne zbude i ne navrši se, to je reč koje nije rekao Gospod, nego je iz oholosti rekao onaj prorok, ne boj ga se." 5. Mojsijeva 18.21,22 Čim prorok nešto prorekne i ne ispuni se, makar njegov procenat pogađanja budućnosti bio 95%, to nije Božji prorok. Bog sve zna i ne greši.

"Ako ustane među vama prorok ili koji sne sanja, i kaže ti znak ili čudo, pa se zbude taj znak ili čudo koje ti kaže, i on ti reče: hajde da idemo za drugim bogovima kojih ne znaš, i njima da služimo, nemoj poslušati što ti kaže taj prorok ili sanjač, jer vas kuša Gospod Bog vaš da bi se znalo ljubite li Gospoda Boga svojega iz sveg srca svojega i sve duše svoje. Za Gospodom Bogom svojim idite, i njega se bojte; njegove zapovesti čuvajte, i glas njegov slušajte, i njemu služite i njega se držite." 5. Mojsijeva 13.1-4 Dakle, ako neko poziva da se Bogu služi drugačije od Božjih principa koji su nepromenljivi jer su savršeni, onda on nije Božji prorok.

"I ako vam reku: pitajte vrače i gatare, koji šapću i mrmljaju, recite: -Ne treba li narod da pita Boga svojega? Ili će pitati mrtve umesto živih? Zakon i svedočanstvo tražite. Ako li ko ne govori tako, njemu nema zore." Isaija 8.19,20 Lažni proroci čine čuda da bi ljude odvukli od pravog Boga, da ljude navedu na neposlušnost svom Stvoritelju. Čak i kada lažni proroci pogađaju i čine čuda, ne verujte im nego se držite Boga i Božjih zapovesti. Život lažnih proroka je sigurno bar u nečemu suprotan Božjem zakonu i nekom svedočanstvu koje je Bog dao. Lažni proroci ne pozivaju na poslušnost Božjim zapovestima otkrivenim u Svetom Pismu, nego ih iskrivljuju.

Apostola Pavla su nazivali jeretikom iako "veruje sve što je napisano u zakonu i u prorocima." Dela 24.5,14 Pravi proroci ne govore ono što bi ljudi želeli da čuju, nego istinu. Pozivaju na pokajanje i poslušnost Bogu: "I Gospod opominjaše Izrailja i Judu preko svih proroka i svih videlaca govoreći: -Vratite se sa zlih puteva svojih i držite zapovesti moje i uredbe moje po svemu zakonu koji sam zapovedio ocima vašim i koji sam vam poslao po slugama svojim prorocima." 2. Carevima 17.13

Pravi proroci ne uzimaju novac za proricanje. Njihovo proricanje budućnosti dolazi kao dar od Boga, a ne kao njihova sposobnost. Na primer, prorok Jelisije nije hteo da uzme novac ni za izlečenje Sirijskog vojvode Nemana od gube. Jelisijev sluga koji se polakomio i tražio od vojvode novac i odeću bez Jelisijevog znanja, postao je gubav. Prorok Mihej je opisao tešku situaciju u Božjem narodu, među ljudima koji su trebalo da budu verni Bogu: "Poglavari njegovi sude po mitu, i sveštenici njegovi uče za platu, i proroci njegovi gataju za novce..." Mihej 3.11

Isus je upućivao na Sveto Pismo kao izvor ispravnih saznanja o Bogu i spasenju: "I počevši od Mojsija i od sviju proroka, kazivaše im šta je za Njega u svemu Pismu." "I reče im: -Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši što je za mene napisano u zakonu Mojsijevu i u prorocima i u Psalmima. Tada im otvori um da razumeju Pismo." Luka 24.27,44,45

Kako se osloboditi Crne magije?
Da li đavo beži od krsta? đavo ne beži od krsta, nego beži od onoga koji je bio na krstu, od Isusa Hrista, ali od pravog Isusa Hrista a ne od amajlije. Jedini dobar lek je pročitati šta nam Bog savetuje u Bibliji, moliti se Bogu i poslušati taj savet. Ako ste sa u vezi sa živim Bogom, nijedna paranormalna sila ovoga sveta vam ništa ne može, budite u to sigurni.

Bog štiti one koji imaju poverenje u Njega, i zato se nemojte bojati nijedne okultne, parapsihološke sile. "Nema čini na Jakova ni vračanja na Izrailja." 4.Mojsijeva 23.23 Nema vradžbina protiv Božjeg naroda koji sluša Boga. Valam nije mogao da prokune Božji narod jer je znao da ih Bog štiti dok drže Božje zapovesti. Zato ih je naveo da krše Božje zapovesti da bi Bog prestao da ih štiti. Dakle, ako držimo Božje zapovesti ne postoji vradžbina ni magija koja može da nam naudi.

Lek za sve paranormalne pojave
Da li ima nešto loše u tome kad okultista nekog izleči? Medijumi mogu da izleče samo onog kome su sile koje deluju preko njega i pokrenule tegobe. Da mogu stvarno da leče, oni bi okupili sve ljude na jedno mesto i izlečili bi ih. Medijumi izleče, a ne upute čoveka na zdrav i duhovan život, pa čovek ponovo oboli jer živi nezdravim životom. Ako upute neki savet, to možda može da nam trenutno izgleda dobro, ali je u dugoročnom smislu štetno za nas.

"Pokorite se dakle Bogu, a protivite se đavolu, i pobeći će od vas." Jakov 4.7 Pokoriti se Bogu znači verovati Bogu, živeti sa Bogom, živeti po Božjoj volji, ne po onome što ljudi govore, nego po onome što je Bog napisao u Bibliji. Na taj način ćemo se odbraniti od sotonskih sila. To je lek za okultne pojave.

Čovek nema natprirodne moći, osim ako mu ih da Bog ili Sotona. Ali mnogi ljudi su se molili i dogodilo se čudo. Bog je odgovorio. Kad vernik učini čudo, on je svestan da on sam nema tu moć, nego je to moć Boga koji je sve može.

Religija treba da pomogne da budete uravnoteženi ljudi, da budete srećni u životu, srećni u braku, srećni na radnom mestu, bolji građani...

KAKO DA SAZNAM SVOJU BUDUĆNOST?
Poznavanje budućnosti može da bude i dobro i loše. Dobro je znati budućnost ako želimo da znamo koji je izbor bolji. Naša budućnost zavisi od naših izbora, a ne od toga da li imamo sreće i da li su nam natprirodne sile naklonjene. Bog je u Svetom Pismu objavio principe i načela po kojima možemo da znamo koji je izbor dobar.

Poznavanje budućnosti može da bude loše za nas. Zamislite da vam medijum kaže da ćete umreti u 35-oj godini života, da ćete imati težak udes ili razvod braka od osobe koju veoma volite. U šta bi se pretvorio vaš život? Stalno razmišljanje o nesrećama koje ne zavise od vas, sprečile bi vas da u životu budete aktivni i korisni sebi i bližnjima. Bog je veoma mudar što nam nije otkrio detaljno našu budućnost.

Nepoznavanje budućnosti je dobro za nas, jer tako vidimo i svoju potrebu da se oslonimo na Boga koji zna budućnost i želi nam dobro, za razliku od okultista koji ne znaju budućnost i ne žele nam dobro.

Ljudi odlaze kod medijuma da saznaju svoju budućnost jer im se više sviđa da veruju da njihova budućnost zavisi od nekog drugog, da je neko drugi kriv za njihove neuspehe, nego da priznaju da su oni sami odgovorni za svoje odluke.

Postoji jednostavan način da saznamo svoju sudbinu:

1) Ako slušamo Boga u svemu, živećemo večno jer je Bog tako obećao.

2) Ako slušamo bilo kog drugog osim Boga, umrećemo za večnost.

Sve zavisi od naše odluke. Naša budućnost zavisi od našeg izbora. Božja milost i pravda su nam pruženi. Božje prisustvo ili odsustvo znači za nas život ili smrt. "Upoznaćete istinu i istina će vas izbaviti!" (Jovan 8,32)

Izvor: Isus dolazi
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Пусти човека, видиш да мора да напише "задаћу". Како после да се хвали у секти да "обара" православце?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istorijski gledano - sekta je ono što se odvojilo od te prve Hristove apostolske crkve.
To je u početku bila lokalna crkva u Rimu svojim kompromisom sa mnogobožačkim Rimom, a kasnije istočna vizantijska Rimska crkva svojim odcepljenjem od Rimokatoličke.

Dakle, tradicionalne crkve su mnogobožački kultovi, ili sekte, koje su se odvojile od izvornog apostolskog Hrišćanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dakle, tradicionalne crkve su mnogobožački kultovi, ili sekte, koje su se odvojile od izvornog apostolskog Hrišćanstva.

Наравно, а сви ви амерички секташки агенти који подривају моју цркву НА ЊЕНОМ терену сте свеци. Ви сте Црква. Видео сам довољно у протеклом периоду да могу да сведочим људима да се добро пазе ваших умилних речи. Иза њих се скрије велика мржња према мом народу и срећа ваша што се ја не питам. Иначе бисте летели одавде за вашу Америку која ми је уништила државу и народ. И дан данас сатанизује лажима и пљачка. Поткупљује и ствара корумпирано друштво. И онда ви наводите примере тих корумпираних издајица који су на истој страни као и ви.

Зато ваше деловање и дељење шарених папирића и књижица креће почетком деведесетих година, баш када ваше газде крећу у растурање једне државе, подржавајући сепаратизам и сатанизацију мог народа. Зато су и неметнули да вас Србија призна као верске заједнице, а не да останете секте, што и јесте. А пошто сте толико подли, ја вас увек називам СЕКТУРИНАМА.

А ви само радите "задаћу", што би рекао овај Трипко.
 
Natrag
Top