Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kada im se u životu dešavaju loše stvari i nikako da sve krene na bolje, ljudi veruju da je na njih neko bacio kletvu ili ih urekao.

Tu su i mnoge metode „skidanja“ tih uroka i kletvi, za koje se mnogi obraćaju šarlatanima koji će o uraditi za svega 10 evra, ali zapravo ništa vam ne može više pomoći da se zaštitite od svega negativnog od iskrene molitve.


EVO KAKO DA SE POMOLITE SVETOM VASILIJU OSTROŠKOM: Danas izgovorite ove reči, i spasićete se svake bede i nevolje!

Vernici znaju da je odlazak kod vidovnjaka jedan od strašnih grehova. Ako ste jedan od njih, okanite se bapskih priča i molite se kada osetite potrebu za tim.

„Gospode Isuse Hriste, sine Božji, pomiluj me grešnog“ – reči su Isusove molitve. Ovo je najkraća molitva koja postoji, ali monasi i sveštena lica tvrde da je toliko moćna da sa iskrenom verom može da pomera planine

-------------------------------------

A što se onda mole Vasiliju Ostroškom? Dakle idlopoklonstvo i okultizam.

Bog kaže da je GAD ko se obraća na pokojnika.

GADost je najgri grijeh.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Molitva bratu da se pomoli za brata nije greh i nije gad!

Komunikacija sa pokojnikom da bi saznali neke informacije koje samo Bog ima prava da nam objavi i konsultacija medija je gad! To crkva zabranjuje!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Vi se obraćate na mrtve a to je GAD dakle ta molitva je gadost, ne da vjerujem nego sam ubjeđen da anđeli tiskaju uši na te molitve, a Bog okreće lice.

Ti se "GADIS" pravoslavlja, sam si rekao!

Prema tome nisi kompetentan da donosis sud, jel si pristrasan!

Mire, nisi ništa dokazao, već samo pokušao da opravdaš.

Ali.. nije ni bitno.

Bog te blagoslovio..

Bog i tebe blagoslovio i pomogao ti.
Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti se "GADIS" pravoslavlja, sam si rekao!

Ne možeš da oboriš nauku koju sam rekao da me lažno optužuješ, ja se gadim kao i Bog na lažnu nauku. Naprotiv cijenim mnoge dobre parvoslavce i sa mnogima sarađujem i družim se i rodbina mi je pravosl. I pomažem im i oni meni isto.

Evo podrške spiritizmu dakle razg. sa mrtvima PC.

Ali lažnu nauku ću da razotkrijem.



----Умрли отац јавио се сину и позвао га да дође код њега 18. октобра

---- Умрли друг јавио се другу и захвалио му на његовим молитвама и милостињи

--- Умрли друг јавио се другу да би га уверио у загробни живот

----Умрли пријатељ јавно се пријатељу и захвалио му на његовим доброчинствима

---Умрли посилни јавио се своме бившем командиру и најавио му скору смрт

----Душе умрлих интервенишу код митрополита да не казни свештеника који се моли за њих

Iako sve crkve uče da ne treba ići kod vračara jer je to gadost tradicionalne crkve uče da se treba moliti mrtvima a to nije ništa drugo nego prizivanje demona.



Ти ниси признавао Бога, бесмртност душе и загробни живот. Ево ти доказа: ја сам умрла, али сам жива, јављам ти се и говорим с тобом. ---------------- Ја својим духовним бићем стојим пред тобом. А за доказ да је ово истина, ево ти крстић који си ти одбацио, узми га, иначе ћш погинути! Поверуј, и твоја ће болест бити излечена на чудесан начин".

Iz knjige Jovana Šangajskog, a nalazi se u knjizi "O besmrtnosti duše" Jovana Krestjankina.

Ponovljeni zakon 18,11nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Hrišćani, srećan vam magijski rođendan
Autor: mondo.rs

Pedeseti dan posle Vaskrsa a deseti dan posle Spasovdana, SPC slavi Duhove ili Svetu Trojicu. Troimeni praznik zapravo je rođendan Hrišćanske crkve i, po predanju, dan moćnih energija.

Molitva Svetom Duhu

Care nebeski, Utešitelju, Duše istine, koji si svuda i sve ispunjavaš, riznico dobara i davaoče života, dođi i useli se u nas, i očisti nas od svake nečistote i spasi, Blagi, duše naše.

Izvor: Youtube


U Crkvenoj ikonografiji, Silazak Svetog Duha predstavljen je vernom slikom kako Apostoli sede sa strane, sa upražnjenim mestom na čelu (to mesto je za Gospoda Hrista, koji se deset dana ranije uzdigao na nebo).


... A ŠTA KAŽU OBIČAJI


Običaj je da se na ovaj praznik u hramove i domove unosi osvećena zelena trava i cveće. Za to ima nekoliko "pokrića".

Jedno je po ugledu na starozavetni jevrejski običaj o prazniku "Sedmica", pošto je Duh Sveti sišao na apostole na ovaj jevrejski praznik. Zelenilo obnavlja prirodu, a Duh Sveti obnavlja duše naše kao i celokupno biće.

Drugi je da su kuće Jevreji a time i apostoli ukrašavali granjem, cvećem i travom podsećajući se na vreme kad su posle ropstva lutali sa Mojsijem po pustinji i živeli u kolibama od granja i lišća.

Dva dana ranije, pre Duhova, na groblju se održavaju takozvane otvorene zadušnice. Veruje se da se u tom periodu “otvaraju” grobovi i da se može razgovarati sa mrtvima. Običaj je i da se na samoj humci poslužuje hrana (panaija) za dušu umrlog.

U istočnoj Srbiji, uoči, na dan i posle Svete Trojice, Vlahinje imaju pojačanu vančulnu percepciju i tada proriču, baju vodicu za skidanje čini i spravljaju biljne meleme za uspeh i blagostanje. U Homolju i Timočkoj krajini, između dva utorka oko Trojice, organizuju se povorke.

U jednoj od njih – “kraljici”, učestvuju najlepše devojke u selu, predstavljajući rusaljke, vile koje su nastale od duša preminulih devojaka i utopljenih žena, pokopanih bez uobičajenih pogrebih obreda.

Prema pisanju etnologa dr Slobodana Zečevića, omiljeno mesto im je krošnja, pa se zato ne preporučuje penjanje po drveću da se ne bi uznemirile, zaposele osobu ili je namamile u kolo da igra do smrti.

Da bi se čovek zaštitio od takve nesreće, u džepu treba da nosi čen belog luka ili pelina, a drveće se ritualno kiti darovima: sapunima, šarenim peškirima, flašicama parfema i ruževima za usne.

Trojice se slave kao veliki praznik u Šumadiji. Tog dana mnogim selima išle su krstonoše. U povorci su bili i konjanici i sva muška deca svečano obučena u nova odela. Krstonoše gaze preko useva i njiva a ispred svake kuće čekaju ih ponude mleka, belog mrsa i druge hrane.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A obicaji su narodni koje crkva nije ni uspostavila...

Koji si ti mrzitelj i ignorant.

Screenshot_2017-06-03-09-04-56-1.png
 
Natrag
Top