Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

1. "TRISKELE" ( sa tri i četiri kraka )
okultni simbol koji predstavlja tri šestice - simbol antihrista ili sotone.

2. "LOTOSOV CVET" hinduistički okultni simbol povezan sa jin - jangom, simbol mudrosti, duhovnog čovekovog rasta kroz otvaranje čakri, i dovođenja u stanje nirvane.
Simbolizuje Budu koji je prikazan kako sedi na Lotosu.

3. "PENTAGRAM" okultni satanistički simbol koji se koristi za okultne crnomagijske radnje, i prizivanja demona.

Uuu, ma nemoj mi kasti :)
Vi se razumete u sve okultne simbole, i vi ste strucnjaci!


1. Triskele

Usvojen kao simbol Trojstva.

Vec smo govorili da je crkva modifikovala neke judejske simbole i preuzela kao svoje, a ovaj simbol nalazimo kod jevreja.

Izvor mu je "jevrejski'', a ne paganski.
Ali to nije ni bitno, jel mu je znacenje sasvim suprotno od onog koje mu vi zlonamerno pripisujete, i on u Hriscanstvu oznacava "Trojstvo"!

2. Lotusov Cvet

Jevreji ga koriste kao simbol "cistote" i on se kod jevreja koristi u simbolizmu sa Rebekom a u Hriscanstvu sa Marijom da bi ukazao na njenu cistotu.

Opet izvrtanje!


3. Pentagram

To uopste nije pentagram, niti mu je slican po obliku! To je "Davidova Zvezda" preuzeta od Jevreja i obicno se povezuje sa Hristom!

Opet namerno povezivanje sa paganizmom!

Mire Kontraš naprasno utekao da se ne bi brukao dalje.

Tripo oholi (i slavni), moj duboki naklon vama!

Zao mi je sto cu vas obavestiti, da ste boj izgubili davno, i da vasa vojska pocinje da se povlaci.

Mire nije utekao, nego ne pregovara sa porazenima..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Mire, ti bi opravdao i najgori čin slavljenja sotone i prizivanja demona u svojoj crkvi, samo da mi ispadnemo ovce.

Simboli koje sam pomenuo nisu Jevrejski, već okultni, satanistički, koje koriste i neka tajna društva poput masona.

Sve što rekoh je tako, i nikako drugačije.

Još nešto.

U hramu Svetog Save se nalazi pentagram PETOKRAKA ZVEZDA, a ne Davidova zvezda sa šest kraka.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, Mire, ti bi opravdao i najgori čin slavljenja sotone i prizivanja demona u svojoj crkvi, samo da mi ispadnemo ovce.

Ovo je stvarno krajnje pokvareno izjaviti.. Ja nisam takav..

Simboli koje sam pomenuo nisu Jevrejski, već okultni, satanistički, koje koriste i neka tajna društva poput masona.

To su jevrejski simboli , i Hriscanstvo ih je preuzelo od jevreja, a odakle ih jevreji prethodno preuzimaju, to je sasvim nebitno!

Pravo poreklo tih simbola je nemoguce utvrditi, cak i Bog crta simbole -"nacini znak na Kainu" , i ti simboli sezu u daleku proslost, a verovatno su preuzeti od Bozjih slugu i izvrnuti kasnije...

Sto se tice masona, oni sinkrecijom preuzimaju kako Hriscanske , judejske tako i egipatske , te simbole drugih religija. Iako oni te simbole imaju za svoje, to nije nikakav dokaz porekla, jer su ih od nas preuzeli!

A sto se tice satanista , oni takodje preuzumaju simbole od nas!

Te simbole imate i vi!

A sto je mnogo vaznije, ti simboli u Hriscanstvu imaju sasvim drugo znacenje izvrnutom znacenju koje su im pridali satanisti..

Sve što rekoh je tako, i nikako drugačije.

Naravno da nije tako, osim tvoje zelje da bude tako.

Još nešto.
U hramu Svetog Save se nalazi pentagram PETOKRAKA ZVEZDA, a ne Davidova zvezda sa šest kraka.

Netacno!

To je zvezda danica i pretstavlja Hrista!

Ne izgleda uopste kao pentagram, pobogu znas li ti kako se crta pentagram???

Zasto izmisljas???

Kazes PETOKRAKA a sam znas da petokraka NIJE PENTAGRAM!

Vidis kako ti namerno izvrces a sam znas da nije tako! Zar ne mislis da ce ti Bog suditi za te izmisljotine???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zašto ste onda nas Adventiste osuđivali da u svojim crkvama, knjigama, i časopisima imamo navodno okultne masonske simbole, kada ti tvrdiš da su svi ti simboli Jevrejski, i da ih je Hrišćanstvo prihvatilo i dalo im svoja značenja.

NIŠTA Mire nije Jevrejsko, već su Jevreji POJEDINE simbole preuzeli iz mnogoboštva i okultizma, poput Davidove zvezde.

To su sve okultni satanistički simboli, i Bog to nikako ne odobrava, nikakvo preuzimanje bilo kakvih okultnih satanističkih simbola, i njihovo drugačije tumačenje.

Ja takav kompromis neću nikada praviti, satanistički simbol pentagrama, ili triskele simbol sotone - smatrati simbolom trojstva, lotosov cvet simbolom čistote..itd.

Mire, totalno si zatrovao svoju veru, svoje misli i mišljenja i stavove.
Pitam se kako si sebi dopustio da te sotona prevari i odvede stranputicom.

Moliću se za tebe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto ste onda nas Adventiste osuđivali da u svojim crkvama, knjigama, i časopisima imamo navodno okultne masonske simbole, kada ti tvrdiš da su svi ti simboli Jevrejski, i da ih je Hrišćanstvo prihvatilo i dalo im svoja značenja.

NIŠTA Mire nije Jevrejsko, već su Jevreji POJEDINE simbole preuzeli iz mnogoboštva i okultizma, poput Davidove zvezde.

To su sve okultni satanistički simboli, i Bog to nikako ne odobrava, nikakvo preuzimanje bilo kakvih okultnih satanističkih simbola, i njihovo drugačije tumačenje.

Ja takav kompromis neću nikada praviti, satanistički simbol pentagrama, ili triskele simbol sotone - smatrati simbolom trojstva, lotosov cvet simbolom čistote..itd.

Mire, totalno si zatrovao svoju veru, svoje misli i mišljenja i stavove.
Pitam se kako si sebi dopustio da te sotona prevari i odvede stranputicom.

Moliću se za tebe.

Mire se opija atmosferom na liturgijama koja je zaista ugodna, ali od koga je to je najvažnije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Meni licno atmosfera na liturgiji nije ugodna, crkveno pojanje svestenika je nepodnosljivo za usi, sam taj cin nema nikakvog duhovnog smisla.

Biblija jasno kaze da "VERA DOLAZI PROPOVEDANJEM, A PROPOVEDANJEM RECI BOZJE"

Nikada u Bozjoj novozavetnoj crkvi ovaj princip nije zamenjen uvodjenjem bilo kakvim pojmom liturgije kakvu danas poznajemo u tradicionalnim crkvama, crkvenim pojanjem, klanjanjem, prekrstavanjem, obredima, itd...

Liturgija je uvedena tek kasnije sa otpadom, tacnije u 4 veku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nismo ni to, to je izmišljeni termin. Moralni pobjednik je samo onaj ko je spasen od Boga.

Izmišljeni termin. Kako mogu Srbi biti moralni pobjednici kada smo u moralnoj bijedi. Kakv smo narod koji je zasutavio svoj sopstveni prirodni rast, zatim hedonizam itd.

I ne znaš šta je moralni pobjednik.

Kudis svoj narod, to su te satanisti naucili, u tebi posejali seme mrznje i pobune. Gori si nego poturica.

Zašto ste onda nas Adventiste osuđivali da u svojim crkvama, knjigama, i časopisima imamo navodno okultne masonske simbole, kada ti tvrdiš da su svi ti simboli Jevrejski, i da ih je Hrišćanstvo prihvatilo i dalo im svoja značenja.

Zato sto su vasi osnivaci bili pripadnici masonskih loza, a nas osnivac je Isus Hristos i sa masonskim nema nista..

Jedno je koristiti te simbole i znati njihovo pravo izvorno znacenje, a sasvim je drugo u njima videti izvrnuto znacenje kao vasi masonski osnivaci koji ih iz tog razloga stavljaju na knjige..

NIŠTA Mire nije Jevrejsko, već su Jevreji POJEDINE simbole preuzeli iz mnogoboštva i okultizma, poput Davidove zvezde.

Rekao sam da pravo poreklo tih simbola ne mozemo utvrditi.

Pa cak i da jesu paganski, ostaje cinjenica da ih mi nismo preuzeli od pagana vec iz judaizma. A svaki od ovih simbola nalazimo u judaizmu!

To su sve okultni satanistički simboli, i Bog to nikako ne odobrava, nikakvo preuzimanje bilo kakvih okultnih satanističkih simbola, i njihovo drugačije tumačenje.

A ti kao znas da su to satanisticki simboli, a pojma nemas da satanisticki simboli nisu po obliku ni slicni kao nasi!!!

Nismo mi preuzeli satanisticke simbole, vec su oni preuzeli te simbole od nas!

Cinjenica je da masoni preuzimanjem ovih simbola pokusavaju unistiti judaizam i Hriscanstvo i naciniti ih paganskim.

Ja takav kompromis neću nikada praviti, satanistički simbol pentagrama, ili triskele simbol sotone - smatrati simbolom trojstva, lotosov cvet simbolom čistote..itd.

Ma kakav pentagram, kakve triskele te spopale, to su sve Hriscanski simboli odnosno judaisticki, ni nalik IZVRNUTIM MASONSKIM SIMBOLIMA, odnosno njihovoj "preradi" istih!

Nema tu nikakvih kompromisa, pa nismo mi preuzeli satanisticke simbole, vec su satanisti uzeli nase Hriscanske i preradili!

Mire, totalno si zatrovao svoju veru..
Moliću se za tebe.

Nisam ja zatrovao veru.

Ti prelazis preko ociglednih dokaza i zatvaras oci, zato sto ne mozes podneti pomisao da ono sto ti verujes nije istina.

U tom slucaju bi psihicki pao. To bi delovalo pogubno po tebe i srusilo ceo tvoj svet, i zato se tvoj um odupire jednoj takvoj ideji. Zato ti prelazis kao slepac preko svakog mog posta.. Zato i nesvesno ignorises dokaze...

Uzmi samo krst, i krst je satanisticki simbol, pa ga i ti takodje imas!

Tvojom logikom i ti si satanista!

Neces priznati da su oni uzeli NAS KRST I OBRNULI GA NAOPAKO, KAO I SA OSTALIM SIMBOLIMA STO RADE!!!

Neces priznati, jer bi te to psihicki dotuklo!
 
Natrag
Top