Od frajera do papučara

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982



Sigurno ste barem jednom bili svedoci pojave da je neki vaš prijatelj potpuno promenio "ploču" od kada je u dugoj vezi ili u braku.


Do tada je uvek bio dobro raspoložen za dobar provod, ništa ga nije mrzelo, ali od kada je u dugoj vezi sluša samo svoju lepšu polovinu, njegov avanturizam potpuno je nestao, ne želi da izlazi, niti da se zabavlja. Jednostavnije rečeno, postao je "papučić".

To se, tvrde naučnici sa Harvarda, događa zbog toga što muškarcima u braku ili dugoj vezi značajno opada nivo testosterona. Zanimljivo je da nivo ovog hormona naglo skače kod muškaraca koji raskinu vezu ili se razvedu, pišu "Novosti".

Naime, naučnici su obavili istraživanja na nekoliko hiljada muškaraca koji su bili podeljeni u tri grupe - samci, oženjeni muškarci i oženjeni muškarci sa decom.

Osim pregledanja pljuvačke, čime se vrlo uspešno meri nivo testosterona, ispitanici su popunjavali upitnik koji je svedočio o količini i kvalitetu vremena koje provode sa partnerima.

Kod onih koji su više vremena provodili sa svojom boljom polovinom nivo testosterona bio je jako nizak, dok su samci zabeležili "najbolje rezultate".

Naučnici ovaj fenomen objašnjavaju evolucijom. Naime, priroda je uredila muško telo na način da smanjena potreba za seksom podstakne brigu o porodici i potomstvu.

Kada se uz sve to dodaju i individualne karakteristike ličnosti, eto objašnjenja zašto su neki muškarci "papučići".

Mondo
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ne znam ne bih se složila sa ovim,pa sasvim je normalno da oženjen muškarac i još kada ima decu neće mu jedino u glavi biti sex,od onog koji je samac i nema preča posla.Takvo istraživanje i upoređivanje mi je baš glupo.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ma to je sasvim prirodan proces... i ne treba ga smatrati nenormalnim.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
68
ja se neslazem sa ovim u vezi testosterona bavim se body buildingom tako da imam kontrole hormona svakih mesec dana bio sam sa curom godinu ipo ziveli zajedno godinu dana i moj nivo testosterona je bio kostantan nisam imao znacajne ni skokove ni padove hormona.
a za ovo sa papucarenjem mislim da je glupost jer muskarac ako zeli da posveti svaki moment curi sa kojom je on znaci da je obozava tako da to nema veze sa papucarenjem papucari su oni sto odu na miraz pa onda tast i tasta mu kazu da ide da cisti obor a on odma otrci da bi udovoljio tastu i satsi a da je pre toga reko da tako nesto nikad ne bi radio ni po cenu zivota malo ste pobrkali pojmove papucara i maximalno posvecenog momka svojoj curi
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Nešto razmišljam i čudim se... Da li za takvu osobu ženskog pola postoji izraz? Ili žene to ne rade? Hmmm, još jedna ženska podvala... :stupid:umnik
 
Natrag
Top