Obrati pažnju na osmeh

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Obrati pažnju na osmeh

29. oktobar 2010. 14:44

Tajanstveni smešak Monalize nije jedini koji je podstakao znatiželju naučnika. Istraživača sa Berklija su ustanovili da postoji svega šest tipova smeha koji se mogu podeliti u dve kategorije.


zwz59i.jpg


"U prvu spadaju osmesi koji su okrenuti prema nama samima, koji ne signaliziraju odnos prema drugoj osobi", objašnjava dr Emilijana Sajmon-Tomas.

Među njima je "osmeh Dišen", pravi, zdravi smeh, nazvan po francuskom neurologu iz 19. veka Dišenu Bulonju, koji je proučavao jednu vrstu mišićne distrofije.

Sledi zavodnički, lažno stidljiv osmeh, kada osoba gleda krajičkom oka, okrenute glave. U ovu grupu spada i razdragani smeh, izazvan nekim dobrim vicem koji nas ponekad natera da zabacimo glavu unazad.

Drugu grupu čine "društveni osmesi", oni pomoću kojih pokušavamo da uspostavimo vezu sa okolinom. Među njima glavno mesto zauzima zaljubljeni osmeh, praćen blago pognutom glavom i nežnim pogledom.

Postoji i osmeh iz interesa koji se izražaza podizanjem obrva i gotovo neprimetnom grimasom. I na kraju je postiđeni osmeh, kada spuštamo pogled, a ponekad i glavu u slučaju da je nelagoda prevelika.

Dr Sajmon-Tomas kaže da treba obratiti pažnju na nijanse. Dok je zaljubljeni osmeh mio i blagonaklonan, cilj zavodljivog osmeha su pre svega seksualna zadovoljstva.

Pa, pitaće se neko, kakav je Monalizin osmeh? Da bi to shvatili, navode stučnjaci, potrebno je napustiti polje nauke i uploviti u domen umetnosti.

(Tanjug)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Dr Sajmon-Tomas kaže da treba obratiti pažnju na nijanse. Dok je zaljubljeni osmeh mio i blagonaklonan, cilj zavodljivog osmeha su pre svega seksualna zadovoljstva.

Samo neka se on smeska...kako i na koji nacin manje je bitno.Mislim da se smeskam bas ovako..:)
bez nekog krajnjeg cilja i namere,lice mi je uvek obasjano osmehom, kad sam sa nekim sa kim mi je lepo.Ima i ovog zavodljivog osmeha,iza kojeg se kriju razna zadovoljstva ;)
 
Natrag
Top