O,nee...problem sa netom, molim pomoc!

Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Vec duze vreme kad ukljucim komp, ili kad izadjem iz hibernacije ili moda spavanje, nece da mi se konektujena net! :(
Zvao sam provajdera i kazu da je s njima sve u redu, tj. da je s protokom u redu a i sija CABLE lampica, naravno i power...
Posle toga otisao sam kod jednog servisera, rekao mi je sta da uradim i to mi je pomoglo 3-4 dana, znaci imao sam neta bas svaki put da palim komp i sl..
Onda sam pokusavao sa vadjenjem kablova iz rutera, i kabla za napajanje i onaj koji ide u kuciste kompa, i to mi upali po neki put. Uglavnom treba da cekam po 20-30 min a nekad i duze. :(
Pretpostavljam da mi nesto nije u redu sa kompom. Mada, prosle je 1 god. i 2 meseca od kako sam ga kupio. A od janura imam instaliran Windows7, koji sam samo jednom ponovo instalirao, jer je nesto isto tako zezalo.
I evo resio sam da preko interneta pronadjem resenje za moj problem. :D

Ovo mi se nekoliko puta pojavilo.
30p-0-win7-address-conflict.gif



A ovo svaki put kad nemam neta a messenger prijavljuje ovaj prob.
15nsi87.jpg



Da li neko moze da mi pomogne da trajno resim ovaj problem, mislim da ne radim nesto svaki put da bi ponovo imao neta, ili na svakih 3 dana??? Ali ako ne moze trajno, sta cu onda, bolje i na tri dana :D

Volim sve o kompjuterima i stvarno me nervira to da kad dodjem iz skole i hocu malo na net, moram da cekam pola sata da udje! :'( A komp sam platio 60 i nesto hiljada...Tako da zelim da ga iskoristim :p

MOLIM POMOC !!!
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruka
44
vidi ovako najverovatnije ti sedmica pravi problem jer njoj obicno fale mnogi drajveri probaj da na netu nadjes drajver za sedmicu ali za tvoj modem ako nisi vican nadji nekog da ti to odrati 90 posto je to i skidaj sedmicu nemoj da se lozis xp je testiran 30 godina a sedmica 30 meseci pa ti vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
evo sad sam malo pretrazio preko googla ali nisam nasao nista...
moj je modem scientific atlanta 2100
trazio sam i ovde ali nema rezultata pretrage...

mozda 7 pravi probleme ali ga stvarno nikad ne bih menjao,nekako sam se navikao i jednostavan mi je... :)
verovatno ta verzija koju sam ja instalirao nije najbolje(sa torenta...)
moguce da je do kompa jer mi je jednom prijavilo your machine has an invalid ip.
ne znam nisam toliko strucan s racunarima ali zelim da saznam vise,sve vise i vise me ''privlace'' :D

znaci modem tj. internet NE delim ni sa kim!
od 9.2008 sam korisnik kablovskog neta i eto sad vec imam probleme...modem je tad bio 4000din
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To mi liči kao da imaš dvojnika. Ja sam dobijao takvu poruku jer imam dva računara povezana preko switch-a. Kada koristim internet jedan kabal moram da izvučem ili isključim pc. Kako ti je podešen w 7 u network sharing centru jer sve to miriše na konflinkt u win7?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Evo screenashot-a network sharing center

1549j86.jpg



E sad ne znam na sta konkretno mislis, koja podesavanja i sta...
Kada idem: Change adapter settings>desni klik na Local Area Connection>Properties>Networking>Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)>Properties> sve sam stavio na automatsko...Tako mi je jedan serviser rekao i posle minutd-dva kad sam izvadio pa ubacio napajanje modema upalilo je i sve je bilo ok 2-3 dana pa opet isto... A, da, pre toga sam Enable/Disable Local Area Connection.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Probaj ti lepo da se vratis na XP ili i njega instaliraj na kompu tako da imas 2 operativna sistema. a i nelogicno mi je da 30 minuta cekas da se konektujes. da se neko nije nakacio na tvoju kablovsku?
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
evo sad sam malo pretrazio preko googla ali nisam nasao nista...
moj je modem scientific atlanta 2100
trazio sam i ovde ali nema rezultata pretrage...

mozda 7 pravi probleme ali ga stvarno nikad ne bih menjao,nekako sam se navikao i jednostavan mi je... :)
verovatno ta verzija koju sam ja instalirao nije najbolje(sa torenta...)
moguce da je do kompa jer mi je jednom prijavilo your machine has an invalid ip.
ne znam nisam toliko strucan s racunarima ali zelim da saznam vise,sve vise i vise me ''privlace'' :D

znaci modem tj. internet NE delim ni sa kim!
od 9.2008 sam korisnik kablovskog neta i eto sad vec imam probleme...modem je tad bio 4000din

Na koji način ti je povezan modem sa računarom, preko USB-a ili na mrežnu karticu?

Da ne gnjavim, ako ti je povezan preko USB-a a ne preko LAN-a, neće raditi na sedmici. Što znači poveži preko LAN kabla.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Preko belog kabla sa obe strane je isti-kao telefonski. I ja mislim da je prikacen na mreznu kartu koja je integrisana ma maticnoj...A kad sam stavio neki plavi kabl koji sam dobio pre ali nisam koristio on ide u neki poseban ulaz na modemu a u komp na USB ulaz...To sam probao prekjuce mozda i znam da nije opet radio. W7 je pokusao da nadje valjda software za njega ali nije uspeo...



Probaj ti lepo da se vratis na XP ili i njega instaliraj na kompu tako da imas 2 operativna sistema. a i nelogicno mi je da 30 minuta cekas da se konektujes. da se neko nije nakacio na tvoju kablovsku?

aj pogledacu nesto vise oko toga za 2 sistema... ;)

A vremenski period nekad varira, znaci nije uvek isti...Eto danas sam nekako uspeo da udjem za 5 min na net nakon sto sam ukljucio komp tj. kada se digao sistem...Ali to mi se desava vrlo vrlo retko...Mozda tek 2. ili 3. put...
Jednom sam cekao cak 50min :(
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Preko belog kabla sa obe strane je isti-kao telefonski. I ja mislim da je prikacen na mreznu kartu koja je integrisana ma maticnoj...A kad sam stavio neki plavi kabl koji sam dobio pre ali nisam koristio on ide u neki poseban ulaz na modemu a u komp na USB ulaz...To sam probao prekjuce mozda i znam da nije opet radio. W7 je pokusao da nadje valjda software za njega ali nije uspeo...





aj pogledacu nesto vise oko toga za 2 sistema... ;)

A vremenski period nekad varira, znaci nije uvek isti...Eto danas sam nekako uspeo da udjem za 5 min na net nakon sto sam ukljucio komp tj. kada se digao sistem...Ali to mi se desava vrlo vrlo retko...Mozda tek 2. ili 3. put...
Jednom sam cekao cak 50min :(

Pa stvarno ne znam, u čemu je problem, da li da probaš da obrišeš konekciju pa ponovo preko tog belog kabla da se povežeš, i ukucaj naziv svog rutera u google i dodaj samo win 7, izbaciće ti brdo foruma sa linkovima sa download nekakvih kodeka ili drajvera. Primer "scientific atlanta 2100 win 7 ne radi"
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
mislim da nije do konekcije nego cini mi se da je do rutera pogledaj dali ti je ukljucen DHCP opcije ako nije ukljuci ga i probaj onda ako je probaj stavit sam ip adresu npr. 192.168.0.1 subnet mask stavi 255.255.255.0 i probaj onda
 
Natrag
Top